Nestárnoucí příběh Charlese Dickense o naději a povznášející moci ducha. Je Štědrý den roku 1840 a zachmuřený londýnský obchodník Ebenezer Scrooge, který nemiluje nic jiného kromě peněz, právě pohřbil svého dlouholetého kolegu Jacoba Marleyho. Ten byl, podobně jako Scrooge, lakomý a schopný vyždímat z lidí i poslední minci. Pak v mrazivé a mlhavé vánoční noci vejde do Scroogeova domu Marleyův přízrak, který chamtivému Scroogeovi přináší pochmurné zprávy o jeho osudu po smrti. Stále je ale ještě čas, aby se svou krutost a lakotu pokusil odčinit... (oficiálny text distribútora)

Kivis

Tohle zpracování Dickensovy klasiky mám rád už od dětství. Té televizní kvalitě triků z konce devadesátek se dnes člověk sice trochu pousměje a některé scény působí i přes celkovou rozumnou stopáž uměle natahovaně, ale když si tenhle film pustíte přes svátky, zapálíte svíčku, nalejete vaječňák a uzobáváte cukroví, je vám prostě tak nějak dobře. Kouzelná atmosféra, kterou ještě o úroveň výš pozvedá Patrick Stewart. Ten tady svou mimikou a hereckým umem dělá z fádních scén zajímavé a ze zajímavých nezapomenutelné. ()

Candyman6

Nádherné zpracování Dickensovy knihy, film má užasnou vánoční atmosféru a Patrick Steward v roli Ebenezera Scrooge je perfektní. Každej rok se k tomuto filmu rád vracim. ()

DobraVila

Osobne moja najobľúbenejšia verzia Vianočnej koledy. Príbeh ktorý každý pozná, zahraný tak akoby si to želal sám Dickens. Veľmi pekné, Vianoce si bez nej nedokážem predstaviť. ()

Lukas.Hutter

Dlouhou dobu jsem si myslel, že minisérie se Sirem Pusákem je jedna z nejlepších adaptací ale po hříchu se musím přiznat, že jsem doteď neviděl adaptaci s kapitánem Picardem. Potom co jsem to napravil musím říct, že tato verze je nejlepší. ()