Nekomonogatari (Kuro)

• Japonsko 猫物語(黒) (viac)
Promo
Animovaný / Dráma / Fantasy / Komédia / Psychologický / Romantický
Japonsko, 2012, 1 h 40 min (Minutáž: 25 min, televízna verzia: 100 min)

Dejovo seriál Nekomonogatari (Kuro) predchádza udalostiam seriálu Bakemonogatari (2009). Tsubasa Hanekawa je v prvý deň Zlatého týždňa posadnutá bezchvostou mačkou. Za normálnych okolností by to bola pre lovca duchov Oshina jednoduchá záležitosť, ale splynutie vedomia mačky s vedomím nadpriemerne inteligentnej a vzdelanej Tsubasy má na svedomí vznik nového druhu nadprirodzeného nepriateľa, na ktorého staré finty neplatia. (Palisander)

Recenzie používateľa Jeoffrey k tomuto seriálu (1)

Nekomonogatari (Kuro) (2012)

Rozhodně ne tak zajímavé, originální a důmyslné jako Bakemonogatari ale rozhodně lepší než Nisemonogatari. Prostě můj dojem je někde na půli cesty, stejně jako mi přišli dialogy, které byly zajímavé, ale neměl jsem z nich ani zde tak skvělý pocit, stejně jako postavy, které už mi jsou známé a mám je rád, ale ani zde jsem už nehltal každou jejich interakci tak, jako když jsem se s nimi setkal poprvé. Ani to provedení už mi nepřišlo tak magické a geniální, vlastně tam nebylo nic extra nového a míra střihů a zajímavých nápadů byla na tuhle sérii (podle toho co jsem z ní zatím viděl) spíš opět pod průměrem. Navíc když už člověk zná základní osu příběhu a i jeho vyústění z první série, tak to pro mě vlastně ani nebylo takové drama. Na druhou stranu Ošino byl opět skvělý, Araragi měl opět pár hodně dobrých momentů a Hanekawa je pro mě také divácky přitažlivá. K tomu opět dobře zvolená hudba a i po stránce animace je to pořád dle mého velmi povedené. Ve výsledku jsem vcelku spokojený, ale k pocitu nadšení jsem se bohužel nedostal, takže za mě 7/10 ()