Kráľovná púšte

• Česko Královna pouště (viac)

Film, inšpirovaný životným príbehom Gertrude Graham Bellovej, britskej bádateľky a kartografky, ktorá na začiatku 20. storočia zmapovala oblasť Stredného východu. Gertrude sa narodila v bohatej rodine, no život britskej smotánky ju nudil. Rozhodla sa preto nasledovať svojho strýka, ktorý zastával vysokú pozíciu na britskej ambasáde v Teheráne. Toto rozhodnutie navždy zmenilo jej život... (STV)

filipvrbik

Sice je to poměrně hezky natočený zajímavý příběh, já se ale dočkal především nudy...Pořád ta samá poušť dokola, skoro nic se neděje, prostě aby to mělo 128minut je jednoznačně moc....40% ()

Narciska

Je to ta poušť, krása, s níž je podána, to jak má díky ní uklidňující efekt celý film, hudba, jež s nekonečností souzní, slova prodchnutá poetičností, skvělý dabing, moudrost ukrytá v písku a nezměrnost nebeské klenby. ()

Ombak▼Penari

Překrásné zpodobnění pouštního kraje a k tomu dobře ladící hudba je tak asi to jediné, co mě z toho všeho utkvělo. Jinak je to bez náboje, bez dramatična, bez charismatu a celkem i bez děje. Nezachrání to ani plejáda skvělých herců. Po pravdě nevím, co tím chtěl řežisér říci, neobstojí to ani jako romantika, ani biografie či dobrodružný snímek, ačkoliv téma je to rozhodně nosné. ()

tranquill

"Ukážete mi, jak se to dělá? .. Jak se vaří vejce? .. Poušť nezná vejce. Poušť nezná slepice.. Vař ho asi tak 5 minut.. Poušť nezná minuty.. Po dobu modlitby.. Aha, je věčná..." Pro mne to věčný film určitě nebude, spíš nuda. ()

ER

Neslané, nemastné. Sledujeme část života Gertrudy v rámci cesty po Dálném východu a vznikající romanci mezi ní a Richardem. Místo, abychom se dozvěděli, čím si získala takové renomé,tak akorát se seznamujeme s obsahem milostných dopisů. I vše ostatní je příliš"nasládlé",jakoby podřízené romantickému tónu celého filmu. ()

mira.l

O Gertrude Bell jsem nevěděl zhola nic, musel jsem si pro lepší představu o ní něco najít. A Wiki mi našla, že to byla anglická spisovatelka, cestovatelka, horolezkyně, špiónka a archeoložka. Takže už tak trochu začínám chápat, proč má ten film tak relativně nízké hodnocení. On totiž pořádně neukazuje vlastně nic z toho, snad jen tu cestovatelku, vezmeme-li v úvahu, že Nicole Kidman (nic proti ní, rád jsem se na ni zase po čase podíval, ani mi v té roli nijak nevadila) se během filmu prakticky pořád někam přesouvá napříč pouští. Jako spisovatelku ji také moc nevykresluje, ve filmu píše buď deníček nebo milostný dopis, což pro mě zrovna není potvrzení spisovatele jako zaměstnání. Další činnost- politická, špionství. Nevím, jak moc se to pro mě těžko uchopitelné něco, co tam bylo vidět, dá nazvat špionstvím. Wikipedia píše, že se celkem zásadní měrou zasloužila o vznik Iráku jako samostatného státu. Což jsem tady nepozoroval nebo to bylo podáno tak, že mi to uniklo. Její archeologická činnost se z filmu také nějak vytratila. Bylo to takové nemastné, neslané, jako by tvůrci rozjeli poměrně výpravné něco a přibližně v třetině jim došel dech. Některé scény mi moc smysl nedávaly, např. její držení v nějaké pevnosti, kam ji pozvou, pak ji tam zavřou, drží ji tam několik týdnů a pak se odtud dostane tak, že šejkovi či jak se ti jejich vůdčí mamlasové jmenujou, který byl ve věku, kdy by u nás stěží měl občanku, řekne, že nemůže být v jeho harému, protože je vdaná a na vdanou ženu žádný muž nesáhne. Tak ... ji prostě otevřou bránu a nechají ji jít. Divné. Na druhou stranu se mi celkem líbily kostýmy a výprava, o tom, že s N. Kidman jako takovou jsem v roli problém neměl, jsem se už zmínil. Na jedno podívání se to dá vydržet, nicméně jednou stačí, neznalému divákovi to ani nic moc nového nepřinese. Takové průměrné tři *. ()

mac000

Nechápu ty odmítavé reakce na celkové vyznění tohoto magického filmu. Samozřejmě , v kontextu Fitzcarralda či Aguirre, hněv boží to není Werger Herzog, jakého jsme znávali. Ale jinak se o Středním východu a úsilí Veké Británie o její ovládnutí v letech první světové války hodně dozvíme. A také o duši Gertrudy Bellové, která navzdory osobním tragédiím vytrvala ve svém úsilí poznat celý region i lidí v něm. ()

elimS

25% - komentář 20ti slovy: Hmmm, čekal jsem dechberoucí příběh, plno životních rozhodnutí a dramatických okamžiků a oni pacholci natočili pouze nudné etapy života "namachrované" ženské. Souhlas s "MartinezZ" ()

marek29

Velký špatný. Nedoporučuji tento spací film. Kromě bradavek Nicol Kidman pod mokrou košilí tam toho mnoho nestojí za zhlédnutí. 2 bradavky = 2 hvězdy. Na víc to nevidím a dadim vyhnout se obloukem. Jinak vás tahle fata morgána unudi k smrti ()

subic

Další film s Nicole, kterou jsem dřív fakt nemusel, ale teď už jsem nějak otupěl. Gertruda Bell byla zcela jistě velmi zajímavá žena, tak jako já kartografka, a její přínos pro historii byl zcela jistě značný. Ve filmu je znázorněn její příběh krátkého manželství a jak byla obletována několika "bílými" muži, mmj i Lawrencem z Arábie. Ale zároveň je příběh plný záběrů na pouštní krajinu a taky plný vaty a prázdných scén. 5/10 ()

wick odpad!

Dokonalá nuda... a nechtěná parodie korunovaná koncem, kdy ujíždějící Nicole na velbloudu polechtá bránici. Že Werner umí nudit, není nic nového, ale tady překonal sám sebe. ()

Agamo

Pozor spoiler: Nikolka uteče na poušť - zalíbí se jí mládenec - opouští poušť - mládenec umře - projíždí pouští - zase jiný mládenec - poušť - Nikolka - další mládenec - poušť... Mám rád životopisy, Nikol Kidman a romantický filmy. Tady bylo asi moc písku, písek nedělá romantice dobře. Když se dostane tam, kam nemá, svědí to, je to nepříjemný a leccos se zadře. ()

Scaevola

Nejsem příznivec životopisných snímků, ale v podobě, která zdůrazňuje především individuální odhodlání a "poezii pouště" bez jakéhokoli upřednostňování té či oné kultury, se jedná o snesitelný příběh, ačkoli směřuje k nevytyčenému cíli pomalým tempem bez výraznějších dějových vyvrcholení a s absencí závěrečné katarze. ()

ZadaraDoKina

Při natáčení filmu se během kontroly denních prací prý střihač s kameramanem smáli tomu, jak je to nablblé. Herzog stále točí skvělé dokumenty, ale tento hraný film se mu opravdu nepovedl. Při sledování takových produkcí si kladu otázku, jak je možné, že to nikdo nezastavil. Copak nikdo neviděl, jak je to špatné? Předpokládám, že schválený projekt s hvězdami Kidman, Franco, Pattison se prostě zastavit nedá... ()

Jude Law jako podmořský Indiana Jones?

Jude Law jako podmořský Indiana Jones?

03.05.2013

V poslední době odmítl několik rolí. Vycouval třeba z westernu Jane Got a Gun, což byl asi dobrý tah, protože film se potýká s dalšími problémy, aktuálně jej opustil i Lawův náhradník Bradley Cooper… (viac)