Sen o klaunovi

• USA Red's Dream
Animovaný / Krátkometrážny / Rodinný
USA, 1987, 4 min

Život jediné zlevněné položky ve výprodejovém koutku v obchodu s koly může být osamělý. A tak sní červená jednokolka o tom, že jezdí v cirkusu spolu s klaunem, dělají nejrůznější triky a lidé jim tleskají. Když se však náhle probudí, aplaus se promění v bubnování dešťových kapek a jednokolka se zase rychle vrací do reality. Musí se smířit s tím, že jí nezbývá než nadále postávat v koutě a čekat na svůj osud. Nenechte se oklamat její cedulkou se slevou. Je to vskutku neocenitelná jednokolka s velkým srdcem, která by mohla vypomáhat nejednomu žonglujícímu artistovi – jen kdyby si jí v zapadlém koutě někdo všiml a dal jí šanci. (HBO Europe)

Galadriel

U Pixaru řešili tehdejší technickou úroveň počítačů šalamounsky - nerenderovali žádná složitá pozadí (přírodní scenérie apod.), která by vypadala jako z počítačové hry, ale prostě použili buď jednolité černé, které neruší, nebo jednoduché textury (tapety na zdi, dlaždičky). Nepouštěli se do ničeho, na co v té době neměli prostředky a díky tomu působí i takhle staré věci i dneska poměrně slušně. Navíc dokázali vtisknout kolu duši a celému dílku docela pěknou atmosféru... 70% ()

MM_Ramone

Americká spoločnosť, so sídlom v Emeryville v štáte Kalifornia, Pixar Animation Studios je dnes zrejme najsilnejším hráčom na poli CGI animovaného filmu. Z ich dieľne pochádzajú najkvalitnejšie, komerčne úspešné kinohity. Ako príklad uvediem: "Toy Story", "Hľadá sa Nemo", "Ratatouille"... Krátkometrážny snímok "Red´s Dream" patrí medzi ich prvé produkty. No už vtedy z toho bolo cítiť novátorský prístup, talent a profesionalitu. *** ()

ad-k

Hodně povedená věc... ani ne snad co se grafiky týče, jako spíše svou bezchybnou atmosférou jedné deštivé noci a jednoho malého velkého snu... aneb jak se může trápit posmutnělé, v koutě odložené kol(ečk)o. I přes fakt, že klauni a cirkus ve mně vyvolávají jistý pocit strachu (ne, v tomhle zpracování se nemohl dostavit...), ty místa mé já přitahují a Red´s Dream mě k nim, byť jen na chvíli, mohl dovést. Co naplat, že saxofón poslal všechno zase zpátky do reality... ale dívalo se na to hezky. 80% ()

LeoH

Ještě pořád víc demonstrace možností techniky než plnohodnotný filmeček (to se takhle sešli tři, jeden zrovna zkoušel animovat déšť, druhý bicykly a třetí postavu, která by už nebyla složená jen z jednoduchých geometrických útvarů, tak to nějak splácali dohromady), ale plusové body za ságo a melancholické vyznění. ()

• Na podlahe, na ktorej sa odohráva predstavenie s klaunom je namaľovaná lopta z krátkeho filmu Luxo Jr. (1986). Rovnako si je možné všimnúť lampu z tohto filmu. Nachádza sa na stole v predajni s bicyklami. (LuiCJ)
  • Predajňa Eben's Bikes je pomenovaná podľa jedného z tvorcov filmu Ebena Ostbyho. (LuiCJ)