Mapy ku hviezdam

• Česko Mapy ke hvězdám (viac)

Zoznámte sa s rodinou Weissových: Dr. Stafford Weiss (John Cusack) je slávny psychoterapeut najväčších hollywoodskych celebrít. Jeho motivačné knihy klienti jednoducho milujú. Jeho manželka Christina (Olivia Williams) buduje kariéru ich trinásťročného syna Benjieho (Evan Bird), detskej hviezdy a čerstvého prepustenca z protidrogovej odvykacej liečby. Do rodiny sa práve vracia dcéra Agatha (Mia Wasikowska), s jazvami po popáleninách, pre zmenu prepustená z psychiatrie, kde bola liečená z pyrománie. Stane sa osobnou asistentkou jednej z otcových klientiek, starnúcej herečky Havany Segrand (Julianne Moore). Tú zase prenasleduje duch jej zosnulej slávnej matky Clarice. A potom je tu vodič limuzíny Jerome Fontana (Robert Pattinson), mladík s nadhľadom, nie však bez záujmu o filmovú slávu... (TV JOJ)

fola

Trpíte každodenním stresem? Koukejte, nejste sami. Film je určen pro diváky co mají rádi horor, drama a různé experimentálky, při nichž si skrze cizí neštěstí odpočinou. ()

NeverEver

Totalni silenost, kterou muzou obdivovat jen podobne pomateni silenci, jako jsou jeji autori. To ze to nekdo napise, jeste prosim, ale ze se najde nekdo kdo to i natoci a ba co vic... nekdo to i bude obdivovat?! To je uchylnost nejvyssiho kalibru. Ten film je nejenom zvracenej a ujetej, ale pouk chtel nekdo rict ze Hollywood je plnej vypatlanejch hvezd ochotnych pro sebe a svoji slavu udelat cokoliv mohl to natocit aspon s nadhleden vtipem a aspon nejakym dejem... Kdyz pominu pihovane svrastele nahe telo Julianne More a jeji dost neslusivy oranzovo zluty preliv vlasu, mozna se mi nebude tak moc chtit zvracet az si na film nekdy vzpomenu (no doufam, ze si na film hned tak nevzpomenu). 1* a nikdy vice o tomhle filmu nemluvit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

Dupac

Mrazivá směs cynismu, incestu, psychóz, psychofarmak, drog, znetvoření, přetvářky a samoty. Ryzí pragmatismus a sobectví všech generací, včetně dětí, zobrazené s nezúčastněným odstupem. Projevy lidskosti jenom jako předzvěst destrukce. Takový je současný Hollywood v podání Davida Cronenberga, který se v tomhle filmu vrátil k tématům, definujícím v 80./90. letech jeho kariéru. A výsledek je stejně nechutný a znepokojivý jako u jeho tehdejších filmů. Ani se nedivím, že to dnešní komiksově infantilní publikum neskouslo. (Na druhou stranu díky zdejšímu nízkému hodnocení jsem zažil jedno z nejzajímavějších filmových překvapení letošního léta). ()

Nellie Lovett odpad!

Natočte něco fakt příšerného, s nesnesitelnými postavami, za vlasy přitaženým dějem a navíc nesnesitelně nudného a pojmenujte to psychologické drama, které hledí na odvrácenou stranu Hollywoodu, jakože to asi pomůže. Asi tak. Nehodí se to ani ke sledování v autobusu. ()

nikhaj

Lieky hadzat do zachodu to uz tak potrebuju ludia vidiet. A co som to vobec videl za mindfuck neuprimne vstahy, az na poslednych dvoch...pretvarka, smutny zivot ako zohnat peniaze, nadbytocny luxus a zbastardele zvrhle myslienky/ciny ()

Bragi66

Julianne Moore hraje jako o vše, to ano. Třeba to, že natočila tu scénu z hýzlu osvědčuje, že do toho šla opravdu prsama. Satira na Hollywood v pár momentech. Jinak úporný, zbytečně přeartovan nárok na to, abychom byli účastni chování překombinovaný postav . To se ale nepovedlo. K tomu najednou ten pitomý romantický závěr, to si nechte. ()

Pierre95

Mám prvního oscarového konkurenta pro Zmizelou (2014). Tento film mě tak nadchnul, že jsem z monitoru notebooku nespustil oči, maximálně jednou, a to na záchod. Julianne Moore vs. Rosamund Pike - a uvidíme kdo další, třeba Rachel McAdams? (Nejhledanější muž a nejlepší herečky v hlavní roli - Oscar). Víte tento film si buď zamilujete nebo nenávidíte - jedno z toho. Každopádně, paráda. Mia Wasikowska v roli psychického člověka excelovala, Robert Pattinson nic moc nepředvedl, asi tam byl na okrasu a pro zpestření filmu, John Cusack sehrál svoji roli kvalitně, Olivia Williams byla perfektní a nakonec Evan Bird, na to, že není tak zkušený, tak ze svoji role udělal něco, co jsem mu věřil. Jakoby to ani nehrál a to je na mladého herce překvapivě vynikající výkon. Film určitě stojí za zhlédnutí, protože dává pohlédnout jak to ve většině Hollywoodu chodí a to se jen tak nevidí. Budu se opakovat, ale rojí se nová oscarová konkurence pro Zmizelou? Uvidíme... ()

Jindra_S

Velmi zvláštní film. A ještě zvláštnější pro hodnocení. Všechny postavy jsou na zabití a nechtěli by jste s nimi žít pod jednou (i když krásnou) střechou, jak jsou povrchní, prázdní a ženou se jen za další smlouvou, takže se mi až hnusilo na ně dívat. Ale jak jinak tu prázdnotu představit, aby byla uvěřitelná, že? Takže hrozné a zároveň dobře natočeno. Stejně tak se mi líbila / nelíbila Cesta - uvěřitelné, ale až tak moc, že mi bylo nějak neveselo. ()

to08.net

Chcete být celebritou? Toužíte dobít Hollywood ještě do osmnácti? Rozmyslete si to! Čím rychleji žijete, tím dříve si musíte vyřešit všechna traumata, které jste v dětství nasbírali. Drogy, sex, smrt...když není čas na lásku, je čas umřít. Třeba se nám v příštím levelu povede lépe. ()

kori_kori

mělo to být odporný? bylo to odporný ... co to je za rodiče? co to je za děti? mám věřit tomu, že takhle to tam funguje? bolest, krutost, násilí, drogy, sobeckost, psycho, nic normálního ? ... stejně nechutný pocity jsem mívala kdysi, když jsem koukala na seriál Já, Claudius a Řím ... vlastně se až tak nic nezměnilo, jenom se nejí fíky ... film mi určitě zůstane dlouho trčet v hlavě, ale znovu vidět ho už nechci ... nejvíc se mi líbila Mia Wasikowska ()

laurinq

Áno, áno, áno, Julianne Moore proste zbožňujem, má niečo do seba a v niektorých scénach keď bola u psychoterapeuta bolo aj mne samej nepríjemne, z toho ako dokázala vyjadriť svoju bolesť som bola celá bez seba. Celé to bolo vlastne prepletené vzťahmi medzi sebou. Robert Pattinson a jeho nenapodobniteľná mimika, Mia Wasikowska podala fantastický výkon, všetko som jej verila do posledného slova, jej umiernenosť a poslušnosť boli priamym psychopatickým charakterom o ktorom ste vedeli že stále v nej žije. Surové, nahé a nepredvídateľné. Nízke hodnotenie má podľa mňa preto, lebo sú ľudia obsahom viac znechutení, no treba sa pozerať na priebeh celého filmu s nadhľadom, za mňa 5*. ()

David Cronenberg si vybral svůj další projekt

David Cronenberg si vybral svůj další projekt

13.05.2022

Legendární kanadský režisér David Cronenberg (Moucha, Dějiny násilí) letos po osmileté pauze od uvedení svého posledního snímku Mapy ke hvězdám z roku 2014 představí svůj nejnovější příspěvek do… (viac)

David Cronenberg plánuje seriál

David Cronenberg plánuje seriál

02.09.2018

Režisér Východních příslibů nebo Dějin násilí David Cronenberg si poprvé vyzkouší televizní formát. Na festivalu v Benátkách to oznámil novinářům, podle jeho vlastních slov se pak jedná dlouhodobě o… (viac)