Psycho-Pass

Animovaný / Akčný / Krimi / Psychologický / Sci-Fi / Thriller
Japonsko, (2012–2019), 18 h 47 min (Minutáž: 23–46 min)

Hudba:

Júgo Kanno

Tomokazu Seki, Takahiro Sakurai, Kana Hanazawa, Kendži Nodžima, Mijuki Sawaširo, Ai Kajano, Akeno Watanabe, Kotori Koiwai, Maaja Sakamoto, Takehito Kojasu (viac)

Ve zdejším sci-fi světě je možné u osob vyčíst emoce, touhy a jakékoliv další pohnutky, které ve výsledku spočítají faktor pravděpodobnosti ke spáchání trestného činu. Tým policistů se snaží udržet pořádek tím, že zneškodní potenciálně nebezpečné zločince dříve než k trestnému činu dojde (ptsd)

Recenzie používateľa Teelus k tomuto seriálu (2)

Psycho-Pass (2012)

Jedno z mých nejoblíbenějších anime. Zajímavá zápletka s hlavní hrdinkou, která projde přirozeným a slibným vývojem od nešikovného třeštiprdla do schopné agentky, spoustou sympatických a sexy chlapů, záporákem, kterému člověk chvílemi i fandí, skvělou hudbou a animací. Díky bohu za 24 dílů, neboť děj je sice rozvláčnější, ale člověk má čas si k postavám vybudovat vztah a následně pak olitovat jejich odchod. Příběh si pohrává s problematikou odpovědnosti za zločin, který člověk ještě nespáchal, tedy plně v duchu Minority Report a dodává tak k akci i něco k zamyšlení. ()

Season 2 (2014) (S02)

Dvojka se nese plně ve stylu jedničky, což se nemohu rozhodnout, zdali je dobře nebo špatně. Resp. očekávala jsem nějaké navázání, ale zatím to spíš vypadá, že máme nového záporáka, ne zcela nepodobného tomu původnímu, nové případy a jediné, co se změnilo je stále více badass Akane, absence Kogamiho a na postu osiny v zadku vystřídala Ginozu protivná novicka, jejíž smrt je doufám nevyhnutelná, no a ze zmiňovaného Ginozy se až nečekaně stal náhradní sexoň série. UPDATE - po dokoukání musím poznamenat, že obava z přepraných ponožek po jedničce se z části naplnila. Ačkoli mne seriál stále bavil, jsem poněkud zklamaná, že se v podstatě nic tak zásadního nestalo a celé je to takové prázdnější. Akane je sice pro mne čím dál tím zajímavější hrdinka, ale ostatní upadají a nově příchozí spíš naštvou, než potěší. V celku je to ale dle mne rozhodně nadprůměrné anime. ()