Takeshi Kovacs se v novém pouzdře kvůli práci vrací na Harlanův svět. Zjistí, že planetou zmítá válka a jeho dávno ztracená láska se ukrývá ve stínech. (Netflix)

gumbo

Těsné 4 hvězdy. V první řadě měl problémy Takeshi Kovacs a my jsme sledovali, jak se ho ve stylu noir detektivky snaží vyřešit. Tady má nějaké své problémy asi 7 hlavních postav a z problémů se vždy prostřílí nebo záhadně vykecá. Hlavně ale zmizelo to tajemno a božská aura Metů, která táhla první sérii. Tady je z nich jen další partička na odstřel, co je tak neschopná, že se nechá zabít na první dobrou. Přitom zápletka skýtala potenciál a mohla vytvořit hutnou atmosféru. Bohužel tu máme něco, co vypadá jen jako Konstrukt, který se snaží napodobit předešlé, ale pár základních ingrediencí mu chybí. - Takeshi Kovascs x 2 = půl zábavy - 70% ()

hEROic

Zde musím jít proti proudu, změnu pouzdra hlavního hrdiny jsem nadmíru uvítal. Tempo sice vlažnější a vedlejší postavy o poznání horší než v první sérii, ale jinak stále vysoká laťka co se provedení týče. Nejvíc mi chybělo to, že se ubralo na brutálních záběrech a nahotě. Jinak příběh za mě úplně v pohodě, kvalitní sci-fi. 75% ()

strikeman

Tak tady musím souhlasit s obecným názorem, že ve druhé sérii jde vše kvalitativně dolů - necharismatický Mackie a celkově plytké herecké výkony ansámblu, laciný look, křečovitá zápletka, hůře nasnímané akční scény, nepostřehnutelný soundtrack. Škoda :-( 60% ()

Charlie84

Nový Takeši je cool přesně ve chvílích, kdy více méně imituje Kinnamana z první série. A protože více není vždycky více, kolikrát více Takeši (nechci skolňovat, bylo by to jen horší) se na scéně nachází, tolikrát více to jde do kopru. Po stránce příběhu. Lesbická láska mezi druhořadou Takešiho pomocnicí a třetiřadou Takešiho pomocnicí dojde naplnění, láska mezi hologramy tak napůl a láska mezi Takešim a Falconerovou, inu, těžko říct. Ale je to jedno, protože právě na ústřední dvojici, o které by to tak nějak mělo být, je nejvíce vidět, jak strašlivě zvolení herci nestíhají. A jak ještě strašlivěji nestíhá režie. Ambice materiálu jsou v přímém rozporu s finálním provedením, které se utápí v totální rutinnosti, nulové invenci, popundeklové výpravě, mám pokračovat? Jo, jsou tam přesně dva dobré fajty. To, co první sérii sráželo, se zde stalo hlavní náplní. A chudák Poe opět několikrát tasí brokovnici, aniž by dostal šanci vystřelit. Bylo to trapné už v první sérii. Na konci se vykrystalizuvší (vím že to není slovo) rozměr příběhu týkající se Starších měl potenciál. Nenaplnil se. Třetí sérii prosím ne a nejen proto, že ačkoli se nás o tom snažily trailery i výsledný seriál urputně přesvědčit, Anthony Mackie NENÍ Takeshi Kovacs. ()

Blowler

Druhá série má s původním námětem společný snad jen název. Altered Carbon jsem hltal od prvního dílu a nedokázal jsem přestat až do toho posledního. Teď jsem se musel nutit, abych mohl pokračování alespoň objektivně zhodnotit. Postavy jsou nezajímavé a nekonzistentní, zápletka jak od Trošky, a prostředí Harlanova Světa absolutně nevyužité. Nejhorší na tom je, že děj dvojky drtí odkaz jedničky na prach! Osobnost Takeshiho v novém i v rodném pouzdře ztrácí hloubku a stejně tak i jeho vztah s Quell. A právě proto už by to nezachránil ani charismatický Joel Kinnaman, kdyby se mu nějakým zázrakem podařilo vrátit do produkce. Tenhle vlak už odjel. Pěkně jste to posrali, pánové a dámy z Netflixu. ()

boo-boo

Keby som nevidel prvý Carbon, možno by som aj bol spokojný. Ale po dopozeraní komplet druhej série viem povedať, že tomu chýba všetko, čo sa mi páčilo na tej prvej - (prehľadná) akcia, silnejší príbeh (fakt treba dookola znásilňovať to isté?), zaujímavé postavy, HUMOR a, prečo to nepriznať, ani len tie cecky nikde. A vôbec, keď už podľa fakt ťažko identifikovateľného kľúča toľko recyklujeme postavy, prečo mi nikto nedoprial Marthu Higaredu? Ja mám rád cyberpunk, ale keď popri totálne logicky deravom deji neponúkne nič navyše, nie je ho vlastne ani prečo pozerať. Toto sa proste berie smrteľne vážne a servíruje to miesto diváckeho zážitku riedky pseudofilozofický sajrajt. ()

Solverino

Tak oproti první sérii je to tragédie, zvrhlo se to bohapustého tlachání o prdu a je to už jen slabý odvar první série... škoda toho nového "pouzdra" , ale na Kinnamana to fakt nemá... škoda, že to tak posrali... ()

zuzanara

Pro fanoušky všeho, co je na první sérii výjimečné, tedy super likable castu, kulis, nadupaného příběhu a zajímavé zápletky, výpravy, a překvapivě taky toho, co by pro seriály snad mělo být samozřejmostí – například záběrů ve dne – bude dvojka značným zklamáním. Nad vodou ji drží pár aspektů, mezi nimi například Poeho krásný nenucený osobní příběh. Obecně je těžké se v té změti temných záběrů randomních lidí běžících někam se zbraní vůbec vyznat, natož detekovat originální příběh. ()

kirmakX6on

tohle je hodně smutnej příběh -- o dvě hvězdičky dolů minimálně. Hlavní hrdina nedostal jen novou, horší tvář, dostal především i nový a hloupější mozek a línější tělo. Poslední vyslanec má být adaptabilní génius, jemuž neunikne žádný detail, s téměř nepřekonatelnými bojovými schopnostmi plynoucími z dokonalého ovládnutí těla i mysli. V první sérii byla vidět snaha takového hrdinu předvést. V druhé je hlavní hrdina na úrovni lepšího vojáka. Škoda. Ještě větší škoda je, že zatímco první série měla dobře promyšlený příběh, kde se na jedné úrovni řešily lidské city / posedlost, zkaženost bohatstvím, mocí a nesmrtelností ...na druhé šlo o extrémně napínavou (a občas vtipnou) akční sci-fi detektivku, tady máme nesmyslný a místy až absurdní, roztržitý příběh bez výraznějšího napětí, kterému se snaží hloubku dodávat nucené a nevkusné plácání uplakané AI (příp. jiných postav). Působí to jak pěst na oko. Kdyby seriál neměl svou první sérii, myslím, že by to na 61%, což je aktuální hodnocení na csfd, nedotáhl a spíš by se pohyboval okolo 50%. ()

Blazkowicz

Horší ve všech směrech, ale dívat se na to dá. Ze začátku to i docela baví, ale pravda je, že to pěkně dojebali. Změnu prostředí, zbytečně zamotaný příběh a nezajímavé postavy bych pochopil, i když to ve výsledku je všechno změna k horšímu. Co ale absolutně nepochopím, je výměna původního herce (nepamatuju si jméno, prostě je to Švéd) za toho barevného. To je jak ochotnické divadlo. Za celou sérii jsem si nevšiml nějaké změny mimiky na jeho tváři. Třeba to celkově není špatný herec, ale tady je to tragédie hodná Zlaté maliny. 3+* ()

STORM70

Jak jsem psal po první sérii, že mě moc nebavila, tak o druhé sérii můžu napsat, že mě nebavila vůbec. Naprosto nesmyslný galimatyáš. Ale naštěstí v něm jsou obsaženy všechny barvy a rasy lidského pokolení.. 4/10 ()

VLADEK

V podstatě souhlas s uzivateli Cervenak a 3DD!3. Dodal bych, že navíc oficiální netflix titulky psal někdo, kdo neumí česky. ()

CallisCZ

Druhá série je podstatně horší jak první. Ze všech tří Kovaczů, které jsme stihli potkat je Falcon z Avengers ten nejhorší. I příběh je oproti přdloze mnohem víc doprasenej. Doufám, že ve třetí sérii to zase vytáhnou. ()

jackalsc

O něco slabší než první série. Série se snaží prorazit úplně jinou cestou a funguje to tak napůl. Ač schválně jsou změněni herci, protože si to povaha seriálu žádá, nemůžu se ubránit a připadá mi to prostě divné. Jak když někdy v seriálu umře herec, nebo nějaký dabér a musí se nahradit. Prostě to není ono. Jednoznačně nejlepší charakter je Poe, ten byl od začátku seriálu až dokonce perfektní postavou. Joel Kinnaman se svou výbušnou povahou prostě chybí. Ač se Anthony Mackie snaží sebe víc, má jiný typ hněvu, který není vůbec Kinnamanovi podobný a někdy to vypadá dost uměle. Tvůrci se o výměnu pouzder postarali, ale nepohlídali si, že uvnitř by měl být charakter který má aspoň trochu stejné chování. Bylo tu strašně moc hovadin cíleno na zavděčení nenáročnému divákovi. A občas mi seriál připadal jako nějaký stupidní ambient program který je dělán ku žehlení, přípravě večeře atp. Protože pochytíte z něho úplně vše a když něco nepochytíte, tak to nepochytí ani lidi co se u toho 100% soustředí, protože tvůrci prdí na nějaké vysvětlení a rovnou to prásknou z knihy. Celý seriál mě jaksi neoslovil a jsem rád, že už to mám za sebou. 50% ()

v.indruchova

Druhá řada je o poznání slabší, přesto že někteří scénaristé jsou stále stejní někteří jiní ve srovnání s 1. řadou. Tak toto je bohužel slabý čajíček, slabý vývar z pár zbytků kostí. Přitažlivější a zajímavější byl v hlavní roli lepší švéd Joel Kinnaman, než známější a sympatická tvář Anthony Mackie, jsou téměř stejně věkově a zkušenostně. Vyprávění drhne a seká se jako rozbitá paměť bývalého majitele hotelu Poeho. Btw přepsání a restart této UI by neznamenalo zničení vzpomínek. Logické chyby tu jsou. Také elitní pouzdro "Takešiho" btw baví mě spojení slovanského Kova/á/č a asijského jména. Také odkazuje na budoucí promísenost národů a nečistost ras, která nás nemine. Nové tělo by mělo být opravdu něco a v boji by mělo jistě zvládat lépe, a nenechat se jen tak porazit. Tedy někteří kteří se těšili na terminátora Takešiho zapláčou. I když namítnete chyba je v majiteli a jeho rozbité "psýše" /psyché/? Zde je více pomatených hlav, není se čemu divit, když smrt už není smrtí a běžnost měnění těl jako ponožek zanechává následky. Sohlasím z uživateli je to takový neidentifikovatelný guláš. Člověk už se netěší co bude dál spíš dodívává seriál. ()