Strach a hnus v Las Vegas

• Česko Strach a hnus v Las Vegas (viac)
USA, 1998, 118 min

Paródia amerického sna z dielne bývalého člena kultovej komediálnej skupiny Monty Python. Kultový film Terryho Gilliama a jeho šialená jazda mestom Las Vegas za najbizarnejšími zážitkami, aké sa vám môžu stať. Johnny Depp a Benicio Del Toro v pikantných scénach najrôznejšieho druhu vo filme, v ktorom zistíte, že o pôžitkoch vlastne neviete nič. Presvedčte sa na vlastné oči, že Amerika je skutočne krajinou neobmedzených možností. Pretože pri tejto pánskej jazde celkom stratíte dych... (STV)

Z0oMb3E

Dobre poznám ten pocit, keď pod vplyvom omamných, psychotropných látok a podobných prekurzorov skrsne v hlave myšlienka, aká by to bola prča doniesť si domov dve tri dopravné značky. Dobre poznám tie pohľady kravatových konzervatívcov stojacich na busovej zastávke, keď ich míňam s jednou topánkou a reklamnou tabuľou so včerajším menu dňa. Sranda je to však keď ste v tom priamo zainteresovaný. Keď sa však dve hodiny kukáte na dvoch vám podobných šialencov blabotajúcich a páchajúcich už ôsmu tú istú hovadinu, prichádza druhý dobre známy pocit: triezvy vodič uprostred ožranpárty. Takže i tak závažná debata o absencii Pluta v solárnom systéme Vám môže pripadať nudná a nezmyselná. Nuž neostáva nič iné len rada: ak si chcete tento film užiť na plné pecky, kľudne do seba naládujte nejakú maškrtu i lopatou na sneh. ()

LV.Helter

Psychadelická one man show- s pohľadu sfetovaného Johnnyho Deepa a veľkou dávkou surrealistických bizarnosti a nehorazného humoru. Najprv mi trochu trvalo sa dotoho dostať, pretože taká bizarnosť sa denne nevida, ale počase som to hltal aj s navijakom. Možno pár nasilo daných, zbytočných scén tu bolo (viz. satanové kvapky), ale i tak to nekazí dojem na kvalite filmu. Potvrdilo sa že Gilliam je opravnený magor, ktorý si vie byť i bez "Pythonov" dobrý. Soundtrack je genialny. ()

sta

Gilliam si vytýčil metacíl: ukázat divákovi všechny formy šílenství, které zná (a pravděpodobně jimi i sám prošel). Takový stavy, který prožívá Johnny Depp a Benicio del Toro, bych opravdu zažít nechtěl. Což takhle dát si lidskou nadledvinku? Děkuji nechci. ()

Popluh

Při první projekci jsem měl v těle víc vodky než krve a jak jsem později zjistil, i přes velice pozitivní pocit druhý den ráno, jsem si z výsledného filmu pamatoval asi jen 15 minut, z nichž 10 bylo úvodních a zbytek se rozjel na řadu scének napříč filmem. Druhá projekce za střízliva tedy vše spojila do parádního psychedelického celku s geniálními hereckými výkony. Gilliam opět potvrdil svůj nezměrný vizuální talent a naservíroval film takřka bez chyb ze kterého vám půjde hlava kolem i bez kombinace éteru, acidu a mescalinu. Vidět to v kině, byl by to asi zážitek maximální. Asi bych si měl podruhé přečíst knižní předlohu. 95 % ()

GodComplex

Vyborny trip Terryho Gilliama a dokonale zfetovany Johnny Depp. Pokud s drogama nechcete mit nic spolecneho, ale zajima vas jak to asi vypada pod jejich vlivem, staci si pustit Fear & Loathing in Las Vegas. "Oh God, did you eat all this acid?" 7/10 ()

aluna

Ujetina, která prakticky postrádá děj a jejím jediným cílem je dostat se do hlavy dvou sjetejch pomatenců, jedoucích - coby novinář a jeho věrný právník - udělat reportáž o motocyklovém závodu....To je, co se týče příběhu, všechno. A já jsem rezignovala na hledání nějakýho poselství a prostě jsem se obrazově zfetovala s Gilliamem, Hunterem-Deppem a Del Torem. Povedlo se a já se u toho nasmála i nakroutila hlavou dosytosti, až jsem se nemohla dlouho rozhodnout, jestli je to geniální a nebo blbost.....nakonec mám za to, že je to geniální blbost - hravá, šílená, ujetá....a pro mě i dost zábavná EDIT: Po přečtení knížky, která má i myšlenku, o nádherným jazyce nemluvě, vidím film trochu jinak. Řadu situací poněkud zveličil, což nevím, je-li úplně ku prospěchu věci a neničí to původní charaktery postav. Nicméně to, co mi z něj nedošlo, kniha objasnila. Film je zábavou, kniha setsakramentsky vtipnou satirickou ironickou cynickou "twisted" minifilosofií, která nepostrádá to, co se do filmu protlačit v takový míře nepodařilo. Tak jako tak zůstává mou srdcovkou. ()

O.Peta

Jedna z největších blbostí, s kterou jsem měl tu čest. Dám hvězdu za pár dílčích Deppových kreací, ale jinak je to absolutní dno. 20% ()

buldock

Ta jedna hvězda je za sjetého Johnnyho Deppa a jeho výkon , jinak to podle mě není ke strávení , spíše na vyzvracení , jednoznačně zklamání a jediné slovo které mě napadne se skrývá v názvu filmu za spojkou "a". ()

Makky

Teda takú blbosť som už dávno nevidel. Jednu polku filmu som sa trhal od smiechu, druhú polku som pozeral na hodinky, kedy už bude koniec. Neviem neviem, aké posolstvo má tento film a ani čo chcel Gilliam týmto povedať, ale jedno viem určite. Depp bol bohovský. Lepší herecký "nadrogovaný" výkon som ešte nevidel. Del Toro zahral taktiež svoj part na výbornú, takže tie 4 hviezdy budú tak akurát. Ale už nemôžem toľko písať, lebo lietajú tu nejaké netopiere :) ()

kaylin

Nemůžu si pomoct, ale tenhle snímek mi prostě nic neřekl. Na jednu stranu vypadají všechny scény improvizovaně, za což by bylo možné ocenit herce, a druhou stranu se na to dost těžko dívá, protože tomu prostě chybí děj. Film, kterému jsem se dlouho vyhýbal a možná jsem v tom měl raději pokračovat. ()

Remedy

Gilliam je génius. Takhle šílené, odvážné a opravdu vysmažené pojetí filmu jsem dosud neviděl. Johnny Depp i Benicio Del Toro jsou dokonalí. Jestli máte rádi příšery, chcete, aby vám narostl ocas nebo chováte lásku k netopýrům, tak neváhejte a... 5* ()

topi

Šílená jízda na všemožných drogách se mění v jednu obrovskou halucinaci. Děj je v podstatě jen sled bizarních a psychedelických scén pod jejím vlivem. Dva fetoši jedou z L.A. do Las Vegas a během cesty zažívají opravdu nevšední dobrodružství. Obtloustlý Benicio Del Toro byl totálně pekelnej, tomu jsem ty stavy a jednání fakt žral a na scénu ve vaně jak tam ryčí jen tak nezapomenu, strašná prdel! Horší to bylo s druhou postavou Johnnyho Deppa, který hrál alter ego Thomsona (podle jehož knihy byl film natočen), a ač mám herectví Deppa rád, tak tady mě jeho přehrávání a pitvoření bylo víceméně proti srsti. Ve srovnání s Del Torem jsem mu to chování moc nevěřil. Co je fakt výborná práce jsou efekty Roba Bottina (Hellraiser II, The Thing), který se podílel na designu ještěrů v kasinu, ta scéna hlavních postav pod vlivem LSD je opravdu pamětihodná. Výborně šlape i soundtrack složený z dobových válů. V malých rolích se mihnou Cameron Diaz, Christina Ricci, Gary Busey, Harry Dean Stanton, Michael Jeter a další. Je to takovej velkej úlet, který asi každý nezkousne. Já se však bavil parádně a myslím si, že snímek už dávno dosáhl kultovního statusu. ()

paanka

Existuje jediný důvod, proč tenhle film nemusím: tady sakra není čemu se smát! Tisíckrát děsivější než všechny dojemný a rádoby silný filmy o fetu! Ano, znamená to, že svou práci Gilliam odvedl znamenitě, ale ... ()

salalala

Asi nejdivnější film, co jsem kdy viděl. Místy je to dost vtipné, jsou tam i podařené halucinogenní vize, na druhou stranu jsou tam místa, která skoro hraničí s trapností. Gilliam tu hodně potlačil sám sebe, musím přiznat, že ten film se mi moc nelíbil, ale je možné, že když si ho třeba někdy pustím podruhé, změnim názor. Zatim to u mě zůstává, hlavně kvůlli vynikajícímu Deppovi s Del Torem, který má kouzelný pupík, na třech. Lehce nadprůměrný a rozhodně nejbizarnější film Terryho Gilliama. ()

JohnMiller

Tak toto už hej "ACID TRIP" ako sa patrí. Mňa si tento film chytil už v úvodnej scéne s autom keď Johnny Depp vysvetľoval čo všetko má v kufríku. To ma dostalo. Najfajnovejšie bolo keď vysvetľoval čo robí s človekom éter. A najlepšie na tom všetkom celom bolo to že sa film niesol v takom istom tempe až do konca ani sekunda hluchého miesta.dvojica Depp a Benicio Del Toro je nezabudnuteľná.Pre mňa jeden s kultov, a najlepší Deppov film. ()

Hamaradža

Hangover je oproti tejto šialenej sfetovanej jazde suchá neoriginálna hollywoodska kaša (a to mám hangover rád). Cynicky uletená historka o dvoch fetkách ktoré si prišli zablbnúť do mesta hriechu. Civilne trafené, (možno až moc) prirodzene zahraté, proste americký sen v hippies prostredí do ktorého sa kedykoľvek rád vrátim :) ()

FilmFan24

Silně ujetá šílenost o které si myslím, že od režiséra, herců až po toho posledního človíčka z asi 15 000 lidí, kteří se účastní natáčení filmu nevěděli vo co gou! Každopádně filmu nelze upřít vizuální a hudební stránku, ale to je asi tak všechno co spolu s obrovským ještěřím ocasem Johnnyho Deppa mě utkvělo v paměti. A to je dost málo. Inu i tomu se říká kult! P.S. Bylo mě líto filmového štábu, který musel po natáčení uklízet hodně moc zaneřáděné scény! ()

P. T. Anderson chystá detektivku

P. T. Anderson chystá detektivku

02.01.2013

Jeho Mistr figuruje ve většině výčtů nejlepších filmů roku a pravděpodobně se objeví i v oscarových nominacích. Jeden z nejosobitějších tvůrců v současném Hollywoodu už se ale naplno věnuje dalšímu… (viac)