Middletonská romanca

• Česko Middletonská romance (viac)

Konzervatívny kardiochirurg George (Andy Garcia) a excentrická podnikateľka Edith (Vera Farmiga) sa zoznámia počas dňa otvorených dní na Middletonskej univerzite, kam sa pôvodne každý sólo vybrali len preto, aby si spolu so svojimi potomkami obhliadli terén a zvážili, či je práve táto škola vo všetkých ohľadoch vhodným miestom, kam by mladí po maturite mali nastúpiť. Všetko však dopadne inak, ako pôvodne plánovali. George a Edith sa totiž po istom čase zvyšku skupinky vzdialia a Middleton spoznajú vo dvojici spôsobom, aký si nedokázali ani len predstaviť! A keď sa na kurze improvizácie, organizovanom univerzitným divadelným krúžkom, zdôveria jeden druhému s narastajúcou frustráciou spôsobenou nefunkčnými vzťahmi a nudnou prácou, dosiaľ mimoriadne zábavný a osviežujúco uvoľnený deň sa začne uberať nečakane vážnym smerom... (TV Doma)

tranquill

Romantická komedie s velkým R a komorním tempem. Ale také s krásnou záměnou mládí a rodičovské dospělosti a jednodenním únikem z rutiny všedních dní. Vskutku zvláštní, ale opravdu hezké. ()

pumpkinqueen

Perou se ve mně pocity. Na jednu stranu mi to přišlo neuvěřitelné, na druhou stranu to asi vzhledem k věku ještě nemůžu posoudit. Jedno ale vím jistě, bylo to zkrátka milé. Prostředí univerzitního kampusu působilo tak bezstarostně, že jsem si u toho příjemně odpočinula a sledovat love-story mezi rodiči budoucích vysokoškoláků byla příjemná změna od všech těch těch teen záležitostí, které častokrát upřednostňuji. Na film mě nalákala oblíbená V.Farmiga, která je pro mě kouzelná snad v každé své roli. Celé si to hraje s docela složitou a hlubokou myšlenkou ohledně krize středního věku nebo nefunkčního dlouholetého manželství, ale přesto je to podané tak... jednoduše a lehkovážně. A ať už to někdo vnímá jako negativ, mně se to na tom právě líbilo. ()

Psycho.R

Co se mi na tom líbilo bylo to, v jakém prostředí a během jak krátké časové doby se film odehrává. Občas jsem se cítil trapně za herce, občas se mi jejich výstřední vystupování zamlouvalo. Takovej průměr, kterej se dá zkouknout. ()

Zombiepod

At Middleton je jednorázová, príjemne vtipná romantická jednohubka s veľmi sympatickým obsadením. Hercov a ich role žeriete (najmä dvojicu Vera - Andy) a celkovo lepšiu pohodovú filmovú atmosféru si ťažko priať. Rodgers sa však totálne zasekol niekde v tuctovom romantickom mainstreame, a niekde v polovici to celé začne strácať dych a prestáva diváka motivovať k čakaniu na finále. I na podobný žáner je to celé akosi postavené na hlavu, a i keď s tým nemám veľký problém, ako nezávislý kúsok však nepatrí medzi tie najlepšie. ()

miki68cz

Přeslazená romantika až na půdu Middletonské věže. Krásná Farmiga ne tak už její drzý spratek, sympatický Garcia snažící se o novou polohu svého poněkud úzkého herectví. Dobrá ultra romantická muzika a těžko uvěřitelný denní příběh. Reklamní záběry komerčních výrobků jak vystřižené z pauzy mezi sportovními pořady. I přes to všechno milý, klidný film o jedné krátké lásce, který neurazí ale ani příliš v mysli neuvízne. Doporučuji ()

Zadri

Nepřesvědčivá dějová linka s nesympatickými postavami v rolích dětí ústřední dvojice. Hlavní hrdinové sice dělají co mohou, aby ze slabého scénáře vykřesali, co se dá, ale romance ala Madisonské mosty říznuté Prcičkama selhává a divák jen nevěřícné kroutí hlavou. ()

subic

Superžena Vera Farmiga jako mamka a Andy Garcia, tentokrát nehraje mafiána, ale trochu přišlápnutého kardiochirurga, jako taťka. Celý film se odehrává během jednoho dne na návštěvě vysoké školy, kam oba chtějí dát své děti. A mě se to moooc líbilo. Celkový dojem kazí snad jen ta teenegerská část, která je jak z jiného filmu. ()

Anjunja

Ve chvíli kdy jsem zjistila, že se celý děj bude odehrávat v jednom dni ne-li v jednom odpoledni či v pár hodinách, byla jsem velmi zklamaná. Nejsem velký fanoušek těchto filmů, jsou totiž plné nudných dialogů, hlubokých myšlenek a já nevím čeho všeho. Určitě nechci nijak znehodnotit kvalitu takových snímků, ba naopak. Nicméně toto bylo velmi příjemné překvapení. Nádherný útěk od kruté reality nešťastného manželství, kde se již láska vytratila. Útěk do jednoho jediného bezstarostného dne, plné překonávání bariér a strachu, plného poznávání se, porozumění, ale i neshod mezi dětmi a rodiči. Je tam spoustu nakousnutých témat, které vás nutí se zamyslet nad vlastními mezilidskými vztahy a vlastním přístupem k životu. Vzhledem k nulovému očekávání (jen v podobě obsazení mých oblíbených sester Farmigových) mě film velmi okouzlil... ()

kolodej1

Ústřední herecká dvojice opravdu kvalitní, začátek filmu byl pak dost nadějný, humor byl příjemně ironický a pokud by to bylo v tomto duchu, mohlo by to být skvělé. Jenže postupně humoru ubývalo, od Audrey jsme zaslechli pár výroků, které šustily papírem a v žádném případě by je nepoužil teenager. S přibývajícím časem byla stále cítit větší scénaristická bezradnost, kterou doprovázela stále výraznější nuda a konec pak vyzněl zcela do ztracena. 50% ()

mandella

Příjemná pohodička k hoře prádla na žehlení. Ústřední dvojka šlape, prostředí plní svou funkci a o jednu hvězdu to navýšila absence vyloženě hollywoodského konce, který jsem čekala a nedočkala se ho :-) Výrazným pozitivem bylo obsazení mladé Farmigy, konečně si jsou v nějakém filmu matka a dcera fyzicky podobné! Akorát její otravná postava "obdivuju-starého-lingvistu" byla totálně mimo, ovšem účel to plnilo. Tak jako celý film. ()

rigby

Příjemný romantický film. Chvílemi to mezi oběma hlavní hrdiny pěkně jiskří, chvílemi by to chtělo prostříhat, protože je to už trochu za hranicí snesitelnosti. Ale bavil jsem se, a to je hlavní. I když to zase tak velký zázrak nebyl. Solidní průměr s přimhouřenýma očima. ()

Lucka07

Podivný příběh jednoho dne dvou naprosto cizích lidí, kteří se během jednoho dne seznámí natolik, až se do sebe zamilují ... Nápad je to zajímavý, herci byli moc sympatičtí, ale nějak to na mě nezapůsobilo. ()

studentice

Tenhle film me prijemne prekvapil. Uzila jsem si ho a jednu hvezdicku pridavam za konec, ktery nebyl nastesti typicky americky. A ta skola... mala? intimni? Mely by videt vysoke skoly v CR:) Ale stejne je vse o lidech, takze druha hvezdicka je za prijemne obsazeni a dalsi za krasnou hudbu a posledni za romantiku, protoze te neni nikdy dost:) ()

Hanecek

Ale tenhle film vůbec není hloupý a naivní, za jaký se skoro v názvu vydává. On se opravdu trochu přibližuje těm francouzským filmům o kterých sám hovoří. A je pravdou, že by bylo dobré, kdyby někdy někdo měl naše brýle.... ()

monika_cz

Roztomilá romantická komendie, která v mnoha případech odhaluje pravdu neúplně spokojených manželství. Oba rodiče si užívají svůj den bez dětí, které jejich názory nesdílejí. Film moc nepřekvapí, ale zaručeně poteší. ()

ferda12

Super romantický film, který vzdává hold francouzské klasice, která se pro mě stala neodmyslitelnou součástí filmové tvorby. Nečekal jsem, že se Američané pustí do takovéhleho tématu. Dopadlo to BRAVURNĚ. Andy Garcia je jeden z mých nejoblíbenějších herců, nezávisí, jak špatnou roli dostane. Vždy dokáže vydolovat maximum a tady se mu to daří s pomocí Very Farmingy. Na romantický film, který by mě opět pohladil po duši, jsem hodně dlouho čekal. Dočkal :-) || „NEEXISTUJÍ ŽÁDNÉ ŠPATNÉ DVEŘE. CELÝ SVĚT JE JEVIŠTĚ.” ()

drovi

Andy Garcia ukázal, že vie zahrať aj romanticko-komediálnu rolu. Tento film dal priestor aj jemu aj Vere Farmiga. Autorovi sa podarilo človeka aj rozosmiať aj rozplakať. Myslím si. že dobre natočená romantická komédia by to mala dokázať. A Adamovi Rodgersovi sa to podarilo v plnej miere. Pre starších divákov tu nechal jasný odkaz ,aby človek nenechal v sebe zomrieť dieťa, ktoré v ňom je celý život. Prinútilo ma to zamyslieť sa aj nad svojim životom . Mladým zase odkázal, že láska kvitne v každom veku a nájdeš ju vtedy keď to ani nečakáš. Svieže, veselé aj romantické. ()