Gekijouban Psycho-Pass: Providence

• Japonsko 劇場版 PSYCHO-PASS PROVIDENCE (viac)

dudo24

Film predchádza deju tretej sezóny. Prezentuje aspoň časť udalostí ktoré boli spomínané v tretej sezóne vždy len veľmi útržkovito a krypticky. Jedná sa o prípad, ktorý vyšetroval ešte starý tím na čele s Tsunemori Akane, a ktorý teda podľa všetkých čiastkových vyjadrení hrdinov v tretej sezóne dopadol katastrofálne. Treba čakať niečo na štýl Psycho-Pass: The Movie, Sinners of the System, a Psycho-Pass 3. Kvalitou teda platí to isté aj pre tento film. Jediné negatívum, čo musím vytknúť oproti ostatným celkom, sú pästné súboje, ktoré mi prišli vizuálne odfláknuté. Neviem to presne identifikovať, ale tie ich pohyby boli divné a naozaj mi to bilo do očí. Na druhú stranu chcem pochváliť výraznú a scény obohacujúcu hudbu. Taktiež, tento film obsahoval, pre mňa, jednu z najlepších scén celého Psycho-Pass anime, čo sa týka obsahu a spracovania, a to je celý úsek na konci, keď začne listový monológ Tsunemori Akane, až po kredity. Ako som spomínal na začiatku, príbeh zabral iba časť nevysvetlených udalostí spomínaných v tretej sezóne, takže očakávam ďalší film ktorý bude rozoberať zvyšok. ()