Motel Bates

Dráma / Mysteriózny / Horor / Thriller
USA, (2013–2017), 36 h 1 min (Minutáž: 39–47 min)

Hudba:

Chris Bacon

Freddie Highmore, Vera Farmiga, Max Thieriot, Olivia Cooke, Nestor Carbonell, Nicola Peltz, Mike Vogel, Kenny Johnson, Keegan Connor Tracy, Ian Tracey (viac)

Tínedžer Norman Bates a jeho ovdovená matka Norma začnú odznova v pobrežnom meste otvorením svojho nového motela. (SkyShowtime)

Recenzie používateľa LachtanShows k tomuto seriálu (50)

Najprv máš sen a potom zomrieš (2013) (S01E01)

Psycho jsem neviděl, ale určitě snad brzo doplním, nicméně Bates Motel se sice rozbíhá klasicky pomaloučku, aby lákal minimálně na hvězdné obsazení, co už zpočátku zaručuje známku kvality. ()

Pekné mesto si vybrala, Norma... (2013) (S01E02)

Mezi všemi zúčastněnými mě těší hlavně Olivia Cooke, kterou jsem si loni tak oblíbil v House of the Dragon. Co mě ale láká zdaleka nejvíc, je nevypočitatelnost Normy Batesové. ()

Čo je to s Normanom (2013) (S01E03)

Hodně rychle se tenhle seroš přetavil v něco, co mě bavilo sledovat po celou třičtvrtěhodinku a snad to tak bude pokračovat i nadále. ()

Ver mi (2013) (S01E04)

Víc než horor je Batesův motel spíše solidně gradujícím krimithrillerem, kde o dobře napsané i zahrané postavy není nouze, což je ústřední klíč k úspěchu. ()

Výhľad na oceán (2013) (S01E05)

Ačkoli je Nicola Peltz mým preferencím mnohem blíž, Olivia Cooke se mi vždycky líbila a na Normanově místě bych fakt netušil. Naštěstí je tu jeho zákeřná máma, co ho nenechá v klidu a vztahy nemohou v téhle spletité rodině hrát prim. ()

Pravda (2013) (S01E06)

Na tomhle seriálu se mi zamlouvá zejména to, jak dokáže člověka mást v tom, kde tkví ty největší hrozby a situace, co by si jiné projekty nechávaly až na sezónní finále, se nebojí dávkovat v půlce série. Tak se udržuje divákova pozornost a zvědavost! ()

Muž na čísle 9 (2013) (S01E07)

Jakmile zmizí jeden záporák, musí se objevit hned další, byť dobře víte, že klaďase tu nedohledáte až na zlaté výjimky skoro v nikom. Ale o to víc se mi Bates Motel pomalu dostává pod kůži. ()

Chlapec a jeho pes (2013) (S01E08)

Vůbec tu nepociťuju nějaký procentuální propad, co se snaží signalizovat obecná čísla. Jen zase nemám potřebu být natolik unešený jako z trojice epizod, co jsme viděli včera. ()

Pod vodou (2013) (S01E09)

Solidní zábava na pár dalších večerů, kdy si postupně oblibujete postavy stejnou měrou, jako se vám jejich výstředností zdařile znechucují. ()

Polnoc (2013) (S01E10)

Trochu jsem tušil, že se něco semele, když jsem si tuhle přečetl, že jedna z postav se nevyskytuje v dalších sériích, ale jak nejednoznačně to tvůrci podali? Nechtěl bych být v onom roce 2013, kdy bych musel čekat celý rok na potřebné rozuzlení. ()

Mŕtva, ale nie zabudnutá (2014) (S02E01)

Druhá řada Normanova zápolení s nevypočitatelnými sklony začíná přesně tam, kde první skončila a já nejen pro konsekvence nastavených událostí, ale hlavně pro situace, kterým vládnou Norma a Bradley, konečně můžu přihodit 5. hvězdu. ()

Tieň pochybnosti (2014) (S02E02)

Vera Farmiga hraje sice o život, to nepopírám, ale asi nikdy už ji neuvidím v méně přívětivé roli. To ovšem platí i pro Freddieho Highmorea. ()

Caleb (2014) (S02E03)

Pro ten zvrat, z něhož teď půjde solidně těžit pár dalších epizod, nechávám plnou palbu. I proto, že je prostě znatelné, jak se seriál postupně vyvíjí. ()

Odchod (2014) (S02E04)

Inu, některé nové postavy budou spíš na škodu než k užitku, ale moje oblíbenkyně Olivia Cooke by si mohla urvat solidní kus příběhu konečně pro sebe. ()

Majster útekov (2014) (S02E05)

Možná už se budu opakovat, ale přidáním Cody do seroše se mi rozbilo mnoho mých už vystavěných ideií, kam by mohl Batesův motel směřovat. To by ale nesmělo jít o seriálový thriller, kde se každou minutou musí něco semlít či absolutně zvrátit. ()

Skok do vody (2014) (S02E06)

Na Bates Motel mi asi nejvíc vyhovuje délka epizod, hravě se dají smlsnout dvě za večer a udržet si přitom snaživé tempo, kdy se pořád něco děje a neexistují žádné hluché scény. ()

Prezumpcia neviny (2014) (S02E07)

Linka kolem Dylana, trávy a dalších blbin zbytečně zastiňuje hlavní linku, kam by se radšj mohla vecpat Emma. ()

Kolaps (2014) (S02E08)

Normanovy nekontrolovatelné výkyvy chování si občas vyžádají tak intenzivní scény, že jen sedím zařezaný do gauče. A chci hned další díl. ()

Debna (2014) (S02E09)

Standardně dobrý díl s nepřekvapivými zvraty, ale klasicky dobrý tempem, kterému nelze nic moc vytknout. ()

Nemenná pravda (2014) (S02E10)

Pocitově asi vůbec nejkratší epizoda, která nedoručí žádné superuspokojivé finále, ale jelikož můžeme rovnou pokračovat dál, tak staví potřebnou půdu pro další rozvinutí příběhu. ()

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga