Psycho-Pass

Animovaný / Akčný / Krimi / Psychologický / Sci-Fi / Thriller
Japonsko, (2012–2019), 18 h 47 min (Minutáž: 23–46 min)

Hudba:

Júgo Kanno

Tomokazu Seki, Takahiro Sakurai, Kana Hanazawa, Kendži Nodžima, Mijuki Sawaširo, Ai Kajano, Akeno Watanabe, Kotori Koiwai, Maaja Sakamoto, Takehito Kojasu (viac)

Ve zdejším sci-fi světě je možné u osob vyčíst emoce, touhy a jakékoliv další pohnutky, které ve výsledku spočítají faktor pravděpodobnosti ke spáchání trestného činu. Tým policistů se snaží udržet pořádek tím, že zneškodní potenciálně nebezpečné zločince dříve než k trestnému činu dojde (ptsd)

Recenzie používateľa Starletka k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2012) (S01)

Původní komentář z 8.4.2015: Na jednu stranu propracovaný, originální kriminální sci-fi seriál se zajímavými, vyvíjejícími se postavami a skvělým záporákem, na stranu druhou ukecaná nuda plná existencialistických, morálních psychožvástů. Ale já se přece jenom přikloním k té první straně, zamhouřím oči nad nedostatky a řeknu, že se rozhodně jedná o povedenou podívanou, neboť byla natolik napínavá, akční a dostatečně zajímavá, aby si udržela mou pozornost i přes všechno to "prázdné" mluvení a usuzování. Animace pěkná, stejně tak soundtrack, na oba openingy i endingy jsem si musela chvíli zvykat. 8/10 ()

Season 2 (2014) (S02)

Je to pravda slabší než první série, ale zas tak hrozné jak tady každý druhý uživatel píše to teda rozhodně nebylo. Postavy jak staré tak nové a především Akane jsou pořád zajímavé, jenom ty v pozadí nedostávají tolik prostoru, animace je stejná jako v první řadě, soundtrack jsem moc nevnímala, moc se mi líbil opening i ending. Druhá série nepřichází s ničím vyloženě originálním. Opět se řeší především morální otázky, celý Sibyl systém a jeho chyby, tudíž stejně jako předtím se zase hodně mluví a usuzuje, ale ne víc než dřív, a pak vždycky přijde nějaká akční scéna, tentokrát s pořádnou dávkou krve. Největší mínus vidím v nevýrazném záporákovi. 7/10 ()