Všichni jsou Robert

(festivalový názov)
  • Francúzsko Tous les hommes s'appellent Robert (viac)
Krátkometrážny / Fantasy
Francúzsko, 2010, 6 min

Nahá kořist? Sám, nahý, špinavý a v patách lovci... Jak se ale zdá, stačí vyběhnout z lesa a záchrana bude na dosah. (darkrobyk)

MM_Ramone

Krátkometrážny francúzsky snímok "Toue les hommes s´appellent Robert“ (Všetci muži sú volaní Robert) by si mali kuknúť predovšetkým nadšení poľovníci. Možno by sa na to, čo považujú za svoj koníček a povyrazenie, pozerali z trocha iného uhla pohľadu. Ja som sa pri tomto filmíku celkom dobre pobavil. Teda hlavne pri tom konečnom rozuzlení. Je to tak jednoduché, ale verte, že taký bizarný záver som veru nečakal. **** ()

darkrobyk

Nahá kořist? Sám, nahý, špinavý a v patách lovci... Jak se ale zdá, stačí vyběhnout z lesa a záchrana bude nadosah. Rád bych napsal, který film mi to připomíná (a není jen jeden), ale tím bych případného diváka ochudil o závěrečnou pointu... p.s.akorát to není fantasy, magie jaksi chybí, možná bych dal podobenství či alegorii... ()

pornogrind

Hajný je lesa pán. V tomhle případě je to zvíře, takže loveni budou lidé. Lov může začít. Obdoba Anonymous Animals(2020) ale za mě je tenhle snímek rozhodně přijatelnější, protože trvá jen 6 minut. ()

SOLOM.

Krátké – výstižné, nemilosrdné – se zajímavým vyvrcholením. Přesně tahle to mám rád. O existenci tohoto snímku jsem se dozvěděl až po shlédnutí Anonymous Animals (2020), tak jsem ho samozřejmě chtěl vidět pro porovnání, protože zmíněná francouzská podivnost se mi docela líbila. No a líbil se mi i tento francouzský krátkometrážní kousek. Za těch pár minut se jeho tvůrcům podařilo navodit zajímavou atmosféru, byl správě surový, svým způsobem bizarní – no prostě se mi líbil. Určitě v něm vidím lepší průměr. 60% ()

Patw

Někdo by mohl říct, že jde o šesti minutoví snímek nahého chlapa, který běhá po lese. Ale poslední minuta tohoto snímku je doslova strhující. 4* (Snímek se používá i během reklam na filmových kanálech jako Cinemax.) ()