Naľavo od výťahu

• Česko Nalevo od výtahu (viac)

Yann Ducoudray (Pierre Richard) sa radšej prezentuje ako maliar, než aby mal preukazovať svoju mužnosť. Napriek tomu už mesiace túžobne sníva o tom, ako sa na jeho prácu príde pozrieť okúzľujúca, ale vydatá Florence. Zdá sa, že dnes bude práve tá chvíľa, keď sa tak stane, lenže to by sa nesmela Yannova mladá a zvodná susedka Eva vymknúť. Samozrejme polonahá hľadá pomoc najskôr u najbližšieho suseda, ktorým je Yann, o pomoc. Ten v očakávaní Florence najskôr odmieta, ale pomôcť človeku v núdzi je predsa dobrý skutok. Veci sa však začínajú komplikovať. Florence má žiarlivého muža, Eva zasa mladého a dravého Borisa. Tu by nemala chýbať ani polícia... (STV)

Rosalinda

Jedna z nejbrilantnějších komedií, co jsem kdy viděla. Naprosto vytříbené dílko. Dokonale jsem se bavila od začátku do konce. K tomu velice povedený dabing z roku 1994. A krásný byt. A nádherný balkón. A hezké dveře. "Co ta páteční večeře, ještě to platí?" ()

PogoJoe

Prvních asi 20 minut milá, hezká a bláznivá komedie. Pak už se vaří jen z vody - např. ty "zápletky" se záměnou pistole a zapalovače, viděné již jinde a jejich neustálé omílání, působí velice trapně. ()

Frenegonda

V hlavních rolích: Pierre Richard, Richard Bohringer, Emmanuelle Béart, Fanny Cottençon, Jean-Michel Dupuis, Michel Creton ....a dveře. Tohle je opravdu krásnej film. Záměrně říkám film protože přes šílený eskapády jsem se usmíval. A bylo mi krásně. Je to jiný druh komedie. Pierre je vždycky Pierre a budu ho milovat v každým filmu. 100% zážitek ()

lekr

Asi nejlepší komedie Pierra Richarda!! Skvělá 93 minutová smršť, která nenechala moji bránici ani na okamžik odpočinout!! ()

SallyZen

Pierre Richard se mi líbil spíše dříve, kde hrál roztržitého muže v hodně roztržitých filmech. Příkladem je třeba snímek "Roztržitý". Tohle taky nebylo vůbec špatné, ale první polovina filmu byla dost nudná a celkový dojem hodně srazila. V druhé polovině se kvalita a zábava markantně zvedla, a to už bylo o dost lepší. 65%(Herečky vybraly výborně - jedna hezčí než druhá). ()

Martin741

Richard ako komik bol vyborny, a to u mna dlhodobo vedie DeFunes....... a Edouard Molinaro sice rezisersky nema na Truffauta, ale vidno, ze natocene je to kvalitne. Mam uctu k starsim ludom, ale predsa len : kam sa na Richarda hrabe taky Chevy Chase? Nema nanho proste. 85 % ()

tomtomtoma

Další z komediálních filmů, který mě vždy dobře pobaví a zažene chmury. A Molinaro opět rozjíždí příběh, kde nedorozumění přináší zmatky a šílenosti, ve kterých se nakonec nevyzná nikdo z účastněných. Všechno graduje v emocích a živočišných pudech, aby se touha po životě vydrala ven. Malíř Yann Ducoudray (dobrý Pierre Richard) má jasný plán, který dostává ránu za ránou ihned od svého počátku. Snaží se balancovat na nebezpečné a ostré hraně, ze které ho každou chvilku strhnou nenechavé, prosebné i výhružné ruce ostatních. Tuto hru rozdmýchává především maniodepresivní dvojice sousedů Boris (skvělý Richard Bohringer) a Eva (dobrá a půvabná Emmanuelle Béart). Střídavě žárlí, citově vydírají, opouštějí a vyhrožují jeden druhému. Do jejich až sadistických hrátek je zapleten nejen nebohý malíř, ale i všichni, kdo se ho rozhodnou toho dne navštívit. Z dalších rolí: objekt romantické touhy malíře Florence Arnaud (šarmantní Fanny Cottençon), ztepilá palma a tancující uklízečka Marilda (Martine Maximin), malířův přítel Jean-Yves (Jean-Michel Dupuis), zvědavý manžel André Arnaud (Pierre Vernier), a zmatení policisté (Eric Blanc a Michel Creton). A tak se řádí. Prosí se, škemrá se, bojuje se, utíká se, střílí se, přelézá se přes balkon, vypadává se, křičí se, padá se, lamentuje se, a hlavně se miluje. ()

Fallen_One

Jedna z parádních komedií v pravém slova smyslu! Navíc těží z celkem malého prostoru, kde se odehrává, a různé dějové zvraty jen napomáhají její neuvěřitelnosti, která je právě základním kamenem všech gagů. A hlavně - na mladou Emanuelle Béart se strašně dobře kouká, hlavně ze začátku :oD ()

pakobylka

Nepřetržitá řada čím dál absurdnějších scének v dárkovém balení. Mile ztřeštěná komedie, kde hlavní úlohu Velkému blondýnovi vyfoukly přímo před nosem masivní, poměrně solidně vyhlížející dveře. ()

Martrix

Když se řekne situační komedie, já osobně si představím Mr. Beana. Je to mmj. způsobeno tím, že jich nemám až tak moc nakoukaných. Rozhodl jsem se to napravit a kam jinam sáhnout, než do širokého repertoáru francouzských komedií. Nalevo od výtahu mě příjemně překvapilo chytrým scénářem s postavami, které byly s výjimkou psychopata souseda veskrze normální, takže se ty humorné scény odehrávaly bez použití prvoplánovitého šklebení, pádů, nebo jiných italianopropriet, které jsem měl s tímto žánrem spojené. Prostě jde poznat, že jde o přepis dvadelní hry, ve které musí dialogy fungovat. Jeden trochu trouba malíř, dvě krásné ženy a jeden superžárlivý soused. Zamíchat, protřepat, nasypat do bytů, ve kterých se prohání průvan a sledovat, jak se spořádanému Yannovi promění schůzka v katastrofální fiasko. Velmi příjemné překvapení. Pohodová záležitost stvořena jen pro pobavení...žádná dramedie, ale čistá frkomedie ()

MJMilan

Kdysi jsem tento snímek s Pierrem Richardem viděl, ale moc jsem si ho nepamatoval. Když jsem se na něj díval před chvílí, byl jsem udiven a přímo nadšen tím, kolik je tam skvělých hlodů. Nemám důvod nedat plný počet. ()

andrii

... rej šarmu, pozdvižení plavých půvabů. Soused - desperát, pohledem hypnotizující na první dobrou všechny přítomné. Letmý průvan - dech z úst zdviže, pravý Richelieu, plný úkladů, a mezi nimi nezastavitelný, nenapravitelný Pierot medový, který strhl pavučinu /ze/ vztahů, pro zamilované důvody. ()

AntonG.

Škoda té poslední čtvrtiny, tam film strašně ztrácí tempo i zábavnost. Kdybych mohl hodnotit po částech, tak první čtvrtina za 3*, prostředek 5* (za spoře oděnou Emmanuelle Béart možná i 6*:D), poslední čtvrtina maximálně za 2*. ()