Nisemonogatari

• Japonsko 偽物語 (viac)
Promo

Nisemonogatari je pokračovaním anime Bakemonogatari (2009). V tomto pokračovaní sa opäť stretneme s postavami, ktoré poznáme z pôvodného seriálu. Hlavný príbeh sa sústredí na sestry hlavného hrdinu Araragiho, Karen a Tsukihi. Karen a Tsukihi sa snažia zastaviť zlo a aj keď si myslia, že to zvládnu, samé potrebujú pomoc od svojho brata. Podarí sa im spoločne zvíťaziť?
Oproti predchádzajúcej sérii sa Nisemonogatari vyznačuje väčšou dávkou jemnej erotiky (ecchi). (Hees)

Promo

Jeoffrey

Vypadá to, že autor scénáře si delší dobu nevrznul a tak si svou sexuální frustraci vybil tady a tak té erotiky dostáváme tolik, až to otravuje. Navíc zastávám názor, že mezi sourozenci by jisté věci měli být tabu, stejně tak mezi studentem střední školy a děvčátkem z té základní, chápu, že Japonci to vidí jinak a tak je zbytečné se rozčilovat, ale... Co se originality výrazové týká, tak je hodně ubráno a tomu nádhernému pocitu, kdy jsem si užíval každý střih v Bakemonogatari a každou kombinaci všech možných stylů a nečekaných výrazových prostředků, jsem se tady ani na chvíli nepřiblížil. I některé postavy jakoby byly najednou jiné. Araragi byl místo myslícího a inteligentního kluka až moc často jen hormony ovládaný trouba, Šinobu začala mluvit, což je fajn, protože je zajímavá, ale její tiché kouzlo a tajemno, které jsem z ní v první sérii cítil je pryč, Araragiho sestry nebyly nakonec nikterak extrémně zajímavé, Hitagi bylo strašně málo, i když opět byly scény s ní tím nejzajímavějším z celé série, Hačikudži už nebyla tak vtipná, Kanbaru mi přišla jako někdo úplně jiný a i Cubasa byla v první sérii mnohem kouzelnější. Nové postavy nebyly úplně špatné a zaujalo mě propojení mezi Ošinem, Kaikim a Jozuru. Skoro si říkám, že bych chtěl o téhle partě a době jejich studií vědět víc... No a co je opravdu největší problém je fakt, že těch opravdu kvalitních dialogů, peprných dialogů, zkrátka těch geniálních výměn názorů z kterých se mi na tváři objevoval úsměv, je tady jak šafránu. Mluví se tu hodně, ale obsahová kvalita šla zatraceně dolů. Kdybych to měl srovnávat jen s Bakemonogatari, tak bych tam dal 2* a zklamaně odešel, ale když si to srovnám se všemi těmi ostatními anime (a že jsem jich pár viděl) a přeberu si svůj dojem podle svých kritérií s důrazem na to, že je to pořád hudebně i animačně slušné a oproti ostatním pořád velmi originální, tak dám slabé 3* a budu doufat, že tohle bylo to nejslabší, co se dá v sérii Monogatari vidět. 4,5/10 ()

Cedr

Podobně jako v Bake, naprosto prvotřídní dialogy, skvělí herci, luxusní výtvarný styl, z nějakého záhadného důvodu velmi povedená atmosféra a chytrý humor. Příběh opět nečekejte, vše stojí na skvělých rozhovorech. Typický SHAFT se vším všudy. Hudba oproti té v Bake trochu pokulhává, ale to je vyváženou mnohem hutnější porcí ecchi fanservisu, který ještě žádnému anime neuškodil. Ostatně v jádru jde stejně o harem žánr, tak co jiného také čekat. ()

SonGokussj

Nisemonogatari. Pokud je něco podvrh, je to lepší než originál, stejné jak originál, nebo dokonce i lepší? Tři vysokoškoláci, exorcisti, na to mají každý odlišný názor. Můj se shoduje s tím prvním. Minimálně v tomto seriálu, které nám bylo servírováno po 11 týdnů na růžovém podnose s erotickými a slovními zákusky. Ale sladkého bylo až příliš. Nisemonogatari se nedá srovnávat s předešlou sérií, nepovažuji ji tedy za pokračování, ale spíše přes kopírák udělanou jinou variantu pro lidi, kteří milují moe, erotičnost a přílišnou vynucenou abstrakci. Klady: Shinobu je krásná, Araragi ne, Fire Sisters jsou zábavné, Hachikuji ne. Tsubasa je stále zajímavá, Senjougahara ne. Kaiky byl zvláštní, vše ostatní ne. Oshino chyběl, nic jiného ne. Zápory: Erotika na každém kroku. Je to ecchi, je to mírné hentai. Pokud celou episodu zasvětíte čištění zubů, nemůže z toho vyjít nic dobrého. Podobné gagy bych tipoval na Lucky Star, School Rumble a jimi podobné, ale ne do tohoto anime. Naprosto zbytečně moc sexuálních narážek a hlavně vizuálních požitků. To jsem se nedostal k hlavnímu problému. Pokud si pamatujete na Bakemonogatari, mluvilo se tam opravdu -velmi- rychle a trefně, dialogů tam bylo skoro jak v Sayonara Zetsubou Sensei, byly však trefné a něco říkali. Nisemonogatari toto kopíruje a dialogů má snad ještě víc. Co je však kámen úrazu - absolutně o ničem... Nisemono nudí. Nisemono spí. Nisemono se válí ve vaně a diskutuje o totálních prekérních blbostech... Nedá se to srovnávat s "předešlou" sérií. Z počátku se mi to líbilo, (Larkyho komentář) avšak v 7. dílu jsem to už nevydržel. Pokud si chcete přečíst, co se mi honilo hlavou díl-co-díl, zavítejte to diskuze. Celkově tedy seriál hodnotím velmi záporně a zklamaně ho nemohu doporučit snad nikomu, komu se líbilo Bakemono. 30% ()

Scalpelexis

Stalo se bohužel přesně to, co jsem nechtěl a nemůžu než souhlasit s Larkyho komentářem. Čistě z uměleckého pohledu je to stále ta fascinující podívaná i posloucháná, ale scénář je naprosto, ale naprosto děsivý. Po prvních minutách prvního dílu, kde jsme měli žel už trochu vzácnější příležitost si popovídat s dokonalou postavou Senjougahary (já tu holku miluju), tak jsem byl nažhavený jako nikdy. A pak střih, někde asi spadla atomovka, našli našeho prezidenta střízlivého, Hliník se objevil ve třídě snad, netuším, ale probudili jsme se do úplně jiného světa. Přitom jakákoliv její diskuze (scéna s tužkama v 6. díle vrchol této série), komentář, pohyb má své nezlomitelné kouzlo a nechává mě na špičkách. Tak proč je v této sezóně tak málo, mi nechává rozum stát. S ní Monogatari stojí a padá. Tečka. Ostatní postavy jsou, s dovolením, trapné a vůbec nepobírám, proč jsme museli sklouznout k ecchi vodám, které se tady hodily jak majonéza v čtvrtlibráku. Těžké vystřízlivění. ()

KiritoSenpai

Nisemonogatari - a co je velký problém - očekávání neočekávaného. Jelikož svým způsobem bylo Bakemonogatari úžasné, Nisemonogatari se trochu ztratilo ve stínu slávy. Autoři si asi řekli, že by bylo vhodné ctít rok 2012, a tedy přidat trochu toho ecchi. Jenže se jim to moc nepovedlo. I přes všechnu tuhle kritiku však musím podotknout, že mi přijde Nisemonogatari ukecanější než Bakemono. A to je dobře. Záchranný kruh připlouvá opět v podobě skvělého prostředí. Více + se sem opravdu nevejde, protože co se týče story-line, Nisemono to drží tak nějak stejně jako Bakemono. Opět, jen dobře, že autoři nevymysleli něco jiného. Myslím, že adekvátní hodnocení 85% je více než dostačující ()