Dračí doupě 3 - Kniha děsivé temnoty

(TV film)
  • Veľká Británia Dungeons & Dragons: The Book of Vile Darkness

Další kapitola kultovního fantasy vás zavede ješte hlouběji do temnoty a fantastického světa. Mladý ušlechtilý válečník Grayson musí bojovat s draky a zlými démony a současně dbát na dodržování svých morálních zásad. To je velmi důležité zejména ve chvíli, kdy se v utajení přidá se skupině zloduchů, aby se pokusil zachránit svého uneseného otce ze spárů Shatraxe, Požírace duší, který hrozí zničením světa. (oficiálny text distribútora)

Bender0101

Pokřiven druhým dílem jsem jásal nad krátkou stopáží. Po poslední scéně jsem na ni nadával. Film velmi tratí právě na faktu, že je konec uspěchaný; nezajímavý "hlavní" záporák prostě umírá, romance končí, všechno pro teď dobře dopadne a otevřený konec ničemu nepomáhá. Některé efekty vypadají dobře (odporná holčička), některé ne. Souboje by samozřejmě potřebovaly poladit, zbraně občas bohužel vypadaly jako plastové hračky z večerky. Děj je jednoduchý, ale ne nezábavný. Pár postav je solidních, jen by potřebovaly víc prostoru/rozvést (krátká stopáž...), podobně jako svět. Snímek se nenese v duchu předchozích dílů, jedná se o temnější počin (dokonce s nahotou). Velká škoda promarněného potenciálu. ()

P0dbi

Dialogy strašné, logika a chování postav nesmyslná a naprosto odfláknutý konec... Nicméně na televizní produkci zase docela slušné triky, poměrně pohledná čarodějka a velmi zajímavý "temný čaroděj", i když nevím, o co se tam vlastně snažil... Pro fanouška fantasy ve výsledku koukatelné dílko, +0,5 hvězdičky pro každého, kdo kdy hrál Dungeons&Dragons. ()

DapaCz

Ta věc - to dítě - ta animace... připadalo mi to, jakoby bulharký Cinemotion vytvořil nekoordinovanou postavu a poté podle výsledku jejího chování na obrazovce naší telky dodělávali k ní nějaký děj, aby se hodil k těm pohybům, co vytváří. ten konec (divím se, že až tak daleko jsem se dostal) ten mě teda dostal... Připadalo mi to jako ta nejlacinější divadelní hra amatérských nadšenců... dojem: jakoby režisér řekl... už mě to nebaví, hoďme tam rychle nějaký konec a jdeme to prodat. Jednu hvězdičku dávám za pěknou herečku a toho slizouna. Herci nebyli až tak mizerní, jen by potřebovali lepí vedení a jiný scénář. Jestli to takhle ale půjde dál s D&D, tak počítám, že čtvrtému dílu se snad už radši i vyhnu. ()

UncleG

Přijde hrdina do koloniálu a povídá: "Jeden kouzelný prsten, bezedný vak a vezmu si i jedno brnění". A prodavač na to: "A to brnění standard nebo hrdinské?"... Po tomhle výstupu existují jenom dvě cesty: buď okamžitě přepnete kanál nebo se budete smát, až vám vylítnou plíce nosníma dírkama. Jinak kromě klasický televizní Béčkovosti v podobě velmi špatných masek a ještě horších kostýmů nabízí Dračák Trojka až neuvěřitelně kvalitní CGI. Digidrak působil hmotně a reálně a zrůdná holčička, strážkyně knižního přebalu, byla udělaná už na Áčkový úrovni. Nechyběl vtip, spád i smyslupnej příběh a troufám si tvrdit, že zápletka měla lepší nápad než většina současnejch velkohollywoodskejch trháků. Hlavní hrdina sice působil trochu nemastně, o to víc ale byla zábavná družina zápornejch úchylů - v čele s poťouchle zlým čarodějem Verminem, kterej byl jednoduše k sežrání. K sežrání drakem... Samozřejmě. ()

Kalda69

Ne tak tragicky jako jednicka a dvojce zas nesaha ani po kotniky, hlavne teda svym ztvarnenim nejakyho "povolani" jednotlivych postav. A zaujala me myslenka ze take zalezi (ikdyz to z filmu nijak nevyplyva) na tom jak se k cili sve cesty dostaneme a jestli pri tom budeme vyt s vlky a poodhalime svoji temnou stranku, nebo zustaneme kristalove cisti. ()

• Natáčení probíhalo v Bulharsku. (Terva)