Klasický mytologický príbeh o Herkulovi dostáva úplne nový rozmer. Začína v momente, kedy Herkules splnil povestných dvanásť úloh, aby sa vykúpil zo svojich minulých hriechov. Žije vo vyhnanstve a živí sa ako žoldnier. On a jeho päť verných spoločníkov putujú po starovekom Grécku a výmenou za zlatou poskytujú ochranu každému, kto ich potrebuje. Keď o ich služby požiada samotný trácky kráľ a jeho krásna dcéra, ktorých krajinu neustále ohrozujú tyranskí bojovníci, Herkules pochopí, že svojmu osudu nemôže utiecť. Musí prijať svoj vlastný mýtus a stať sa opäť tým slávnym hrdinom, ktorým bol kedysi dávno.. (Forum Film SK)

JerryPilsen

Krvavá sekanina tvářící se jako blockbuster s primitivním dějem na motivy řeckých bájí.Dialogy snažící se chabě o vtip a odmýtizovaní moc logikou neoplývají.A v neposlední řadě asi američani nepobírají rozdíl mezi Herkulesem a Héraklesem,což je další hvězda dolů. ()

D.Gilmour

Musím a rád přiznat, že mě Hercules v podání Rocka velmi příjemně překvapil. Kluk se nám pěkně vybarvil. Role mu sedí - sir Anthony Hopkins by to asi nedal. Ikdyž nejsem žádný "macho" nemám rád ženy bojovnice. Vadí mi to vždy a všude - takže i tento film není výjimkou. Pokud se téma Hercules uchopí akčně tak asi nějak takto, i když nějakou mušku to má. ()

Final

Arniho vystřídal Dwayne Johnson. A tak světlo světa stvořil snímek, který poprvé řeckou mytologii zpracovává do poněkud reálnějších sfér. Ačkoli mi potlačení mýtických prvků trochu chybělo, vynahrazoval to Dwayne svými akčními scénami a celkem povedený scénář, který ovšem, jak už to bývá zvykem, občas uměl zakopnout. Rozhodně si však nemůžu ztěžovat na závěr, který byl celkem příjemným vyvrcholením celého filmu. ()

Indio

Proč toho Rocka víc nevyužili, vždyt je to safraporte, morceshadry, prachabroky rozenej syn Diuv. Málo peněz je vidět na každym digizáběru. Jinak je příběh branej z jinýho pohledu kterej se mi líbí i když bych radši klasiku podle mítů. Škoda nevyužitejch šancí. ()

Misirlou

Když na začátku opakovali část úkolů, které musel Herkules splnit, byla jsem ráda, že jsem nedávno o tom četla knížku. Nesnáším, když film začíná pasážemi, které mi nic neříkají a já jsem v tom ztracená. Naštěstí to nebylo dějepisné opakování všech úkolů, ale nový příběh o tom, co bylo pak... Tak nám Herkula pěkně svlékli, přidali k němu pár podivných, ale zato věrných, přátel a vyrazilo se na plátno. Dobré bitky i bitvy, krev, velmi humorný humor, různé bojové a zabíjecí nářadí a nástroje, až jsem chvílemi měla pocit, zda to nenatočil Tarantino. A na konec i poučení, že dobro přeci jenom může zvítězit. Pro ty, kteří měli ve škole z dějepisu 5, doporučuji obzvlášť. Uvidíte dobrý akční film a ještě se vzděláte. ()

dannypajinky

a vlastně co bych chtěl chvílemi děsivá nuda a jindy to nebylo zlý ale prostě chtěl jsem ty zrudičky a ne přiteplený helmře takže NUUUDAAA 55% ()

Onanista

Čekal sem super souboje Rocka s mýtickými stvořeními a tudíž super fantasy, ale ono je to přesně naopak. I přes to je to super akce a tak trochu jiný Hercules, což neznamená, že by měl být horší. ()

LarisaDavid

Páči sa mi spracovanie a to konkrétne to, že nepopisuje legendu ako každý iný Herkules, ale vymýšľa si čo bolo potom i to, že tu nie je jasne povedané, či je alebo nie je poloboh. (veď aj teraz dokážu niektorí svalnáči utiahnuť ťahač či vlak, takže aj v minulosti mohol byť silák, pri ktorom si mysleli, že je poloboh) Zároveň ma to však nudilo. Jediné, čo ma celkom bavilo bol ten veštec a jeho čakanie na smrť, inak fakt nuda. ()

pretorij

To mi teda hlava nebere, proc to neni vyhoneny do cervenejch. Super hudba, super efekty. Johnson predvedl super vykon (spis jsem ocekaval ze to ta wresl bulva pokoni). Obcasne slow motion jsou naprostou lahudkou! Rozhodne stoji za podivani. 4* ()

Gmisiycs

Jedna hvězda za to, že jsem film dokoukal. Jsou i horší kusy. Pokud milovníkům mrtvol a nulových příběhů nebudou chybět samopaly, granáty a Apache, pak je to film pro ně a možná i pětihvězdičkový. ()

pekos

Staroveké grécke dejiny si pamätám zo školských lavíc a z čítania literatúry. Myslím však, že tento sfilmovaný príbeh Herculesa využíva z gréckej mytológie len mená postáv, oblečenie hrdinov a Grécko, kde sa príbeh odohráva. Keďže hlavný hrdina je Dwayne Johnson, alias Hercules, je nutné očakávať akciu, akciu a znova akciu, ktorej je dostatok počas celého filmu. Do toho vložte intrigy s trochou suchého humoru a výsledok je prekvapujúco slušný. Fantasy, ako by to malo asi fungovať, aby sa človek počas filmu nenudil. K dokonalosti má však tento film ďaleko. ()

inhotep

Mnohem lepší než Herkules: Zrození legendy, byť pořád poměrně slabé... Ale je to svižné, rychle to ubíhá, Dwayne Johnson je cool, jako oddechovka dobrý. ()

LordB

Vaříme Herkula s Láďou Hruškou: Do hospody dáme jednoho obyčejného siláka, přidáme čaroděje, berserkra, elfskou lučištnici, zalijeme odvarem z Marigolda. Jemně osmahneme zlého krále a jeho nadrobno nakrájeného kumpána. Vše smícháme, zalijeme litrem krve a vaříme 95 min. Jako obloha jsou nejlepší epic scény. Podáváme s patetickou hudbou! Dobrou chuť! ()

domco61

celkom pekne spracovaný príbeh aj efekty velmi slušné ale trochu mi tam chýbala tá stará dobrá mystika ako v seriáli so Sorbom .... ()

Domco8

Neviem si v tomto filme predstaviť lepšieho herca ako je ''The Rock'' ktorí si zahrá veľkého neporaziteľného herkulesa. Aj keď dej je podla mňa spravený na jedno kopyto príklad: dostane príkaz poraziť nepriateľov, zvíťazí a nech sa film skončí. Ponúka veľa bojových scén pekných efektov a tak isto krásneho prostredia hôr,lesov a lúk. Film je vhodný na večer pri ktorom si človek oddýchne a zabaví sa bez nejakej silnej zápletky kde by divák musel rozmýšlať. ()

Edwin44

Já prostě nechápu, proč nenatočili film (trilogii klidně) o tom jak Herkules musel splnit svých 12 úkolů, to je podle mě mnohem zajímavější téma než tohle. Tady z Herkula udělali žoldáka, kterej nejvíc touží potom aby si mohl koupit domek u Černýho moře a žít tam sám až do smrti a tak se stane žoldákem co cvičí cizí vojsko bez toho aniž by si vlastně zjistil kdo je dobrej a kdo zlej, tim by se mohlo ušetřit cca 45 minut stopáže. Jeho roztodivná partička hrála druhý housle a až na jednu vyjímku v podobě "proroka" byla zoufale nudná. Jediný co na filmu je dobrý tak je The Rock, opravdu klobouk dolů před takovouhle oddaností postavě (ano myslim tim svaly :-D), hodil by se i na Conana. Bitek tam taky moc nebylo, kentaury jsem neviděl....když to tak shrnu to nejzajímavější se objevilo v trailer...tohle byl těžkej průměr ()

Broecz

Extended cut: Jednoduchý přímočarý děj, který pěkně odsýpá. Povedené akční scény, hlášky + ta správnou dávka humoru a nadsázky. Je výrazně lepší než podobné filmy z poslední doby (Conan apod.). Na festivalech určitě ceny sbírat nebude, ale pokud hledáte zábavnou oddechovku, určitě nebudete zklamáni. Za mě je to v rámci žánru 90%, protože film splnil přesně to, co jsem od něj čekal. ()

CrashHP

Dwayne Johnson ako Hercules? Sprvu som si to veľmi nevedel predstaviť, avšak akonáhle príbeh postupoval smerom k finále, tým sa mi zdal byť tou správnou voľbou. Príjemné prekvapenie tohto leta bez debaty. ()

Tvůrci Avengers chystají Hercula

Tvůrci Avengers chystají Hercula

02.05.2020

Disney oznámil další hraný remake jedné ze svých slavných pohádek. Nejnovějším přídavkem se stane Hercules, kterého do kin pomohou přivést tvůrci Avengers: Endgame Anthony a Joe Russoové. Scénář… (viac)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Ve třetím dubnovém týdnu se v Praze uskutečnil koncert filmové hudby Film Music Prague s repertoárem skladeb španělského skladatele Fernanda Velázqueze a dvou Britů ve službách Hollywoodu, Harryho… (viac)

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Oheň a led podle Rodrigueze

Oheň a led podle Rodrigueze

20.12.2014

Conanovsky laděných fantasy není nikdy dost. Letošní Hercules s Dwaynem Johnsonem nakonec slavil slušný úspěch, takže není vývoj dalších žánrovek v zásadním ohrožení. Komu to hraje do karet? Robertu… (viac)