Keď zmizla, jej rodičom sa zrútil celý svet... Keď sa po neuveriteľných ôsmich rokoch znovu zjavila, celý svet zatajil dych a šokovane sa dozvedal nové a nové desivé podrobnosti z jej dych vyrážajúceho príbehu! Reč je o Nataschi Kampuschovej (Antonia Campbell-Hughes), ktorú v roku 1998 ako desaťročné dievčatko cestou do školy uniesol spravodajský technik Wolfgang Priklopil (Thure Lindhardt). Osem a pol roka ju väznil v podzemnom úkryte pod garážou svojho domu! V roku 2006 sa jej podarilo svojmu trýzniteľovi ujsť, ten si vzápätí zo zúfalstva z jej straty či zo strachu pred spravodlivým trestom, ktorému by sa iste nevyhol, siahol na život. Neuveriteľným útekom sa však jej cesta za slobodou iba začala... (TV Markíza)

DrifterSoul

Velmi depresivní a téměř neskutečné - pokud by se tenhle příběh reálně nestal. Nabízí se otázka, kolik takových "Priklopilů" a jim podobných ve skrytu nežije se svými běsy a různými úchylkami kdekoliv kolem nás. ()

bicekz

Skvělý film s mrazivou atmosférou. I když se dle mého názoru únosce a oběť postupně sbližovali, nakonec si to pokazil tím násilím. Nicméně vůbec nechápu, proč riskoval odhalení pouštěním jí ven, což se mu nakonec stalo osudným... Je neskutečné, že přes 8 let tato slečna strávila v něčím sklepě. Doufám, že se jí povedlo se vrátit do normálního života. ()

Oxiduji

Závažné a těžké téma v televizní kvalitě. Nechci se rozepisovat o Natasche, tady se hodnotí film. Herečka i můj milovaný Thure to zvládli dobře, díky real námětu nelze namítat nic proti chování postav. Co mi dost vadilo, byla angličtina. Ty postsynchrony byly strašné. Zvukaře hnát sviňským krokem. ()

Feacher

Příběh samozřejmě hrozný a depresivní, nicméně filmařsky se z toho podle mě dalo udělat lepší dílo. Možná to byl úmysl, aby se většinu filmu nic moc nedělo a na diváky skočila ta 8letá nudná bezmoc, ale mě tento možný úmysl nějak neuchvátil. Po výměně herečky jsem také chvíli slečně a maskérkám věk 14 nevěřil a zkrátka mě to celkem nějak nevzalo. 3* jsou maximum... ()

Nick321

Precizně zfilmovaný drásavý příběh o tom, jak malá holka cestou do školy doslova zmizela beze stopy, protože její únosce měl vše velmi dobře promyšlené a nikoho by ani nenapadlo, že v tom domě, kde bydlí mladý nezaměstnaný elektrikář je ještě jeden obyvatel ve sklepení, dívka, kterou mořil hladem, terorizoval ji a nakonec i znásilňoval, s úmyslem vychovat si z ní "ideální partnerku". Bohužel je to riziko, kterému nikdy nebude možné nikdy plně zabránit, ale je potřeba takové stvůry neúnavně chytat. ()

Pejda

Hmmmmm.....fakt hustý tohle....no nechtěl bych to zažít a děsilo mě se na to jen koukat. O tomhle filmu jsem dlouho nevěděl a přišla ta pravá chvíle se na to podívat. Chudák holka, která kvůli dementovi přišla o dětství, ach jo______80% ()

Tadas

Začátek velmi slabý, nudný, nedokončený a prakticky bez napětí a nijak nenutí diváka se koukat dál. Postupem času ovšem začíná film nabírat na vážnosti, temnosti a přidává se hlubší příběh. ()

flyer.nick

Je to blbé u takového filmu napsat, ale je to hezký film. Hlavně po filmařské stránce, fajn scénář, herecké výkony a tak jako všechno je takové dobré, bez patosu, bez kýče, bez trapností, občas dost syrové a drsné a i na tu stopáž to docela uteče, má to spád. Ale je to prostě obyčejné, i když to tím působí právě tak reálně. Ale ničím to, kromě příběhu, který bohužel napsal sám život, nevyčnívá z podobných filmů. ()

madline24

Sice se jedná o notoricky známý a propíraný příběh (a díky tomu jsem se bála, co bude film vůbec zač), ale zpracování bylo hodně vydařené, takže za 4 a plným právem. A ještě komentář k příspěvku frantad - Natascha je oplácaná, ale to je teď. Nedávno jsem viděla dokument, kde popisovali, že když utekla, nevážila ani 50 kilo. ()

eyeskiller

Film ktorý je veľmi hodnoverný, a je odporný. Osobne sa mi takéto filmy absolútne nepáčia, kvôli tomu, že je to proste príbeh, ktorý sa reálne odohral, je zahraný skvele, avšak dosť ma znechutil. Najviac som nepochopil logiku televízie vysielať niečo takéto o ôsmej večer v nedeľu. Každopádne, nie je to pre slabé žalúdky. Odomňa len 3*. ()

rebel2009

Filmové zpracování nic moc......ale každého rodiče zamrazí, že se to může stát kdykoliv....magorů běhá po světě stále dost..... ()

neo_ap

Hodně jsem se zajímal o Natašu. Články, knihy. Udělal jsem si názor na ni, na to, co prožívala. I na všechny zúčastněné. Ale tento snímek jako by vyprávěl něco jiného. Chápu, že zpracovat osm let takové hrůzy není lehké, ale od němců jsem čekal víc. 30/100. ()

mirika39

To čo za anorektičku hralo Nataschu Kampuschovú?? Absolútne sa na ňu nepodobá a navyše Natascha takáto extrémne vychudnutá vôbec nebola, ani v deň keď ju našli. Milá Antonia Campbell-Hughes sa môže uplatniť tak vo filmoch s nacistickou tématikou, pretože v tomto filme nemala vôbec čo robiť. 3096 dní je pre mňa hlbokým sklamaním. Myslím, že zostanem radšej pri knihe. Nebolo by na škodu, ak by tento príbeh natočili znova a s lepším hereckým obsadením, aspoň u hlavnej hrdinky. Ostatní herci boli skvelí, vrátane malého dievčatka, ktoré hralo 10-ročnú Nataschu. ()

verfrt26

Tento film si znova určite nepozriem. Čo môžem ale pochváliť, je vykreslenie zvláštneho, psycho a chorého vzťahu Wolfganga k nej. Aj tak to bol veľmi veľmi ťažký film a čo je smutnejšie, nedávna správa o jej pokuse o samovraždu hovorí o tom, že to rozhodne nemalo happy end, ako sa možno trochu zdalo. Ale filmári to ako-tak zvládli, určite to musela byť veľká bitka - táto téma ()

as.anetka

Velmi silný a pravdivý příběh desetileté Nataschi, která byla unesena a víc než osm let uvězněna ve velmi malém prostoru. Film se snaží naznačovat, jak se asi Natascha cítila (tikání hodin, ticho, tma). Za to musím autora velmi pochválit. Pro pravou Nataschu to muselo být hrozné, herečka která ji však ztvárnila by zasloužila oscara. Antonia Campbell-Hughes se uměla perfektně vžít do roli postavy. ()