Komedie o chudém manželském páru, který najde kouzelnou konvičku. Ta jim poskytne peníze pokaždé, když sobě (nebo někomu jinému) v její blízkosti ublíží. John a Alice se ale musejí rozhodnout, kam až jsou při plnění svých snů ochotni zajít. John a Alice, dvacátníci z malého amerického městečka, tvoří zamilovaný manželský pár, který je ale úplně švorc. Alice, jíž odjakživa všichni předpovídali "zaručený úspěch", musí nyní šetřit každou korunu, zatímco si většina jejích přátel užívá života v hojnosti. A její muž John, neurotik se spoustou fobií, prostě jen chce zaplatit účty. Jednoho dne manželé náhodou navštíví starožitnictví poblíž silnice, kde Alici okamžitě uchvátí záhadná mosazná konvička. Záhy zjistí, že to není jen tak ledajaký kousek a že díky ní možná konečně najdou způsob, jak vyřešit svou finanční situaci jednou provždy... Magická komedie Mosazná konvice nám připomíná, že máme být opatrní na to, co si přejeme. (Cinemax)

playboxguest

Angarano mi byl v prvních minutách děsně nesympatickej, ale to se celkem rychle změnilo. Juno Temple roztomilá od samého začátku, ta její radost z přibývajících prašulí cukala i s mými koutky. A mezi těma dvěma konvička, která vám zaplatí tím víc, čím víc si ubližujete, psychicky, fyzicky, to je fuk, záleží jen na vaší fantazii, dobré nápady odmění štědře. Tvůrci té své fantazii mohli uzdu sice popustit o něco více, ale i tak jsem se po celou stopáž bavila slušně. Za to, že se ale tahle černá komedie drží relativně při zemi a nepřináší žádné vyloženě šílené demoliční nápady a za přiblblý závěr (od študovaného doktůrka bych čekala důvtipnější schovku) zůstavám při zemi i já při hodnocení a nejdu na čtvrtou hvězdu, ač se mi docela originální nápad líbil. Nevím, proč mi to v první polovině furt tak připomínalo atmosféru Timontyho Greena :D Příjemná černá komedie se slušnou atmosférou. PS: Alexis Bledel alias Rory z Gilmůrek začíná bejt celkem šťabajzna. 70% ()

papaJA21

Fantastická černá komedie o zhoubné konvičce. Skvostně jsem se bavil s touto dvojicí pošuků, neuvěřitelně se k sobě hodí a doplňují se. Dalo by se toho napsat mnohem více, ale nebudu nic prozrazovat, jen Vám film vřele doporučuji. Takhle jsem se nebavil u komedie hodně dlouho. Pro letošek číslo jedna. ()

sWONDER

Trailer ma zaujal a film nesklamal, práve naopak. Nadmieru prijemné "pokoukáničko". Kto by nechcel takýto čajníček. Veľmi by ma zaujímalo, kam by som bol ochotný až, zájsť JA. Ústredná dvojica v tom ma jasno, aj keď...Hlavný hrdinovia celkom sympatáci , Židovský bratia dosť vtipný. Typicky klišé zaver mi nejako nevadil, ale keby bola tato "čierna komédia "viac čierna, išlo by moje hodnotenie prudko nahor. Tých 65% môže byt ()

Veronica27

Prvně především musím ocenit skvělý nápad s konvičkou.Při představě, že svou druhou polovičku vyfackuju, nakopu do rozkroku, ztrestám páskem a přitom vydělám nějaké ty peníze, je docela vtipná a docela zajímavá představa vydělávaní peněz.Spálím se žehličkou, bouchnu se do hlavy, ale mosazná konvička mi za to zacinká penízkama. Samozřejmě i v tomhle je háček, chamtivost se stupňuje a požadavky konvičky taky.Kam až jsme schopni zajít ? Myslím, že všude.PS - Kdyby jste se konvičky někdo chtěli zbavit, ráda se toho ujmu. ()

JASON_X

Výcuc od Cinemaxu mi sice naznačoval, že půjde o středoproudovou limonádu, ale jednak jsem chtěl vidět Héřin chrám a druhak jsem přesto doufal, že bych se mohl ve filmu přece jenom dočkat aspoň trochy nějakých těch černohumorných morbidností nad středoproudový rámec. Ale chyba lávky, zanechte všech nadějí, kdo si film pouštíte. Namísto toho, aby děj postupně gradoval, mění se naopak po celkem slibném rozjezdu v laskavě hřejivou a infantilně moralizující nudu, nudu vypočitatelnou a nenápaditou až do konce. A přitom jen konec samotný nabízel spoustu škodolibých variant a z filmové zápletky celkově se dala lehce vytřískat mnohem větší (=zvrácenější) zábava. K tomu nasládle hnusná hudba jak z Hobitína (nemyslím songy použité ve filmu) a diblíkovitá, slepicovitá a husovitá Juno Temple (o jejím partnerovi s očima jako sousedovic vořech radši pomlčím). A tak jediný moment, který mě ve filmu pobavil, byly dvě chasidské mlátičky s jejich "Šabat šalom!" a tečkou mezi oči. ()

• Zelený Ford Pinto z roku 1974 štáb odkúpil od herca Justina Jamesa Langa. (mivr)