Strach a hnus v Las Vegas

• Česko Strach a hnus v Las Vegas (viac)
USA, 1998, 118 min

Paródia amerického sna z dielne bývalého člena kultovej komediálnej skupiny Monty Python. Kultový film Terryho Gilliama a jeho šialená jazda mestom Las Vegas za najbizarnejšími zážitkami, aké sa vám môžu stať. Johnny Depp a Benicio Del Toro v pikantných scénach najrôznejšieho druhu vo filme, v ktorom zistíte, že o pôžitkoch vlastne neviete nič. Presvedčte sa na vlastné oči, že Amerika je skutočne krajinou neobmedzených možností. Pretože pri tejto pánskej jazde celkom stratíte dych... (STV)

Hanys_

Celá pařba ve Vegas si může jít opékat špekáčky a broukat u toho bratry Nedvědy. Tohle není pro každého, ale komu to sedne, ten do smrti nezapomene. Až budu někdy tvořit top filmové zážitky, tak Fear and Loathing v té komediální sekci své místo mít budou. ()

eagle-eye

Gilliam musí být celý život na haluškách, jinak by netočil jednu pecku za druhou, jinak by nikdy nebyl u zrodu Monty Pythonů, jinak by nevznikl např.Brazil, 12 opic nebo Král rybář. Jeho další halucinaci stvárnili skvěle Depp a Del Toro, ale jinak to bylo úplně o ničem, což je vlastně úplně jedno. Žádný další Trainspotting očekávat snad ani nelze. ()

cab

Nazev filmu se skoro presne ztotoznuje s obsahem filmu. Par vtipnych uletu oproti dvouhodinovemu zbytku neprehledneho a to silenejsiho vyletu dvou smazek. Nic zabavneho. 35% ()

I.AM.NOT

Jediná myšlenka a cíl tohoto snímku je, aby to bylo cool, hustý a ulítlý... Film natočený jako zaručeně kultovní... Nešťastně přehnané herecké výkony (Depp ukázal v Blow, že takovéto role umí, nýbrž čeho je moc toho je moc)...To je to co v tom vidím já ()

Oblivion

"You approach the turnstiles and know that when you get there, you have to give the man two dollars or they won't let you inside. But when you get there, everything goes wrong. And you hear yourself mumbling: "Dog's fucked a pope. No fault at my end." Ether is the perfect drug for Las Vegas. In this town they love a drunk." ()

kedl

Ke konci filmu bych už nejradši Deppovi tu cigaretu strčil do pr..le. Del Torovi nejspíš fakt hrabalo, což se o Deppovi říct nedá, ten se akorát vez na vlně požitku z mnoha a mnoha drog, které měl ve svém kouzelném kufříku. ()

POciSEM

Nevim co timhle filmem chtel Gilliam rict ale jeho zdrogovany vize a totalne zfetovanej Jack Sparow byly bezkonkurencni. Na co brat drogy kdyz si staci pustit totok ()

Holina

Čekal jsem víc než jen trip dvou smažek. Aspoň to byla sranda. A jestli toto skutečně zažil autor předlohy tak potěš prdel. ()

XdanteX

zdá se mi že ten snímek lidi tady ne tak úplně pochopili a pochybuju že by se tu rozmohl nakažlivý mrak úzkoprsosti.....Vždyť je to komedie jak vyšitá! Já sám se nemohl přestat smát....nepamatuju se na film který mě tak bavil že jsem ho viděl 4x v rozmezí osmi dnů jako v tomto případě. EDIT: Po přečtení knížky o to víc člověk ocení herecké výkony hlavně u Johnnyho... ()

Dixiee

Nějak mě nebavilo se dívat na dva zfetované bezduše blábolící týpky vidící netopíry a kdo ví co ještě. Nuda a o ničem. ()

jhlahulek

Jeden z nejhlubších a zároveň nejbizarnějších pohledů do "kouzelného světa" omamných látek v tom nejpříhodnějším prostředí Las Vegas ... nespoutaná jízda vyvolávající podmět k tomu taky okusit podobnou magii...tohle bych dětem ve škole nepouštěl... ()

provitamin

Toto bol Depp?? pri záverečných titulkoch mi padla sánka, som ho vôbec nespoznal. Herecky výborne zahraté, ale to je asi tak jediné pozitívum. Pozerať sa na dvojicu típkov non-stop sjetých môže byť zaujímavé max. pol hodku, možno ani toľko nie a už vôbec nie 2 hodky. Scény s drogami, resp. pod vplyvom drog mi nevadia, ale len vtedy ak sú súčasťou nejakého gangsterského krimi-filmu, vtedy sú dokonca vítanou esenciou. Avšak čisto feťácky film, kde Trainspotting je popri tom šuvix, to mi moc nevonia. Teda aspoň toto prevedenie. Ale oceňujem niekoľko humorných nápadov, ako napr. feťáci na protidrogovej prednáške, alebo fetovanie éteru z americkej zástavy. ()

MMJ

Neuzaujalo. Žádný děj, žádná zábava. Pod pojmem KOMEDIE si představuji něco jiného. Jeśtě k tomu v názvu Las Vegas! Říkal jsem si - bomba konečně další komedie z Las Vegas, mám rád takovéto filmy. Většina komedií z LV mě bavilo (Pařba ve Vegas) čekal jsem něco podobného. Ne! Furt dokola všude drogy, fet a ještě jdou zfetovaný na konferenci o drogách a feťákách. Hm 1* za občas povedenou scénu. ()

Knowho

Tak tohle...bylo opravdu něco. Tenhle film na vás působí tak jak by film s drogamy v hlavní roli působit měl. Humor je velice zvláštní a svím způsobem opravdu vtipný a povedený. Johnny Depp zde podává naprosto perfektní výkon zmateného hypíka, který se velkou část filmu toulá po poušti. Tobey Maguire ve svém malém prostoru vydává také perfektní výkon. 8/10 ()

Bafo

Videl sem tendle film vcera uz ponekolikate a tentokrat snad poprve sam doma na platne. Tzn. nebyla kolem me ta humorna atmosfera, ktera je ke komediim obcas potrebna, a proto sem jej vnimal znovu trosku jinak. Navic cim vickrat ten film vidim, tak pro me prevlada dulezitost te "vazne" casti filmu. Te, ktere si mozna ani pres vsechnu tu silenost nevsimnete. Prakticky totiz jde o jedno z nejlepsich zachyceni doby a nake kulturni sceny, co jsem kdy videl (spolecne treba s 24-Hour Party People). Problem filmu je Gilliamuv rokupis, ktery spouste lidem nemusi sedet, a proto se casto tento film lidem nelibi. Gilliam dela z filmu opravdu silenou jizdu, pod kterou se ale schovava opravdu mnono, pod kterou kdyz nahlednete, tak vam ten monty pythonovsky smich zamrzne na tvari. Podobne jako treba u Brasil. Ne, vazne, todle je fakt Dilo! ()

P. T. Anderson chystá detektivku

P. T. Anderson chystá detektivku

02.01.2013

Jeho Mistr figuruje ve většině výčtů nejlepších filmů roku a pravděpodobně se objeví i v oscarových nominacích. Jeden z nejosobitějších tvůrců v současném Hollywoodu už se ale naplno věnuje dalšímu… (viac)