SEAL TEAM six

(TV film)
  • Česko Tajemství jednotky Seal Team 6 (viac)

Nejprestižnější ze speciálních jednotek NAVY SEALS. Elitní vojáci před kamerou - výjimečně a hodně zblízka. Po tři dekády byly mise Teamu Six i jeho samotná existence přísně chráněny před okolním světem a spíše jen tušeny. Bezpečnostní bariéra se prolomila až po úspěšné akci Operation Neptune Spear, jejímž výsledkem byla likvidace nejhledanějšího muže planety. Působnost týmu zůstává i nadále zahalena tajemstvím, přesto bylo hrstce dokumentaristů umožněno alespoň nahlédnout do zákulisí týmu a poznat některé z jeho bývalých členů, stát se svědky výjimečného tréninku a seznámit se s nejvyspělejšími technologiemi, s jejichž pomocí tým operuje na nejrizikovějších místech našeho světa. (oficiálny text distribútora)

Jara.Cimrman.jr

Činí mi jisté obtíže uvěřit tomu, že každý příslušník Seals Team six je stejně chytrý jako průměrný student Harvardu. Taky mne nebaví poslouchat plky o tom, jak jsou nejschopnější, nejkrásnější, nejdrsnější, nejvycvičenější, nejcharismatičtější a mají nejrychlejší spermie. A největší problém mám s tím, že nevěřím pohádce o tom, kterak tito bezchybní jedinci zastřelili Usamu Bin Ládina a hodili ho do moře dřív než se o tom mohl svět přesvědčit. A pak samozřejmě zemřeli, aby jim nikdo nemohl klást hloupé otázky - http://outsidermedia.cz/Mrtvy-muz-nemluvi-Bylo-komando-SEAL-zniceno-aby-se-utajil-podvod-se-zabitim-bin-Ladina/. Stejně mi nejvíc vadí, že jsem se z důvodů utajeně tajného utajení z tohoto dokumentu dozvěděl jen obecné propagandistické žvásty, zopakování několika profláknutých informací a nic konkrétního. Pokud jsou zkrátka tak tajemní, že se o nich nesmí nic vědět, tak mi připadá poněkud zbytečné točit o nich dokument. ()

otík

Dokument o speciální tajné vojenské jednotce samozřejmě nemohl nabídnout nic víc než to, co už kdysi bylo někým řečeno či napsáno. Přesto pro vojenského laika jako já to byl poučný dokument alespoň z toho hlediska, že jsem si připomněl jejich staré akce (Mogadišo, Bin Ládin) a dozvěděl se o nových (záchrana kapitána Richarda Phillipse). A také jsme trochu nakoukli pod pokličku speciálních jednotek. ()

mira007

Polovina dokumentu je jen takové testosteronové americké chvástání ( jsou nejlepší, nejdrsnější... a ani se neřekne proč ), ale potom, kdy je popisována jednotka, jak vzniká a kdo ji tvoří ( borci co v ostatních seal teamech mají odslouženo minimálně šest let - takže tam asi není nikdo, kdo neví jaký to je zabít člověka) a hlavně trénink - obzvláště co musejí adepti uplavat se zavázanýma nohama a rukama. Pak je tam krátký popis dopadení Bin Ládina a vše je lemováno vzpomínkami skutečných členů jednotky. Docela lahůdkový dokument,. ()

HonzaSim

Musím říct, že nejsem žádný příznivec násilí, zbraní a válek, tohle mě ale neskutečně vtáhlo do děje, možná i proto, jak silný odpor mám k Islámu. Jednotka Seal Team six je tak tajná, že nikdo nezná ani jejich totožnost. Z několika stovek zájemců odpadla drtivá většina tvrdých borců, protože nebyli dostatečně psychicky odolní, což tvoří 90% úspěchu. Jen ti nejlepší z nejlepších, kteří prošli nejtvrdšími testy, tvoří tuto speciální jednotku a za dopadení nejhledanějšího muže světa si zaslouží ten největší respekt. Jak náročnými zkouškami byli vojáci podrobeni dokazuje fakt, že někteří při nich přišli i o život. Zaujalo mě také vybavení každého člena a speciální technologie, které používají, ať už šlo o vybavení do hlubin, vzduchu nebo arktických podmínek. Člověk se v tomto dokumentu dozví řadu zajímavých informací, třeba, že jedním z klíčových faktorů byly vrtulníky, které dokázali odrážet signál radarů nepřítele a tak se dostali do jeho sídla. Šlo o tak utajenou akci, že ani samotný Barack Obama neví, kdo ukončil život Bin Ládina. Tomuto dokumentu nechybí nic a tak neváhám s nejvyšším hodnocením. 90% ()

Likan7

Těžko uvěřit co je reálný a co jen honění ega, ale mám silný pocit, že tu jde jen o to, aby si divák myslel, že jsou nejlepší, nejdrsnější, nejchytřejší a nejvíc cool. Jako dokument dost o ničem. Jako náborový video dobrá práce. ()

vodkasesemte

Tj zajímavý, tj poprvý, co mi kunda na takovym postu nevadí. Respektive modelka. Asi nemá díru v hlavě jen na to, aby kouřila ptáka. Bez ohledu na to, jak je to smyšlený příběh. Skvělý herecký obsazení. To je pravej opak … a Marka Wahlberga! To byly dva nejhorší filmy o Sealech vůbec! To střílení měli nechat na profících. Já nesnáším ty jejich teplý homevidea, nejtvrdší jednotka nemá žádné závazky, rodinu. Jesli je to podle skutečnosti, tak jsou to sráčové. A nakonec vám mužu říct, že nemáte ani páru, jak hluboko v prdeli. Už jenom to, jak se dva filmy mužou tolik lišit v provedení samotné akce, výstrojí, baterky místo nočního vidění, zbyly jen dva vrtulníky, pád jednoho se jim nepodařilo utajit, proč to nevyužít ve svůj prospěch, ale vážně pochybuju o jejich připravenosti. To by dalo tolik práce ho přivést živého, vždyt to dělají pořád! A především, pokud svoboda prasat na západě, jejichž cílem je pohodlí, stojí tolik, aby metody nám prezentované jako čiré zlo, se staly obecnou součástí výslechu a dosahování výsledku, tak Váš život má přesně takovou hodnotu jako prostředky, kterými jste chotni za něj bojovat, respektive pár vybraných psychopatu. A především, problém není terorismus, ale váš zhovadilý zpusob života obecně, který se soustředí jen na … Kdyby to bylo tak jednoduchý, odstranit všechno zlo jedním výstřelem do hlavy. Ve skutečnosti PRASE se t válka. Metody, které používáte, zpusob boje, je jako rukopis, a ten váš se neliší od rukopisu dáble. Američani byly deset let v Afghanistánu a Iráku uplně z jiného duvodu. A nemyslim ropu nebo zemní plyn. Ten duvod je mnohem zajímavější. - My wife anch child is stronger than hunderd of us - Give me something to chew - Týpek, kterej shodí dvě budovy obchodního centra charterovými lety, si nepohlídá perimetr svý oblasti. ()

zjs

Bych chtěl jen dodat ke slovům freemena, že aby mohl takový film být natočen s vojenskou podporou a vybavením, tak každé slovo scénáře muselo byl schváleno či vylepšeno. Film obsahuje směšný výslech, nerealistické pronásledování v autech v Pákistánu, útrpně nudné střihy, jak se vojáci loučí se svými rodinami, a pak už jenom ten závěr :-), takže dvě **. ()

dammit83

Stačí si přečíst knihu "Specialista" od Roba O'Neilla a hned budete vedet, kdo zabil Bin Ladina. Doporučuji dokument Navy seals Class 234 na YouTube, který mapuje cely jejich vycvik. Neni tvrdsiho výcviku, neni sance. ()

freemen

Každý kdo se jen o trochu více zajímá o tuto speciální jednotku, tak by mu tento dokument neměl uniknout. Už jenom proto, že se v něm sešly bývalí členové této jednotky jenž vystoupily z anonymity utajení, a staly se víceméně veřejně známými osobnostmi. Například Richard Marcinko jenž tuto jednotku vytvářel a jehož první kniha Profesionální válečník v podstatě utvářela první ucelené informace o této jednotce. Dále Howard E. Wasdin jehož memoárové vzpomínky odstřelovače u seal team six opravdu stojí za přečtení. Za zmínku taktéž stojí Christopher Mark Heben jenž se už stal takovou celebritou jakožto bývalý seal . Samotný dokument je zajímavý už jenom tím že poodhaluje samotný výcvik u této jednotky. ()

mdf

Pomalu propagandistický dokument,ve kterém se nic nového nedozvíte,jen to co proběhlo medii,jak jsou nejlepší,nejchytřejší,jak o nich nikdo neměl vět a natočí o nich dokumen a kdo ví,jestli je někdo schválně nezabil,aby nemohli nikdy říci,jak to doopravdy s tím zabitím Ládina bylo. ()