V pořádí druhý film o účetním Fantozzim je opět plný Fantozziových trapasů a šílených nápadů jeho kolegy Filiniho. Ugo Fantozzi tentokrát jede jako maskot do kasina se svým šéfem, vypraví se na lov vyzbrojený pouze prakem a navštíví cirkus, odkud odejde trochu netradičním způsobem - je vystřelen z děla. A samozřejmě nechybí jeho milovaná žena Pina a krásná dcera Mariangela... (oficiálny text distribútora)

wosho

Vtipy o sadistickém nadřízeném, co nutí své podřízené sledovat osobní kopii němého filmu Křižník Potěmkin, jsou geniální a zvláště jeho vyústění v revoluci a následné potrestání. Jinak ranné filmy o největším smolařovi jsou na jedno brďo. žádný děj, jen zlehka pospojované gagy (různé kvality). I přesto vítečná zábava pro milovníky jednoduchých špagetykomedií. ()

Paity

Fantozzi je skutečně tragéd, který se ale vždy nějak vetřel do kin a hlavně na televizní obrazovky. Co naplat, "lid si to asi žádal". ()

Hanys_

Zase soubor scének, ze kterých se dá vzdáleně vypozorovat jakýs takýs příběh, ale tentokrát mi právě ty scénky přišly zábavnější než v prvním díle. Kasino a filmový klub vedou. 6/10 ()

rsimonyi

Také tento druhý film s Fantozzim u nás konečně vychází. Někomu by se to mohlo plést, protože Maléry pana účetního jsou až třetí díl Fantozziho. Italské komedie o panu účetním alias Fantozzim mají 10 dílů! (u nás uvedeno už 9) 1 Fantozzi (1975)/Zrození pana účetního 2 Secondo tragico Fantozzi, Il (1976)/Nesnáze pana účetního 3 Fantozzi contro tutti (1980)/Maléry pana účetního/ 4 Fantozzi subisce ancora (1983)/Maléry pana účetního 2/ 5 Superfantozzi / Superúčetní (1985) 6 Fantozzi va in pensione (1988)/Pan účetní jde do důchodu/ 7 Fantozzi alla riscossa (1990) 8 Fantozzi in paradiso (1993)/Fantozzi v ráji/ 9 Fantozzi - Il ritorno (1996)/Návrat pana účetního/ 10 Fantozzi 2000 - la clonazione (1999)/Pan účetní opět zasahuje/ ()

bratr.Milan

Objektivně bych druhému tragédovi Fantozzimu měl dát 3 hvězdy, jsou to spíš scénky pospojované k sobě, než plnohodnotný film s příběhem. Ale za to, že mi prodloužil život a vyplavil neuvěřitelné množství endorfinů, dávám víc. Opravdu jsem často řval smíchy, a u kterých komedií se vám to dnes stane?! Počet trapných a průměrných gagů je tu podle mě menší, než těch výborných a některé scénky se dostávají až do metafyzických oblastí humoru. Poprvé jsem viděl film asi někdy v dětství nebo dospívání s dabingem v televizi. Protože jsem se od té doby naučil italsky a žil nějaký čas v Itálii, pustil jsem si jej nyní v originále a zážitek se znásobil. Některé slovní hříčky se nedají dobře přeložit a pokud znáte italskou povahu, vidíte jak si s ní Fantozzi pohrává a paroduje. Filmoví fajnšmekři ocení, že Fantozziho šéf pouští zaměstnancům umělecky hodnotné filmy. Jenom mě mrzí, že nedorazil avizovaný československý film s německými titulky a místo něho museli zaměstnanci vidět již poněkolikáté Křižník Potěmkin. Zajímalo by mě, který náš film by jim pan ředitel pustil. Podle všeho to vypadá, že v sedmdesátých letech v Itálii vnímali československé filmy jako artové. ()

BeranSon

Pro mě jeden z nejlepších, nebo možná i vůbec nejlepší díl celé série. Vtipu je tu hodně, politování hlavního hrdiny taktéž a jednotlivé historky jsou velice pestré. Nemám tušení proč je zrovna tento díl je přijat kritikou tohoto serveru tak vlažně, ale na světě jsou i věci které mě trápí mnohem více. Paolo Villaggio , herec který se snad pro roli utrápeného účetního narodil, má perfektní grimasy, mimiku a hlavně je to perfektní a vtipný komik. Nechápu kde tohohle chlapíka vyhrabali, je skvělí! - 8/10 - ()

Torgal

Fantozzi sa mi páčil keď som mal 12 rokov, ale teraz tie jeho príhody nemôžem vystáť. Nemá to hlavu ani pätu, scény za sebou nasledujú bezo zmyslu a humor, založený zväčša na tom, že Fantozziho niekto niekam trafí alebo niekam spadne, je zúfalo nevtipný a trápny. Jedinú hviezdu dávam za štipku náznakov skutočného humoru v niektorých scénach. 2+/10 ()

foundation

je to sice stale Fantozzi ale vo svojej najslabsej podobe. 2-3 dobre sceny nemozu zachranit tie ostatne z ktorych niektore su neni vtipne vobec niektore trochu a niektore su vylozene ubohe a trapne ()

Stíba

Oproti prvnímu dílu určitě krok kupředu. Vyváženější a byť nic bránice rvoucího, celkový dojem zas dává trochu konkrétnější představy o postavičce pana účetního. ()

Luisis

Pro mě absolutně nejlepší díl s legendárníma hláškama a situacema.Tohle jsme si vždycky pouštěli na silvestra s kamošema a bečeli jsme jak malý děcka.Kde jsou ty časy....? - 85% ()

Stejšn

Tahle rozkolísaná série nikdy nebyla nic extra, ale tento díl v ní patří ještě k těm lepším. Dobrá je scéna z lovu, a pak taky pozvánka na hogo fogo večeři. Od půlky je to ale slabší. ()