Já chci taky

(festivalový názov)
  • Rusko Ja tože choču (viac)

Bandita Saňa se po obzvlášť ostré přestřelce potkává v místních lázních s muzikantem Olegem. Po převyprávění napůl mytologické pověsti se oba rozhodnou putovat ke zvonici štěstí... (snared)

Aluska88

Zvláštní ruská road movie s netradičním námětem, v závěru šmrncnutá lehkým nádechem fantasy. Lázně, chlastání "po rusku" a osobitá atmosféra. Docela by mě zajímalo, jestli ta dívka opravdu pobíhala po mrazivé krajině nahá a jestli to byl opravdu sníh:) Existuje tedy Zvonice štěstí? Závěr snímku ukáže, že i kdyby ano, nic není zadarmo a hledání štěstí si může vybrat svou daň. ()

Ephemeris

Už tu zaznelo prirovnanie k Stalkerovi. Na tom niečo bude, je to zjednodušený a zhustený Stalker. Zarezonovalo to vo mne teda poriadne, presne tieto filmy pre úzku skupinku divákov milujem. Klobúk dole pred mladou herečkou, za výkon v plnej nahote v snehu a mraze by si zaslúžila Oscara... ()

Ivoshek

Asi nejvíc fantastický (filozofický?) film od Balabanova. Pořád samozřejmě je to o Rusku a jeho obyvatelích, takže tu je hodně vodky, sušených ryb a minimalistické konverzace, kde dost často chybí pointa, odpověď i zájem. A dost často jsem se právě u nich smál nahlas. Třeba tohle: "Jednou to na mne zkusil homouš. Tak jsem ho zabil. A pak jsem se vrátil zpátky a toho plukovníka jsem taky zabil." Nejdřív jsem myslel, že mne tohle nebude bavit, ale jak to ubihalo, přišlo mi to čím dál lepší. Všichni by prostě chtěli najít nějakou cestu z té bídy. I kdyby to mělo stát život. Pořád nicméně myslím, že nejlepší Balabanovův film jdou Žmurki. ()

snared

Želbohu poslední biják páně Balabanova v němž sledujeme naše hrdiny (kriminálníka, muzikanta, kriminálníkova alkoholického kumpána, jeho otce, prostitutku a dokonce i televizní prorok se na chvíli objeví) černým jeepem cestovat přes nukleární zimou zpustošenou zemi nikoho a hledat jakousi zvonici, která dle starého příběhu umí přenést člověka ke štěstí. Typicky minimalistická a technicky brilantní Balabanovka se vším, co na mistrových dílech máme rádi včetně dobře vedených herců a pro ucho příjemnou hudbou. P.S: Trochu to smrdí Tarkovského Stalkerem, ale fakticky jen malinko. P.P.S: Holky, víte jak máte být oděny v případě, že cestujete místy v nichž vládne chladné nukleární podnebí? 4,5* ()

Rockerman

Zdánlivě zcela absurdní film o hledání štěstí. Jenže zrovna u Rusů, kteří se od nepaměti potácejí od jedné velké bídy k ještě větší má to hledání jiný rozměr. A tak jim k tomu má pomoci Zvonice, která přenáší lidi ke štěstí a také vodka (jak jinak), která snižuje úroveň radiace v těle. ()

ZeldaZ

No nazdar, na mě asi moc artový kousek. Podivné dialogy, nelibozvučný soundtrack nehodící se k jednotlivým situacím. Hlavní děj zajímavý a čekal jsem jestli po závěrečném vyústění označím film za geniální nebo za blbost. Takže za b). ()