Strach a hnus v Las Vegas

• Česko Strach a hnus v Las Vegas (viac)
USA, 1998, 118 min

Paródia amerického sna z dielne bývalého člena kultovej komediálnej skupiny Monty Python. Kultový film Terryho Gilliama a jeho šialená jazda mestom Las Vegas za najbizarnejšími zážitkami, aké sa vám môžu stať. Johnny Depp a Benicio Del Toro v pikantných scénach najrôznejšieho druhu vo filme, v ktorom zistíte, že o pôžitkoch vlastne neviete nič. Presvedčte sa na vlastné oči, že Amerika je skutočne krajinou neobmedzených možností. Pretože pri tejto pánskej jazde celkom stratíte dych... (STV)

Fallstar

Náš lektor angličtiny mi onehdá vysvětloval, že tenhle film není kravina, ale že naopak nese hluboké poselství. Zeptal jsem se ho jaké, on se zamyslel a pak řekl.. "The point is that..hippies are dead." ()

dweller

Tento film niektorym bude urcite pripadat ako bezduchy vikend dvoch fetakov v Las Vegas. Avsak pod povrchom sa toho skryva velmi vela. Film sa odohrava v case doznievajucej "nevydarenej" Hippie kulturnej revolucie. Kritika Timothy Learyho odkazu je velmi silne pritomna, kritika rychleho drogoveho duchovneho "osvietenia". Film je vybornou adaptaciou svojej kniznej predlohy a Johnny Depp tu podla mna predvadza svoj zivotny vykon. Nemozem sa ubranit neporovnavat s filmom Where the Buffalo Roam, kde Huntera S. Thompsona stvarnil uzasny Bill Muray. Je to navazkach, ale Johnny Depp si ma ziskal viac, asi to bude tym ako genialne a realne zahral stavy a ucinky roznych drog (jedine, ze by to nehral :). Jeden z najlepsich filmov o Hippie kulture. Dokazal by som ho pozerat v nekonecnej slucke :) ()

Bearder

Byla to pro mě jízda :) Johny s Beniciem mě skvěle bavily a ty různé stavy mysli byly opravdu halucinogení. Hlavně scéna s vanou a nebo kolotoč. Když sem to shlédl tak až poté jsem zjistil že je režisérem je Gilliam a už se té šílenosti vůbec nedivím když z jeho produkce vznikl Brazil a jiné myšlenkově ulítlé filmy. ()

DISHOA

Netradiční ukázka toho, jak drogy působí nejen na psychiku člověka. Celý příběh je pojat trochu zmatenou cestou, kdy se Depp jako novinář se svým právníkěm (Del Toro) vydají do Las Vegas napsat reportáž o závodu teréních motocyklů a vezou sebou plné auto drog. Po cestě potkávají Tobeyho Mauira, který je obsazen do velmi netradiční role. Osobně je to pro mě nejvtipnější scéna filmu. Jakmile se dostanou do Las Vegas začíná skoro dvouhodinový trip, kdy se špatně chápe co se vlastně ve filmu děje ale člověk si to nějakým zvráceným způsobem užívá. Ikdyž záběry na jemně řečeno zaneřáděný pokoj byly až nechutné. Nevím jak byl Strach a hnus v LV myšlený ale myslím si , že dokonale odrazuje od drog, přestože ukazuje jak si hlavní hrdinové s nima "užívají". K hereckým výkonům nemám výhrady. Depp byl dostatečně pomatený a DelToro svou roli zahrál také s grácií. Ovšem této jízdě chyběl lepší příběh a hlubší podtext, nebo jsem ho nepochytil. ()

Zewla

Totální ujetina, ale skvělá ujetina:D!!! Je to hodně šílená věc... Hlavní role v podání Johnnyho Deppa s oplešatělou hlavou a hodně tlustým Del Torem, kteří se vydali na cestu do Las Vegas s kufrem pným drog (obsahoval LSD, spoustu marihuany, pár tripů, slámku kokainu, láhev éteru atd...). Celý film jsou naprosto sfetovaní, zhulení, nebo já newm co... a musí řešit různé šílené situace, které řeší samozřejmě šíleným způsobem... Dodtávají se do situací, kdy už jím hrozí, že se to už opracdu provalí, ale vždy jim to nějak projde. Je to i celkem poučný film, rozhodně se u něj skvěle pobavíte, doporučuji!! P.S: Nejpoužívanější slovo: Fuck ma všechny způsoby.... ()

max cady

Tento film jsem pustil kamaradum,jedni rikali vynikajici a druzi hodne spatne.Ja se radim mezi ty fanousky co rikaji vynikajici film,ale pochopim kdyz se mnou nebudete souhlasit.Gilliam jenom ukazal jakou fantazii tento nadany clovek ma a ne kazdy mu prijde na chut ()

Hellbilly

"He, who makes a beast out of himself, gets rid of pain being a man." Film, ktorý na ploche dvoch hodín nemá inú tému než fet a ako sa sfetovať. Film, v ktorom bol Johnny Depp tak zamaskovaný, že som ho až do polovice filmu nespoznal. Film, aký sa bežne nenatáča. Toto všetko je Strach a hnus v Las Vegas. Hlbší zmysel nehľadám (bohvie, či tam vôbec je), bavil som sa skvelo. 4* ()

Kovy

Kvalitní práce. Dr. Gonzo by mohl jistě přednášet na právech v Plzni. Údajně tam stále hledají nového děkana... ()

SpeedyL

Zhulenej a vtipnej Johny Depp a Benicio Del Toro. Film má dobrou atmosféru a spád, ale jinak nic moc. Jedná se o "pocitovku", která pod návalem živelných scén dvou zfetovaných borců ukazuje pocity feťáků a pocity lidí z feťáků. Hezký komentář má "Galadriel". Hodnotím - 70%. ()

vlnka

Nedokážem s istotou povedať, či toto bola blbosť ako trám alebo dokonale prepracované dielo, ktoré však dokáže oceniť málokto. V podstate neviem o čom to bolo, len viem, že Depp sa buď do role totálne vžil alebo už má aké také skúsenosti, lebo pozerať sa na neho bola fakt pasia. Hodnotenie nie je ľahké, veď pozerať sa takmer dve hodiny na dvoch zhulených, miestami nechutných a veľmi ale naozaj veľmi divne vyzerajúcich chlapov, ktorých dialógy sú väčšinu času dosť nekoheretné nie je bohviečo. Ale teraz aspoň viem, ako to približne bude vyzerať keď si dám LSD prípadne meskalín, za čo sa chlapcom chcem poďakovať. A aj keď je hodnotenie neľahké, musím priznať, že to bola pre mňa nová skúsenosť z filmového sveta lebo takýto čudný film sa nevidí len tak a Deppov výkon ma v niektorých pasážach úplne odzbrojil. ()

Grifindoor

Typickej giliamovskej úlet se skvělou dvojkou Depp a Del Toro, dvě zasraný smažky, který vás doženou k šílenství... Sjedeme se hned, to je dobrej fet! ()

Lia969 odpad!

Toto že je 146. najoblúbenejší film?napada ma hneď 200 filmov, ktoré sú lepšie ako tieto. Filmy o drogach celkom môžem ale toto dodnes ani neviem o čom bolo. 118 minút som sa pozerala na dve sfetované smažky. Jedine čo nemôžem vytknúť je dobrý soundtrack. ()

sakynko

Film pri ktorom som zo začiatku len nechápajúc žmúril a žmurkal, s očami visiacimi na asi poslednom funkčnom nervovom zakončení. Ešte malý kúsok a vypadli by mi. Neuveriteľná fantasmagória. Ale po chvíľke sa človek otrepe a kráľovsky sa zabáva (aspoň teda ja) až do konca tejto psychedelickej šialenosti. PS : This is a bat country!! ()

Diskutant

Divoký feťácky Trip doprostred púšte priamo v Las Vegas... Tento film som si zamiloval, patrí medzi dosť kvalitné kúsky. Halucinogénne stavy su vyobrazené dosť humorne, tieto scény zahrali Benicio Del Toro a Johny Depp perfektne. Po celú dobu je sa na čo pozerať. Tématika doby hippies taktiež v tomto filme nezabudniteľná :-) ()

Caesius S.

Jak se fetovalo v 70. letech? Úplně stejně jako dnes! Je to strhující jízda, hromada hlášek a šílených situací, jejichž středobodem jsou zejména halucinogeny (jedná se o období největšího rozmachu LSD v USA). Johnny Depp a Benicio Del Toro hrají tak přesvědčivě, že by snad nikdo neuvěřil, že nemají žádné zkušenosti. Dobře jsem se bavil, ale nejedná se o komedii kýčovitou a hloupou, ale docela realistickou a místy i hořkou. Nejvíce tento film ocení lidé, kteří o drogách něco ví... ()

Reddman

Málokdy natočí Terry Gilliam něco co by mě vyloženě nadchlo, když se ale trefí, trefí se přímo na kost. Geniálně šílený halucinogenní výlet dvojky zfetovaných hipíků mě dostal hned napoprvé. Posléze jsem ho musel vidět ještě snad 7x, ale pokaždé bavil stejnou měrou. Absence jakéhokoliv stěžejního děje je jistě záměrná ( knižní předlohu jsem zatím nečetl ). Gilliam tu každopádně prokázal cit pro tu správnou retroatmosféru, která dává filmu stylovost. Samostatnou kapitolu tvoří ústřední dvojice herců, kteří prostě nemohli být vybráni lépe. Depp je v těhle rolích jako ryba ve vodě a Beniciovi Del Torovi bych snad rovnou podal oskara. Pestrost snímku tu navíc dokresluje perfektní dobový soundtrack, a i přestože je to dost úletový film tak nepostrádá ani hlubší myšlenky. Sečteno a podtrženo: 100% ()

P. T. Anderson chystá detektivku

P. T. Anderson chystá detektivku

02.01.2013

Jeho Mistr figuruje ve většině výčtů nejlepších filmů roku a pravděpodobně se objeví i v oscarových nominacích. Jeden z nejosobitějších tvůrců v současném Hollywoodu už se ale naplno věnuje dalšímu… (viac)