James Cole (Bruce Willis) prožil převážnou většinu svého života v podzemí. Nyní, v roce 2025, žije v ponuré, tmavé, zasněžené přítomnosti. Začalo to už na konci dvacátého století, kdy během dvou let (1996 a 1997) zemřelo přičiněním neznámého bídáka, který vypustil do ovzduší nebezpečný vir, pět miliard obyvatel zeměkoule. Zůstalo jen jedno procento lidí, kteří se teď krčí jako krtci pod zemí. Hrstka lidí se s tím ale nehodlá jenom tak smířit, a proto vysílá do minulosti prostřednictvím stroje času "nedobrovolné dobrovolníky" z řad vězňů. Jejich úkolem v podstatě není spasit svět a odvrátit neštěstí - co se stalo, nejde odestát. Mají jen pozorovat, sbírat vzorky a odhalit zdroj nákazy, původ všeho zla. Vědci už pak zajistí vše ostatní, vyvinou protilátku a zařídí, aby se lidstvo jednadvacátého století mohlo vrátit zpátky na povrch zemský... (oficiálny text distribútora)

Vegavinc

K filmu 12 opic jsem se dostal náhodou. Jméno režiséra (Terry Gilliam) pro mě bylo známe ze seriálu "Monty Pythonův létající cirkus" , tak jsem chtěl vidět o jaký film se bude jednat. Uznávám že je to film, na který nestačí pouze jedno shlédnutí ale to na jeho kvalitě vůbec neubírá. Od začátku do konce jsem se nenudil. Konec filmu a závěrečná skladba "What a Wonderfull World" zapříčinili, že jsem do skončení titulek koukal do obrazovky a přemýšlel nad tím co sem právě viděl. Mimochodem Brad Pitt byl vynikající. ()

Daves97

Na poprvé příliš velká porce. Řekl bych, že podobně jako u "Věčný svit neposkvrněné mysli" pochopím tento film až na podruhé. A jak zde čtu jiné komentáře, tak zřejmě nebude na škodu si ho pustít potřetí, počtvrté, popáté...a vůbec. :) Jinak to bylo rozhodně velmi zajímavé...dám si týden oddych a třeba přidám edit.. ()

DooFooS

S každým dalším opakováním film ztrácí svá překvapivá rozuzlení, ale o to víc si můžu vychutnávat jemné narážky a odkazy a pokud můžu doporučit, originální znění je v tomto případě skoro nutnost, bez toho je film poloviční. V každém případě ovšem nejslizčí role Davida Morseho, ve které jsem ho zatím viděl. ()

me3x®

asi do polovice som nevedel filmu prepáčiť niektoré veci, ako napríklad veľmi umelo a zastarale vyzerajúcu techniku v podzemnom svete. Potom som jednak pochopil, že to by mohol byť aj zámer, naznačenie obmedzených možností podzemného sveta, aj, že je to starší film. Okrem toho o to tu vôbec nešlo. Skôr ma tu zaujali herecké výkony. Willisa aj Pitta mám v tomto filme najradšej. Madeleine som si obľúbil už pri Poslednom Mohykánovi. Záver filmu vytvoril vo mne skôr ďalšie otázky, než aby odpovedal na už vzniknuté. Aj tak ale skvele. ()

moviepill

Míňam sa nadšeniu, ktoré opantalo väčšinu osadenstva na CSFD. Naozaj neviem, prečo je tento film "geniálny a kultový"... 89 percent? Nech... Ale u mňa je to slabých 70. Bruce Willis hrá síce naozaj výborne, kdežto Brada Pitta akoby som ani nevidel a vôbec mi celý film pripadne až príliš zložito vykalkulovaný. Nie, 12 opíc u mňa neboduje na plnej čiare ako u ostatných, prepáčte... ()

Aywes

Jeden z mála snímků kde mi nevadí Brad Pitt a dokonce zahrál svou roli opravdu dokonale.Bruce Willis nikdy nezklame jeho herecký výkon je opravdu výborný.Scénář promyšlený a možná i pro někoho nepochopitelný přesto jeto pro mne rozhodně jedno z nejlepších sci-fi co sem kdy viděl.OST je taky vynikající a nedá se mu nic vytknout naprosto přesně padne do děje a kdykoliv příde na řadu scéna kdy se něco odhalí OST výborně pracuje.Velmi užasná píseň What a wonderfull world naprosto do děje padne a opravdu sem si jí díky tomuto snímky oblíbil."I see trees of green,red roses too." ()

toomm

Pro mě nejlepší sci-fi. Perfektně zamotaný film který v sobě ukrývá mnoho tajemství. Senzační výkony herců, zvláště Bruce Willise a Brada Pitta. Jednoduše senzační film s běžným nápadem (cestování v čase), ale velice originálně zpracovaný. Naprosto genialní a do puntíku promyšlený film. 100% ()

Rastman

Naprosto unikátní nápad, který nechává diváka lehce tápat, ale vždy mu podá malý pomocný prstík, takže se v dějové spleti a alternativních cestách osudu nijak moc nezapletává. Willisovi role sedla a předvedl standartní výkon, zato Pitt svou postavu vystřihl takovým způsobem, že mé srdce občas zaplesalo. Pan herec. Velice kvalitní sci-fi, které nelze než doporučit. ()

Titleist

Naprosto vynikající. Film obsahuje moji nejoblíbenější scénu vůbec, je to scéna kdy Kathryn najde Colea na 80 let starý fotce, vyvolává ve mě strašně moc pocitů..od strachu až po úžas. ()

quasar

Možná v kině a na druhý pokus by to mohlo ve mě nechat dojem i na pátou hvězdu. Hodně dobré sci-fi, které jako žánr jinak nemusím. B. Pitt a jeho oči "každé jinam" ve mě zanechaly ale silně vydupnutou stopu! ()

BAADRAAM

Sci-fi romantika se zajímavou pointou nakonec. Bruce Willis a Brad Pitt ve svých téměř nejlepších rolích. POUZE TÉMĚŘ!..........Kam se to hrabe například na Pulp fiction, či Klub rváčů.....ale nechci tyto 3 naprosto rozdílné žánry porovnávat, tak pryč od toho. 12 OPIC je film, který rozhodně stojí za povšimnutí. ()

megajalec

Dosť náročný film. Námet je dobrý, takisto herci šlapú, všetko však ide hroznou rýchlosťou, ak na chvíľu stratíte kontakt s réžiou, dosť ťažko sa dostanete opäť do "hry". Asi bude treba druhé vzhliadnutie. Uvažoval som medzi 3 a 4, prikláňam sa tentoraz dole ()

route60

Terry Gilliam byl vždy svůj a 12 opic není vyjímkou, filmů o cestováni v čase bylo natočeno hodně ale většinou se špatným výsledkem například tragický Timecop. Terry Gilliam natočil krásně složitý film ale zároveň vše do sebe krásně zapadá a divák se vůbec nenudí, skvělí Bruce Willis jako James Cole v nejlepším hereckém výkonu kariéry, Brad Pitt tomu jdou šílenci opravdu skvěle, výborná Medeleine Stowe jako psychiatrička nebo David Morse který i na tak malém prostoru jaký ve filmu dostal je parádní slizoůn, v kterém jiném filmu uvidí hlavní hrdina ještě jako dítě svou vlastní smrt? nikde jinde než ve 12 opicích. 100% ()

Toumyk

Naprosto geniální film - super sci-fi, který donutí člověka zapojit při sledování mozek. Super příběh, výbornej Willis a Pitt, zkrátka přehlídka skoro dokonalýho filmu. 9/10 ()

Pimpy

Asi mně ukamenujete, ale pro mě to byla nuda od začátku do konce, nijak mně tenhle film nezaujal a nemůžu pochopit, jak tenhle film má tak vysoký hodnocení a ještě k tomu kult. Po druhém zhlédnutí přidávám ještě jednu hvězdu za magora Pitta. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil