Labyrint strachu

(festivalový názov)
  • Veľká Británia In Fear

Tom a Lucy sa spoločne vydajú autom na cesty. Po niekoľkých hodinách sa však stratia niekde na vidieckej ceste v lese. Prichádza noc a s ňou aj niečo temné, čo ich začne terorizovať. Ich jedinou obranou je ich auto, v ktorom sa schovávajú spolu so strachom z tmy, obavami z temnoty a postupne aj podozrením voči sebe navzájom. (kubqo)

zolo23

Jednoduchá línia príbehu, ale natočená s takou atmosférou a napätím, že by sa krvi nedorezal. Na kvalitku postačia aj traja herci, čo mám docela rád, pretože režisér musí o to viac sústrediť svoju prácu na budovanie napätia a strachu. Tých horrorov o psychopatických magorov je akosi pomenej, takže vďaka aj za tento kúsok. P.S. "Najväčší horrorový expert" LIVINGDEAD opäť raz svojim bodovaním potvrdil aký fanúšik tohto žánru je. ()

AlistairMir

Seznamte se s Tomem. Blbem na entou, který si chce užít sex s mladou jelikož s ní slaví celé dva týdny vztahu. Tak jí překecá aby se jelo na fesťák a za zády jí zamluví pokoj v hotelu na samotě u lesa jako překvápko. Hotel nedokáže najít a tak s mladou bloudí v autě, věčně něco remcá, je nechápavej a celý film se chová tak, že mu prostě tu smrt přejete. Samotný film je pro mě mix filmů Stopař a Smrt přichází v bílém. První z těch filmů mám fakt rád a druhý nemohu ani cítit. Tady to ale funguje o poznání lépe a chválím fajn atmosféru i herecké výkony. Herec co hraje Toma je fakt na ránu a roli tedy zvládá bravurně a herečka co hraje Lucy je sympatická a člověk jí fandí. Pak tu máme Maxe a ten mě fakt bavil. Celkově povedený film který dokazuje že i s malým rozpočtem jde natočit kvalitní snímek, který člověka dokáže napnout. ()

*CARNIFEX*

"Ťažko" zamilovaný Tom berie svoju "životnú" lásku na festival do Írska. Nakoľko chce na Lucy zapôsobiť, zabukuje cez internet noc v krásnom hotely uprostred lesov. Ich predstava o spoločne strávenom romantickom večery sa po pár hodinách rapídne mení na boj o život. Neviem ako ostatní "fandovia" hororu, no mne sa snímok, ktorý sa ihneď od úvodu snaží tváriť "seriózne", no v skutočnosti je posiaty (ako makom - buchty), "kopcom" nelogických rozhodnutí hl. postáv, či zhôd náhôd, oproti ktorým vyzerá reálnejšie výhra v euro jackpote za pomoci jedného losu, sleduje veľmi ťažko. Pokiaľ k tomu pridáme len občas fungujúcu atmosféru, na neúspech odsúdené lakačky (1), nulové gore ( ktoré v takomto súbžánry v podstate ani nemá priestor ) a tak neskutočnú predvídateľnosť, je mi ľúto, proste nemôžem inak, ale "mäknete kamaráti" - 45%. ()

Pítrs85

Ale jo, tu "blairwitchovskou" atmosféru to ze sebe nakonec i vykřeše, byť ti dva hlavní nehrdinové jsou spíš nesympaťáci, záporák dement a pointa spíš zklame než potěší, o blbým úplným konci ani nemluvě. Jenže ty lesy... a ta tma... Pokud není rejža úplně vymletej hororovej analfabet, zabere to asi skoro vždycky. ()

tron

Skvelá atmosféra rozľahlých írskych lesov, v ktorých napriek tomu, že Íri bežne stavajú pouličné osvetlenie, sa ústredný párik úspešne stratí. Ešteže má auto. Len to predstavuje jedinú účinnú obranu pred „tým vonku“. Pred čím? Ťažko povedať. Človek? Viacerí ľudia? S akými úmyslami? Alebo ide o niečo úplne iné? Napriek problémom s logikou a základnou fyzikou a matematikou (chlap sa na sekundu otočí a behom tej chvíle niekto niečo vloží do jeho auta a stihne utiecť bez toho, aby si to drak všimol) ponúka Labyrint strachu fajn párik a množstvo nefajn, nepríjemných a napínavých momentiek. Len záver šumí do prázdna. ()