Prekliatie žltozeleného škorpióna

• Česko Prokletí žlutozeleného škorpióna (viac)

Film najslávnejšieho filmového neurotika Woodyho Allena sa podobne ako viacero snímok jeho posledného obdobia vyznačuje fantastickým námetom spracovaným formou bláznivej komédie. Autorova psychoanalytická spoveď ustupuje do úzadia v prospech príbehu. V tejto snímke si Allen zahral poistného detektíva, ktorému kontruje Helen Hunt ako ambiciózna členka nového vedenia poisťovne. Obaja sa stanú obeťou kúzelníka Zoltána, ktorý ich počas svojho predstavenia zhypnotizuje a i po jeho skončení naďalej využíva na krádež šperkov. Komické situácie vznikajú nielen v dialógoch Allena a Hunt, ktorí sú v hypnóze do seba zamilovaní, ale aj z faktu, že Allen vyšetruje prípad, ktorého je sám páchateľom. (oficiálny text distribútora)

Kremik

Není to nejlepší film tohoto režiséra, protože nemá takový psychologický přesah, ale čert to vem, královsky jsem se bavil! ()

papaguy

Nějak mi tenhle Allen nesedl. Je to poměrně nudný film. Možná v 90. letech mohly tyhle hypnózy zaujmout. Dnes už to působí trochu retro. Ono tedy bylo už v době svého vzniku natočené jako retro. Takže je to takové retro retro. Pomineme-li, že ženy v USA, té výspě demokracie, měly volební právo až od r. 1920. Ergo postava takto emancipované ženy v r. 1930 na manažerském postu v USA mi připadá jako čirá Allenova erotická retro fantasie. ()

junxi91

Woody Allen opět v roli malého, neurotického, roztržitého a ukecaného mužíčka, který je znám také jako ne příliš vybíravý sukničkář. Tentokrát hraje pojišťovacího vyšetřovatele C.W. Briggse, který se nemůže smířit s tím, že v pojišťovně pracuje nová ženská, která je krásná, ambiciózní a nerespektuje jeho autoritu. Jmenuje se Betty Ann Fitzgeraldová, je to expertka na efektivitu a tajně spí se svým tlustým šéfem Chrisem Magruderem, který jí slibuje, že se brzy rozvede se svou ženou. Firma uspořádá společnou večeři, na které vyzve kouzelník Voltan Betty Ann a C.W. Briggse na pódium, kde je zhypnotizuje. Vsugeruje jim představu, že jsou novomanželé a že jsou do sebe po uši zamilovaní. Na zhypnotizování Betty Ann používá slovo "Madagaskar" ana Briggse slovo "Konstantinopol". Nečekaně jej svede jistá vybíravá slečna Laura, která si jej odvede do své ložnice a chce s ním mít sex, ale zavolá mu Voltan, řekne slovo "Konstantinopol" a Briggs jde místo sexu s krásnou blondýnou krást šperky. A tak se rozjíždí vtipný, absurdní až ztřeštěný film, ve kterém Briggs krade a pak své krádeže vyšetřuje, aniž by si cokoliv pamatoval, jelikož byl zhyponotizován. Voltan volá také Betty, které řekne „Madagaskar“ a ona pak projevuje vřelou romantickou lásku k Briggsovi, který nechápe, co se to s ní sakra děje, ale jejímu svádění neodporuje. Briggs má tedy velký problém a je zatčen za krádež šperků, a všechny důkazy hovoří proti němu. Jeho kolegové George Bond a Alvin „Al“ si však uvědomí, že za všechno může počáteční zhypnotizování a skutečným zlodějem je tedy Voltan. Klasický film od Woodyho Allena, ve kterém nechybí krásné ženy, narážky na sex, absurdní situace a spousta hlášek a výmluv, které by Briggsovi mohl uvěřit jen úplný blbec. ()

Ingwio

Sice som zmeškal úvod filmu, takže sa mi ťažšie dostávalo do deja. Ale keďže dej nebol nijak strhujúci, skôr tak allenovsky klasický, nebol to až taký problém. Je to typická Allenovka, ktorá najviac získava na výborných hláškach, použitých vo fakt správnu dobu. ()

dessa

Vynikající konverzační komedie, postavená na výborných výkonech neurotického Allena a asertivní Helen Hunt. V jejich hádkách jsou snad nejostřejší a nejoriginálnější urážky, jaké jsem kdy slyšel. ()

josieaddms

Můj oblíbený od Woodyho, ale který není? Vtipné obsazení, rychlý, jednoduchý, zároveň zajímavý příběh a nezapomenutelné hlášky. Plus to samozřejmě úžasná Helen Hunt kterou si prostě člověk pro její styl hraní musí zamilovat. ()

Boris.

Woodyho Allena a jeho filmy sem nikdy moc nevyhledával, protože mi prostě on a jeho styl nesedí, ale pak se mi do ruky dostal tehle film a musim říct, že sem se opravdu bavil. Neni to film kterej bych musel vidět víckrát, ale nesnášenlivý pár Woody Allen vs. Helen Hunt, kterej v hypnóze krade je fakt sranda. ()

RajAthen

Helen Huntová je zkrátka v těchto rolích okouzlující, Woody měl šťastnou ruku. Ostatně aby se nesnažil, když si ji, jak jeho zvykem, vybíral do páru k jím ztvárněné postavě. Jednoduchý koncept, který je prošpikovaný vtipnými hláškami a narážkami, zkrátka funguje, za dobu filmu přijdete cynismu hlavního protagonisty na chuť. ()

Brinkley

Po Darebáčcích moje další zklamání. Ano, jsem Woodyho fanynka, film obsahoval fůru allenovských hlášek, ale i přes ně jsem se chvílemi nudila a dokonce si nejsem jistá, jestli jsem v kině na pár minut neusnula. Určitě mi nesedl děj a Helen Hunt jen zopakovala roli z Po čem ženy touží. ()

Psycho.R

Já jsem to neudělal, chodil jsem do skautu a můj farář, kterého právě stíhají za pedofilii, se za mě zaručí :D. Výborný kousek z Woodyho sbírky. Výborné hlášky a krásná Helen Hunt. Byl jsem nadšen. ()

gemi

Typický Allenovský humor. Žádná řachanda, afektovaná gestikulace a jemnohumorné dialogy. Taky vynikající český dabing! Akorát mě to prostě až tak moc nebavilo. ()

ari1

Toto byl první film s Woody Allenem který jsme dokoukal až do konce a musim uznat že to bylo perfektní....dialogy jsou parádní a i když příběh je jasnej a zná se zločinec tak je to přesto zábava... ()

Bounded

Je to stále ono. To klasické, velevtipné Allenovo dílo. V době, kdy jsem tento film viděl poprve, jsem na tom byl s náladou hodně špatně, popravdě jsem ani nečekal, že by mne něco dokázalo rozveselit, ale Škorpionovi se to povedlo. A za to mu vzdávám hold. I když jsou určitě lepší Allenovy filmy, tenhle pro mě bude vždycky stát na speciální příčce. ()

winstonik

Ak by Woody dokázal vždy baviť divákov tak, ako v tomto filme, určite by nemal problém udržať pozornosť diváka. V tomto filme totiž produkuje poriadnu dávku originálnych nápadov na tému Princezná a Netvor. Najčistejšia esencia inteligentného humoru a bezpochyby jeden z vrcholov Allenovskej tvorby. ()