Prekliatie žltozeleného škorpióna

• Česko Prokletí žlutozeleného škorpióna (viac)

Film najslávnejšieho filmového neurotika Woodyho Allena sa podobne ako viacero snímok jeho posledného obdobia vyznačuje fantastickým námetom spracovaným formou bláznivej komédie. Autorova psychoanalytická spoveď ustupuje do úzadia v prospech príbehu. V tejto snímke si Allen zahral poistného detektíva, ktorému kontruje Helen Hunt ako ambiciózna členka nového vedenia poisťovne. Obaja sa stanú obeťou kúzelníka Zoltána, ktorý ich počas svojho predstavenia zhypnotizuje a i po jeho skončení naďalej využíva na krádež šperkov. Komické situácie vznikajú nielen v dialógoch Allena a Hunt, ktorí sú v hypnóze do seba zamilovaní, ale aj z faktu, že Allen vyšetruje prípad, ktorého je sám páchateľom. (oficiálny text distribútora)

Dreadd

Sám Woody Allen prohlásil, že Žlutozelený Škorpion je jeho nejhorší film, jelikož nesehnal nikoho vhodného pro ztvárnění hlavní role a musel ji nakonec ztvárnit sám, přestože nebyla napsaná pro něho. Připadal si snad pro tuto roli již příliš starý? Možná působil trochu nevěrohodně při svádění velmi mladé Laury Kensington (a potažmo i sekretářky), ale jinak se pro tuto roli hodil perfektně a do zklamání má tento snímek opravdu hodně daleko. Především si velmi dobře sedli s Helen Hunt a jejich neustálé špičkování působí velice přirozeně. Jejich dialogy jsou perfektně napsané a film na nich z velké části stojí. Celé navíc podbarvené velmi příjemným jazzovým soundtrackem. ()

Killda

Detektivka s Woodyho nezaměnitelným humorem, to je prostě boží záležitost! Příběh se sice nikam neposune, ale ta genialita scénáře je očividná i přes to. Velký potlesk hlavně za úžasné vyobrazení vztahu mezi ústřední dvojicí, herecké výkony a mistrovské vtípky, které by bez onoho kontextu nefungovaly. Netušil jsem, že jde detektivní látka zpracovat i takhle, ale to by nebyl Woody Allan, aby něco nedokázal. ()

silent cut

...schovejte se do ložnice, sedněte si na postel...nechytnu tam něco??? v té vaší ledové krvi stejně všechny bacily pochcípají... okouzlující Helen hunt, originální příběh, roztomilé retro, u kterého se nebudete nudit... ()

BuryGol

Well done Woody, la! Fajnová komedie o hypnóze, vyšetřovateli a loupeži. Nepřeberný množství hlášek v podání Woodyho Allena. 100 minut srandy a moje spokojenost je jasná. ()

Josefin

Bezprostřední, dokonalá režie, po neurotických konverzačkách, kterým teď v minulosti docházel dech je Woody zpět. Ledová královna Helen Hunt a Woody jako šmírák. Nonšalantně podmanivý jazz v pozadí a škála ironie a bezva hlášek. Paráda. ()

jefff

Můj druhý film od Allena a opět dokonalost sama. Neskutečně vtipné dialogy, bravurně natočené scény, vynikající Allen v hlavní roli a originální příběh, na který se jen tak nezapomíná. Jinak než za plný počet to prostě nejde. ()

Liqid

Jednoduchý příběh bez hlubší zápletky. Dokonce ani dialogy nebyly nic extra. Je to silnější průměr díky hereckému obsazení. ()

venca163

Woodyho mozek musí ject na neskutečný otáčky, když rok co rok vyplodí takhle vtipný dialogy. U Woodyho Allena nikdy nešlo o nějaký super kvalitní zpracování (je to jen taková příjemná rutina), ale o ty jeho situace a hlášky. A hrozně se mi líbí i jako herec - takovej hrozně roztomilej starej čuňák =). Zase jsem se skvěle pobavil a pohodově naladil. Jen bych to zvládl i bez toho nadpřirozena. (80%) ()

widla

Hláška "Chrápeš jako Grizzly se zánětem dutin" je velmi půvabná!! No jo typický Woody, ale tak to všichni máme rádi, ne? ()

ArdathBay

Ješte snad nikdy jsem neviděl tak nádherně napsané dialogy nenávisti a urážek.Opravdu hlášky řečené jako mimochodem by vystačily asi na 5 filmů. I ta chemie mezi Allenem a Huntovou funguje skvěle. Jediné co mi malinko vadilo byla snad až moc neurotická gesta CWho. ()

BMAJTZ

Opravdu nemusím filmy Woodyho Allana, nevím proč prostě to tak je, ale tohle je opravdu zajímavá komedie. Jasně dvojice Allan Hunt rozhodně nefunguje tak jak by si přáli, prostě ne, ale Allan hláškuje tak, že se to dá prominout. Jinak samozřejmě řemeslně dobře natočený film, i když s několika hodně nelogickými momenty. ()

herr_carter

Pro mě asi jeden z těch lepších Allenů, i tak ale zůstává vše při starém - režisérský styl tohohle človíčka pro mě zůstane asi navždy ne zcela pochopen..................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

James87

Rozjíždělo se to pomaleji, ale potom to chytlo správné tempo. Woody a Helen se dobře pošťuchují a jejich poznámky jsou dost kousavé. Všechny ty poznámky proti Woodymu ho dost vystihují, že? ()

Sipora

Vždycky mi Allenovy filmy přišly příliš ukecané; nemohla jsem si dát dohromady, proč tento veliký obdivovatel Bergmana točí takové "sofistikované" filmy. Říkala jsem si, že film je tu od toho, aby ukazoval a ne aby mluvil. Přesto, po zhlédnutí tohoto snímku, jsem konečně vzala Allena na milost, protože jsem se výborně bavila. To - ke svému překvapení - nemohu popřít. ()

adam9

Woody Allen mě opět nezklamal. Přiznám se, že to je můj první film, co jsem ho viděl jako herce a neskutečně jsem se bavil. S Helen Hunt podali fantastický výkon a jejich HLÁŠKY, jichž bylo tucet, mě perfektně rozesmály. Scénář kvalitní a i hudba z období 40. let na mne zanechala kvalitní dojem. ()

matolas

V rámci Allenovej tvorby jeden zo slabších filmov. No v rámci súdobých komédii určite veľký nadpriemer a hlavne sa človek zasmeje, čo u súčasnej tvorby moc nehrozí :). A koniec perfektný - fireworks! ()

Chegi

Madagaskar!...Jooo, kdyby to šlo tak snadno. Ale samozřejmě pecka. Zatím to nejlepší, co jsem od Allena viděl. (Omlouvám se všem milovníkům Annie Hall ale je to tak) ()

HiddenDragon

"Vas bych nelibala ani po dvaceti letech na pustem ostrove." "Tak dlouho bychom tam nezustali. Po dvaceti minutach bych si vyrobil luk a zastrelil vas." :)) Aneb co se skadliva, to se rado miva :) Z retro komedie (dej se odehrava v r. 1940), kde vysetrovatel Woody hleda zlodeje pro pojistovnu, se vyklubala velmi neotrela love-story nabusena klasickymi allenovskymi slovnimi hlody a prestrelkami. Pravda, byl jsem trochu napity, ale pulku filmu jsem se u tech hlasek culil jak decko :) Starnouci mrnavy "si dablju briggs" i se svou nenavidenou kolegyni se dostanou do rukou vychytraleho podvodnika a zlodeje, coz spusti retez prapodivnych kradezi, jejichz reseni se zda byt zpocatku nemozne, jelikoz ani sam pachatel nevi, co provedl :) Neboli hypnoza dokaze byt neprijemnou zalezitosti :) A ocenuju, ze z ni neudelali jen tak nejaky blabol, ale opravdu i na konci zminili, jak to s hypnotizovanym clovekem chodi a ceho je nebo neni schopen. Kazdopadne pointa byla krasna a velmi romanticka :) ()