Dr. Dokonalý

• Česko Dr. Dokonalý
Slovensko, (2012–2013), 11 h 5 min (Minutáž: 37–47 min)

Réžia:

Róbert Šveda

Scenár:

Rasťo Boroš

Hudba:

Martin Hasák

Tomáš Maštalír, Eva Sakálová, Martin Mňahončák, Jana Kolesárová, Kamil Kollárik, Vanessa Biermannová, Stano Král, Dominika Morávková, Danica Jurčová (viac)

Súdny lekár MUDr. Daniel Ludsky (TOMÁŠ MAŠTALÍR) je odborník na diagnózy a prípady zanedbania lekárskej starostlivosti. Nenávidí neprofesionálny prístup niektorých svojich kolegov, preto je v lekárskej obci považovaný za postrach. Vo svojej dobrej viere v pravdu a v právo pacienta na slušné zaobchádzanie je presvedčený, že prostredie súkromnej nemocnice je ideálnym miestom na jeho prax. Všetko zmení príchod novej kolegyne Vandy Kovalyk (EVA SAKÁLOVÁ), ktorá okrem toho, že je špičkovou chirurgičkou, musí ako zástupkyňa riaditeľa strážiť ekonomické výsledky nemocnice. Medzi ňou a doktorom Danielom Ludskym vzniká zvláštny vzťah. Nenávisť niekedy delí od lásky iba tenká hranica. Nový dramatický seriál TV JOJ vyrobený v spolupráci so spoločnosťou D.N.A. Production s.r.o. prináša úplne nové medicínske príbehy o lekárskych pochybeniach a kurióznych diagnózach, často inšpirované skutočnými udalosťami. (TV JOJ)

subic

Slovenská jízda pokračuje. Vypadá to ještě víc jak nějaký německý seriál, proto mě překvapil už původní Dr. Ludsky (2011) a odvysílání na Primě v českém dabingu. Takže opět poslovenčená verze House M.D. a do toho trocha jakože kriminálních zápletek. ()

Jupii

Toto je asi prvý slovenský seriál, kde mám pocit že hlavná postava má nejaký svoj štýl, charizmu a nie len odrapoce text a dovi ... Ludsky je postava ktorú si podľa mňa človek dokáže obľúbiť, už horšie je to s dejom ktorý je už šitý opäť na mieru nácočného slovenského diváka aka fanúšika Búrlivého vína a podobných fajnšmekrovín. Inak si myslím že na naše pomery nadpriemerné dielo, kde je síce núdza o nejaké nečakané zvraty či prekvapenia, no niektoré časti sa bez väčších výčitiek svedomia dajú zvládnuť. ()

brasek odpad!

2011 Dr. Ludsky, 2012 Dr. Dokonaly, 2013 Dr. Chuj. Po prvom diele hovorím... snaha o humor sa nedá uprieť, herecké výkony sú lepšie, ale sú miestami stále trápne, dejová línia je fraška. Dr. Dokonalý nebol o trhaní si vlasov počas celej stopáže ako Dr. Ludsky, ale autori to dokázali miestami extrémne zabiť. ()

imaginer21

Mohl bych se podepsat pod kometář BoncheR. Dr. Ludsky je jasný odkaz na House, ale to už se proboha řešilo v jeho prvé sérii. Pokud to není nastavená a nucená záležitost, jak už to zpravidla u slovenské i české produkce bývá, pak není až tak co řešit. Maštalír prostě táhne a epizodkovité "housovské" kiksy mu kupodivu parádně sednou. Tak proč to odsuzovat, když to pobaví. Zavírám všechny oči za kopírování House a hodnotím jako překvapivě koukatelný téměř tuzemský seriál. Ubírám ovšem kriticky hvězdu za někdy až nesnesitelně uši trhající technickou hudbu. To je děs. Jakoby k tomu pustili DJeje se sluchátkama a ten se jen občas koukl na dění na obrazovce, a přitom si skládal svoje výplachy. Jen občas mi ta hudba perfektně sedne... EDIT: Trošku ze svého soudu ustupuju. Například 4. díl byl "poslouchatelný" velmi dobře (a If I rise v závěru doslova potěšila, i když bude navždy patřit k duševímu vítězství Jamese Franca...). A od 4. epizody dále rovněž hudební motivy už tak moc neřezaly do uší... ()

nikinikiniki odpad!

Tak tohle se FAKT nedá!! Člověk usíná po celou dobu seriálu, protože se tam absolutně nic neděje.. Co to má jako bejt?! Údajně Dr. Dokonalý je naprosto nechutný a silně nesympatický chlap! Prostě taková trapná parodie na Dr. House. ()

vojta033

Tady není co řešit komentoval jsem už Dr. Ludského. Nemám s tím naprosto problém a těším se na další díly jak malé dítě. Sice kousek myslím v druhém díle byl přehnaný (dr se choval moc jako idiot k paní, které umřel manžel), ale co. Jediná chyba: BMW 1 místo té 630 (pokud se nepletu). Proč? Vždyť jednička je pro baby. Já vím, asi prachy... ()

patko7777

Na slovenské pomery, celkom sledovateľný seriál - občas sa aj zasmejem na Maštalírovom suchom humore a tiež ma celkom zaujali neobvyklé prípady z lekárskeho prostredia..(75%) ()

Mateskimos

Normálně tohleto moc nesleduji...Ale jednou takhle v sobotu,po úklidu bytu,jsem pustil televizi a v ní běželo tohle. Rozkliknu info a ejhle! Slovenský lékařský seriál. A s českým dabingem?! Věřím, nevěřím, věřím!!! A žasnu! Samozřejmě z toho kouká jistá dávka plagiátorství a tím pádem i podobnost s Dr.Domem(Housem). Ale musím uznat, že je to moc hezky udělané a má to styl. A ani trochu to není tak sračkoidní jako česká ordinace (Bože odpusť, že jsem viděl pár scén v pár dílech, kéž bys na tu televizní sodomii seslal mor). Jak to tak vypadá Slováci našli recept jak na to. Tleskám. ()

Jeff_Geiger odpad!

Hlavní hrdina = nesympatický afektovaný buzerant v červeném bavoráku. Ohledně odborné úrovně - větší sračku, aby člověk pohledal. Byl u této stupidity nějaký odborný poradce? Pokud ano, proč studoval medicínu na Marsu? Ten debil (hlavní hrdina) má být soudní lékař, který vyšetřuje pacienty a osobně si je vozí na vyšetření??? Napadají mě jenom tři možná vysvětlení: 1) tento seriál je fantasy. Špatné, odporné, nekoukatelné, ale s realitou nemá nic společného 2) tento seriál je podle reality. V tom případě je slovenské zdravotnictví v takových sračkách, že ministrem zdravotnictví by z gruntu mohl být některý z šamanů jihoamerických pralesních kmenů. Nebo taky motýl Emanuel... 3) Rasťo Boroš je totálně zfetovaný dement. Tipuju, že při psaní scénáře šňupal něco mezi práškem na praní a lakem na vlasy... Osobně se přikláním k bodu číslo 3... ()