Inspektorka s pomocí zaučující se kolegyně jdou opět po stopách neidentifikovatelného teroristy, kterému není možné změřit kriminální koeficient. Tentokrát ale není sám: na jeho stranu se přidává značná část obyvatelstva. Systém Sybil stojí před další velkou zkouškou. (Scalpelexis)

Fordzy

NUDA. Oproti geniální první sérii, je tohle rádoby pokračování, jen stříknutí citronu do oka. 11. dílů je málo na pořádnou zápletku, takže se jen vytvořil nový záporák, který je vykradením charakteru záporáka z první série, prvoplánově se přidalo na krvi aby to bylo více "cool". Kougami radši utekl než aby se v tomhle ztrapňoval... Akane je alespoň pořád skvělá a jen díky vývoji jejího charakteru se má cenu na tohle dívat. Nové postavy nestojí za řeč. 40% ()

Starletka

Je to pravda slabší než první série, ale zas tak hrozné jak tady každý druhý uživatel píše to teda rozhodně nebylo. Postavy jak staré tak nové a především Akane jsou pořád zajímavé, jenom ty v pozadí nedostávají tolik prostoru, animace je stejná jako v první řadě, soundtrack jsem moc nevnímala, moc se mi líbil opening i ending. Druhá série nepřichází s ničím vyloženě originálním. Opět se řeší především morální otázky, celý Sibyl systém a jeho chyby, tudíž stejně jako předtím se zase hodně mluví a usuzuje, ale ne víc než dřív, a pak vždycky přijde nějaká akční scéna, tentokrát s pořádnou dávkou krve. Největší mínus vidím v nevýrazném záporákovi. 7/10 ()

Yoshitsune

Už je to nějaká doba, kdy Kogami zabil Shoga a následně musel Kogami prchnout pryč z města, pryč ze země. Však Akane Tsunemori stále pracuje jako vyšetřovatelka, dostala sice nové naháněče a jednu mladou nahánečku a nová hrozba na sebe nenechá dlouho čekat. Autoři se tady podle mně pustili na tenký led, takže se nedivím tomu kritickému hodnocení. Nicméně se tady dost přitvrdilo, a to nejen fyzického násilí, ale spíš hodně toho psychického. Tsunemori zde dostává svého nepřítele číslo jedna, navíc Sybil má na své straně dokonalého vojáka. Ubyla však akce a hlavně bitky, něco málo na začátku a pak něco uprostřed (v tomhle ohledu hodně kreativní a taky dost drsný) no a to je vše. Ale neni to na škodu zatímco první série patřila Kogamimu, tak ta druhá patří Tsunemori, které zde prošla psychickým vývojem a už to neni tak hodná (byť se stále snaží všechny zachránit) navíc ten psychický tlak, je neúnosný. Ke konci sem si říkal, jestli neni psychopat, jeví ty známky. Seriál je výborný, hlavně v tom že je to prostě psychický teror, s minimem akce a s jednou docela děsivou postavu. Navíc to v té lékárně, to bylo podle mně totálně šílený. Opět žádný humor, to je k dobru, slušná animace a Sybilu po tomhle bych už chtěl zníčit, zabít, vyhladit. ()

Scalpelexis

Očekávání z prvé série zdaleka nebyla naplněna. I když hlavní hrdinka už se nám trochu vyvinula a nejedná tak vyjukaně, ze záporáka jsem trochu nesvý a zápletka, i když nabízí potenciál, tak se dlouho motá až dojde k zbrklému rozuzlení a zazvonil zvonec. Bohužel Psycho-Pass 2 se přestal zajímat o vedlejší postavy mimo jistého člena potírající zlo a nenabídl mě dostatečnou dávku napětí. Jsem mírně zklamán, všechno s ezdálo být najednou až moc uspěchané. ()

Philcze

Napsal bych něco ve stylu, že bez Kogamiho je to poloviční. Tvůrci ale záplatují jeho absenci snad ještě psychotičtější zápletkou než v první řadě, navíc s přidanou brutalitou a de facto bez vaty. Parádní práce. UPDATE po finále: Takže to vypadá, že jsem měl ve finále přeci jen pravdu a byl to jen delší prolog k filmu. Jinak si totiž nedovedu vysvětlit zkratkovitost, nedořečenost a rychlé smetení pod koberec většiny dlouho budovaných linií. Poslední díl velkým zklamáním. Za to hvězda dolu, celá sezóna kolem 80%. ()