Český žurnál - Série 2 (2014) (séria)

Dělníci bulváru (S02E01)

(epizóda)
  • angličtina Tabloid Workers (festivalový názov)

Dokumentární film Víta Klusáka Dělníci bulváru proniká do světa českých celebrit a novinářů. Při práci sleduje především žurnalisty, kteří tyto celebrity vyrábějí i nesnášejí současně. Výsledkem je filmová reflexe, která záměrně není plakátovým odsudkem mediálního světa pomluv, intrik, nevěr a nemocí slavných, ale pozorovatelskou sondou tragikomického fenoménu, který jako jeden z posledních veřejně sdílených zájmů propojuje českou společnost napříč. „Píšu jen to, co moje čtenáře zajímá. A lidi chtěj jen to, co je zabalený mezi kozy a fotbal. Jsem dělník bulváru a jsem jeden z nejlepších," říká Pavel Novotný, šéfredaktor druhého nejčtenějšího bulvárního serveru v Čechách a jeden z protagonistů Klusákova dokumentu. (oficiálny text distribútora)

fabienne223

Je zajímavé, jak se názory na tento dokument Víta Klusáka liší. Recenze jsou vesměs záporné, ale mně připadá, že recenzenti úplně nepochopili. Vyzdvihují Inteligenci Pavla Novotného, aniž by se pozastavili nad jeho mrazivým sebeodhalováním. Jeho slovník i obsah sdělení se pohybují v těch nejhlubších kanálech, chce se postarat o dceru, ale chová se před ní jako největší ubožák. Jestli je pro něj takový dokument reklama, nedokážu posoudit, nepatřím mezi jeho cílovou skupinu. Každopádně jsem zůstala po skončení filmu konsternovaně sedět a musela to rozdýchávat. V jakém světě vlastně žiji? ()

phantom.ass

Věnovat svůj čas a námahu dost možná marné snaze dostat českou společnost z kulturního bahna, nebo se na to vykašlat a využít tupost stáda pro vlastní profit? Přesně tahle otázka se řeší v jedné z nejsilnějších scén tohoto dokumentu, kdy dochází ke konfrontaci Novotného režisérem Klusákem. Je na divákovi, ke komu se přikloní, jestli k cynikovi Novotnému, nebo k naivkovi Klusákovi. ()

pop.z.pop

:) tak pro mě je největší dělník bulváru pan Klusák :))))) já jsem do odvysílání tohoto pořadu nevěděl, že nějaké extra.cz existuje. A nedalo mi to a musel se podívat co to vlastně je :) No takovou reklamu jakou jim a hlavně Novotnému poskytl se ještě nikomu před ním nepodařilo. Bravo Klusák, smekám, absurdita na druhou dosáhla jiné dimenze. ()

Caesius S.

Podle toho, co jsem viděl, mi Novotný nepřijde nějak zvlášť inteligentní, spíš je to amorální feťák, který pro prachy udělá všechno a nijak zvlášť se neliší od těch prostitutek, o kterých píše. "Že to lidé chtějí" je pouze cynický alibismus a jak Klusák správně naznačuje, není to rozhodně ta správná autorská ambice. OK, 1,4 milionů lidí denně klikne na bulvár, ale na druhou stranu tady je 8,6 milionů lidí, kteří vám na to kašlou, a jediný způsob jak s tím něco dělat je rozšířit jejich řady. ()

Dharmma

Přemýšlel jsem zda dát 3 nebo 4.Líbí se mi ten náhled dovnitř a komentáře,ale na druhou stranu mi to přijde dost takové syrové,ač i to se mi líbí.Hodinka na toto téma mi přijde ideální,a ukáže celkem dost,i přes to si myslím že to není vše.Nejlepší je znázornění vybrátory.Všichni to jsou jen hračky a laciné ku*vy,které pro slávu udělají vše,a to nejen rádoby celebrity,ale i jak konec ukazuje samy lidi z bulváru ()

Kinderr

Dobrý dokument, mohl by být však delší a propracovanější, poodhalit ještě více z bulvárního hnusu. Novotný mladší se tedy ukázal jako pěknej hajzlík, ovšem jako vždy....Chudák jeho rodina. Trochu jsem nepochopila reportérku zda se to tak dá nazvat, tu která nosila divný hadry a byla na večírku "slavných"... za mnou někdo takhle přijít a říkat si novinář tak si myslím, že je to normální magor ovšem ona se tak i chovala a vypadala......Čekala jsem od dokumentu daleko více, ale i tak má režisér odvahu a je to super. ()

Luky-7

Novotný jestli to na nás nenahrál...o čemž pochybuji,tak je ve své podstatě velmi inteligentní člověk ! Ví co dělá a proč to dělá! Z bulváru jako takového mi bylo vždy na blití,ale hloupé české ovečky ho žerou a ne jen ,,čecháčci´´,ale i jiné národy. Novotný si jde za svým a je mu jedno za jakou cenu a koneckonců si myslím,že by si takhle šel za svým i v jiném oboru kdyby ho dělal...Šlechtí ho to,že nám ukázal jak to v téhle branži chodí a bez skurpulí nám nastínil,že nám vlastně kecá :) Ta holka Olga nevím co tam vůbec dělá...tu bych vyrazil hned být šéfem...možná se na ní občas dá kouknout,ale jen do té doby než bych jí párkrát nepře.fiknul . Tečku tomu zasadil při těch pohovorech ....Za mě 9/10. ()

Deleah

To že je většina lidí úplně blbá a nezajímají je jiné články než které začínají titulky "Známá moderátorka vystavila svoje sexy stehýnka" a "Pánové, tahle kočička vyvětrala svoje trojky a je k mání." neznamená, že to ospravedlňuje existenci kreatur jako je Novotný a jeho ex-sexshop prodavačky, v současnosti rádoby novinářky společenské rubriky, jejíž jméno jsem si pro pořádek ani nezapamatovala. Hájit si i tu nejzdegenerovanější práci může jen arogantní narcis nebo vypatlaná nána, která doufá, že se i ona jednou stane tou druhořadou celebritou až ji jednou osouloží Leoš Mareš. Bohužel, dělníci bulváru dostali prostor se předvést i na jedničce a i když si budou tvrdošíjně stát za tím, že kdyby to nedělali oni, tak by to dělal někdo jiný a prachy hlavně prachy jsou to nejdůležitější, tak nejsou vlastně o nic lepší než ti jejich čtenáři, od kterých se i knedlo Novotný snaží teatrálně dávat ruce pryč. ()

TadashiCZ

Nejde moc do hloubky, ale ukazuje docela hezky co bulvár je. Jeho motivace už nikoliv. Pavel Novotný je sice pěkný symbol, ale je jediný, kdo v tom filmu je víc vidět. ()

Johgas

Že je bulvár stoka, to jsem tak nějak tušila. Ale že až taková? Novotný se dobře odkopal. Místama mi to bylo velmi nepříjemné. Ale takové to asi je. Ti, co se do bulváru chtějí dostat, mají co si zaslouží, ti, co jsou tam nedobrovolně - těch mi je poměrně i líto. Např. co vede poměrně hezkou blondýnku k tomu, aby v rozhovoru s Novotným její každé slovo bylo vulgární? A nojo vlastně, vidina peněz a slávy. No co už, její volba. ()

PoprockCZ

Nechápu jak někteří lidé mohou být až tak bezpáteřní a zaměření pouze na finanční zisk. Bulváru se snažím obloukem vyhýbat, nepodporovat ho. Možná trochu chápu touhu diváků takový obsah sledovat, ale rozhodně mi nejde do hlavy, jak někdo může tohle vše produkovat na základě přání a poptávky diváků a tím ještě zvýšit dosah této negativní energie, kterou by se daly články tohoto typu popsat. Sám Novotný pak v dokumentu upřímně říká, že je mu jedno, co dělá, hlavně že ho dobře platí. Navíc se rozhodně nehodlá vzdát moci, kterou mu bulvár nabízí - ještě jednou: nechápu kam až za hranu jisté "celebrity" dokáží jít a co je za to schopen Novotný požadovat. Trochu děsivá, ale reálná sonda do tohoto typu žurnalistiky, dá-li se bulvár takto honostně vůbec nazývat. ()

radimhasalik

Zajímavá sonda do života a soukromí bulvárních novinářů. Oproti dokumentu Český sen je to slabší snímek. Nebylo v něm tolik překvapivých AHA momentů. Myslím si, že by bylo možné bulvár dokumentovat jinak, včetně ukázky důsledků (vzpomeňme si třeba na smrt lady Diany). ()

error81

Na první pohled ušišlané, arogantní a nesympatické hovado. Ale na druhý, díky dokumentu, vlastně zjistíte, že má vlastně i pravdu ten chlapec. 3* a 4* za povedený vzkaz na extra.cz divákům čt2 :) PS: Olina by ale potřebovala naplácat! ()

yenda1

Pavla N. a jeho nejbližšího okolí je mi líto. Opravdu líto. Z toho mála viděného, sděleného bylo možno zachytit neskutečně zapáchající odér temné energie, který pan N. šíří s hrdostí a jak sám říká špičkově. Dokonce tak špičkově, že tím úplně načichl. Nejhorší musí být s touto "černou dírou" sdílet soukromý prostor, jak bylo ostatně vidět na jeho ženě. Nesoudím ho. On se stydí, oči věčně zabořené do země, pokroucený tělo skleslé ramena, jak bylo vidět v Hyde Parku. Stále se holedbá svou svobodou. Jak může být očividně závislý člověk svobodný? ()