Psycho-Pass

Animovaný / Akčný / Krimi / Psychologický / Sci-Fi / Thriller
Japonsko, (2012–2019), 18 h 47 min (Minutáž: 23–46 min)

Hudba:

Júgo Kanno

Tomokazu Seki, Takahiro Sakurai, Kana Hanazawa, Kendži Nodžima, Mijuki Sawaširo, Ai Kajano, Akeno Watanabe, Kotori Koiwai, Maaja Sakamoto, Takehito Kojasu (viac)

Ve zdejším sci-fi světě je možné u osob vyčíst emoce, touhy a jakékoliv další pohnutky, které ve výsledku spočítají faktor pravděpodobnosti ke spáchání trestného činu. Tým policistů se snaží udržet pořádek tím, že zneškodní potenciálně nebezpečné zločince dříve než k trestnému činu dojde (ptsd)

Recenzie používateľa Zíza k tomuto seriálu (2)

Psycho-Pass (2012)

Ze začátku mě to hodně zajímalo, ale trochu mě štvala Cunemori. Pak mě štvát přestala, ale seriálu se pro mě stal obyčejnou krimoškou zasazenou v budoucnu, kde vše řídí systém (jehož „složení“ mě bohužel nikterak nepřekvapilo). Není to špatné, má to v sobě určité napětí, postupy při vyšetřování jsem už viděla i v lacinějších detektivkách, čímž nechci říct, že byly špatné, ale prostě nic nového pod sluncem (nevadí, je to pořád krásně koukatelné). OP se mi moc nelíbily, zato ED ano. Animace také ušla, jen jsem pořád musela okukovat rypáček slečny vyšetřovatelky. Pěkné krimi ve sci-fi hávu. Silné 3*. A jsem zvědavá na druhou řadu. Pokud bude víc akční a víc „revoluční“, ale stále se bude držet na stejné nebo vyšší úrovni… bude to paráda za víc hvězdiček. ()

Season 2 (2014) (S02)

Něco se stane. Pak kecy, kecy, kecy, co se tváří, že jsou hrozně sofistikované, deep a vůbec pro nikoho kdo má IQ pod 120. Jenomže jsou to jen prázdném vzdušné zámky, ostatně jako celé tohle anime. Opravdu zajímavé to bylo až na konci, ale to asi jen 10 minut (konec 10. a začátek 11. dílu), pak zase kecy v kleci. Je to škoda. Sice jsem od toho nic nečekala (tedy až na Kógamiho, který beztak nedošel - alespoň ne osobně), ale i tak odcházím taková zklamaná, protože to v podstatě kopírovalo první sérii, jen to bylo víc prázdné a míň přesvědčivé (nemluvě o záporákovi/cích). ()