Další dobrodružství astronautů na planetě ovládané inteligentními opicemi. Když si kdysi dávno člověk podmanil opice a uvrhl je do otroctví, vyslal bůh na zem spasitele, který se zázračně zrodil ze dvou opic. Zatímco rodiče zahynuli, jejich potomek přežil. Jako César měl pak bojovat za to, aby vyvedl své druhy z otroctví. Opice se vzbouřily a zem byla zničena strašlivou válkou. Pak se César, jeho přívrženci, vojáci gorily i lidé vydali hledat místo, kde by opice a lidé mohli žít pospolu v klidu a míru. Lidský učitel učí opice přečíst jejich nejsvětější zákon: Opice nikdy nezabije opici. Jen generál Aldo gorila se učit nechce. Chce jezdit na koni a bojovat, nenávidí lidi, nechce s nimi žít v míru. Černoch McDonald navrhuje Césarovi, aby se s ním a moudrým Virgilem vydal do zakázaného města, které během zničující války srovnala se zemí bomba. V archivu tam najdou film, na němž César uvidí své mrtvé rodiče a vyslechne, jaká má být jejich budoucnost Všichni tři se tedy vydávají do zamořeného města, kde se ale přece jen již dvanáct let daří přežívat hrstce lidí v čele s guvernérem. Z archivních materiálů se César dozví, že v roce 3950 mají gorily zničit svět (oficiálny text distribútora)

Jason13

Po čtyřce opět kvalitativní posun dolů.. Bitva pro mě nebyla tak záživná jako například opičí převrat v předchozím díle. Tady už jsou ty 3 hvězdy dost slabé.. Přesto mě ani jedno ze čtyř pokračování legendární klasiky nikterak neurazilo a nenudil jsem se u nich.. Myslím, že jednotlivé díly jsou tu některými lidmi až příliš podhodnocené. Ty filmy se dají užít i bez neustálého opakování toho, jak moc zaostávají za jedničkou..SPOILER:A nemyslím si, že by si série nějak odporovala tím jak se příběh vyvinul - to jest, že opice a lidé začali žít společně jako sobě rovní. Prostě jsme tu měli cestu časem, po které Cornelius, Zira a následně Caesar změnili opičí i lidskou budoucnost k lepšímu. To je jako zakončení série dobré ne?? Mé pořadí oblíbenosti: PO1, PO4, PO3, PO2, PO5 ()

nanamarak1

Jo, je to nejhorší díl, ale zas taková hrůza, aby to mělo 39 procent? To si nemyslím. Nad tou třetí hvězdou jsem se dlouho rozmýšlel, ale nakonec ji hodím. 50% ()

DVCAM

Opakuji, že hodnotím jako fanda ... Naprosto chápu proč to někdo považuje za odpad, ale byl bych pokrytec, kdybych nepřiznal, jak jsem to svýho času žral. ;-) ()

Mrtvobog

Spolu s tretím dielom najslabšie, avšak lepšie ako nudná trojka, ktorá bola úplným dnom. Tu je aspoň vidieť snahu o akciu, hoci - pravdu povediac tá záverečná bitka bola fakt slabá (mizerný komparz, slabý scenár a choreografia, chaos a hlavne tomu chýbala početnosť postáv, grandióznosť a pompéznosť ako v 4. diely počas vzbury). U mňa poradie: Po1, Po2, Po4, Po5, Po3 (zvyšné remaky a ďalšie pokračovania sú už totálne zbytočné - takú atmosféru ako tu už nikto nikdy nevytvorí). ()

soukyd33

Gorily byli vždycky na hlavu. Mají velkou sílu, to ano. Ale jinak to jsou blbci. Samé vědecké informace, a samé problémy mezi lidmi a opicemi. Herecké výkony průměrné až špatné. Poznámka: Konec propojí poslední díl s prvním, a vše uzavře do nekonečného kruhu. Hvězdiček 2 ()

Igwar

Piate pokračovanie opičej ságy a ak nepočítame seriál, ktorý ešte nasledoval, ale ktorý je kvalitou ešte horší ako filmy o opiciach, aj posledný film z opičieho sveta. Ide asi o najslabší film z celej päťky, napriek tomu uzatvára opičí príbeh a načrtáva niektoré zaujímavé myšlienky celej ságy. Opice Zira a Cornelius, ktoré prišli v treťom filme do 20 stročia medzi ľudí možno ani tak veľmi nezmenili budúcnosť. Je možné, že aj v ich časovej línii to bol ich syn Caesar, kto viedol opičiu revolúciu. Avšak boj, medzi dobrými a zlými opicami o ktorí ide v tomto filme, vyhral generál Aldo, ktorý zlikvidoval Caesara a "prepísal" históriu tak, že opice si pämatali práve jeho, ako víťazného vodcu revolúcie a ničiteľa ľudí. To dostalo planétu do stavu, aký si pamätali Zira a Cornelius a v akom ju našiel Taylor v prvom filme. Caesar však vyhral, čo viedlo k zmiereniu medzi ľuďmi a opicami. Ak však budeme považovať seriál "Planéta opíc" z roku 1974 za nepriame pokračovanie ságy, zistíme, že s ľudí sa síce nestali nemí divosi, ale opice ich predsa len zotročili. Zaujímavosťou je, ž v tomto filme som registroval jediného inteligentného orangutana, ktorý nebol zadubený a zakomplexovaný hlupák. ()

Masinfira

No tak tady už prakticky není na co koukat a nekroutit přitom nevěřícně hlavou. Několik "slavných" hlášek lze nalézt v jiných komentářích, takže je asi zbytečné je opakovat, nicméně kdybych měl radit tvůrcům v době, kdy to dělali, asi bych jim poradil především to, aby dávali postavám nejen do vínku nějaké jednání, ale především také důvody k němu. Takto vznikl film, kde postavy dělají víceméně náhodné věci, které dokážou i překvapit. Nikoliv ovšem překvapit mile,ale spíše s tím pocitem: "To si ze mě někdo dělá srandu, ne?". Takový je i celkový dojem z filmu. Nezachraňují to ani roztomilé opičky, za které film dostává ode mě (sám nevím proč) jednu *. ()

Maza2222

Tak u tohodle filmu ani nevím , o co se režisér pokoušel- Zparodovat dobytí, nebo natočit nechtěnou komedii :DD. No, každopádně jsem čekal, že se to postaví na nohy, ale co tohle ku*va bylo??? Herci příšerní, atmosféra v háji, opice blbé a....... příběh šeredný. ODPAD ODPAD ODPAD. Ale scéna s představením Cesara byla parádní a dávám 40%. ()

drkaldj

Opět pěkně navazujeme na předešlé díly. Děj se posunuje o několik (opět asi kolem dvaceti) let dopředu. Tento díl se ovšem snaží navodit atmosféru jakou měl původní snímek, ale jde vlastní cestou a způsobem zpracování předešlých dvou dílů (některé se mi celkem líbili, takže naděje a očekávání nějaké mám). Film celkem pěkně uzavírá kruh a druhý díl (který považuji za nejslabší) i díky tomuto filmu dostává pro mě větší smysl. ()