Bazén

• Francúzsko La Piscine (viac)

Alain Delon, Romy Schneiderová a bazén plný lásky, zášti a žárlivosti... Novinářka Marianne prožívá dovolenou v luxusní vile na pobřeží Středozemního moře s přítelem Jean-Paulem, neúspěšným spisovatelem, který nyní pracuje v reklamě. Vilu jim půjčili přátelé, kteří na léto odjeli do zahraničí. Marianne a Jean-Paul jsou spolu již přes dva roky a zdá se, a na první pohled je jejich vztah harmonický. Na neohlášenou návštěvu přijíždí Harry s osmnáctiletou dcerou Penelopou. Harry je úspěšný, modrooký krasavec, bývalý Mariannin milenec. Je přirozené, že se Jean-Paul neubrání žárlivosti. Napětí stoupá, zejména, když se Jean-Paul začne sbližovat s Penelopou. Ta mu otevřeně řekne, co si o něm její otec myslí: že je budižkničemu, který to nikdy nikam nedotáhne, že mu Marianne přenechal, když… Krásná letní atmosféra je pryč, je to návštěvou Harryho nebo si to Jean-Paul s Marianne nesou v sobě. (Česká televize)

Milodar

Šílená nuda. Místo scénáře jen plácání do vody. Herci, pominu-li jejich slávu, nepředvedli nic zvláštního. Zdá se dokonce, že to "nic" bylo komplementem k ubohému scénáři. Ztráta času. ()

filipvrbik

Velmi působivý thriller, nebo spíš drama se spoustou modelů a modelek (a taky proklatě nadupaným fárem - tuším, že to bylo maserati, ale nevím to jistě)... Na to, jak je to staré je to vynikající. Alain Delon a Romy Schneider předvání skvělé výkony, vše se sice líně dere kupředu a je už z názvu a žádnru poměrně jasné, co se bude dít, přesto je to podívaná, a až bych řekl, že je to takový artový film...80% ()

neneka

Tenhle film mám hodně ráda, ale to se dá snadno čekat od někoho, kdo byl vždy velikým fanouškem (fanynkou) Romy Schneider. Bazén mi připadá víc než vydařený. Alain Delon si spolupráci s Romy Schneider vysloveně vyžádal a udělal dobře... stejně tak ona, protože kývla :-) To počáteční lenivě slunečné kouzlo... které najednou rozmetá na mraky kdeco a kohokoliv.. ()

RomanHyde

Krásná vila na pobřeží francouzské riviéry s velkým bazénem, ostré sluníčko, cikády, Alain Delon v nejlepších letech, Romy Schneider také, navíc v bikinách a dokonce i nahoře bez :), jejich modré oči v dramatických i milostných záběrech bez muziky, a když hrála tak skvělá - francouzská, instrumentální a pocitová, láska do trojuhelníku, zápletka, "nehoda", rozuzlení... Bazén je nádherný film, kterým jsem okamžitě obohatil svou domácí filmotéku.. Dlouho jsme si u filmu tak nepošmákl a musím se přiznat, že velkou zásluhu na tom má Romy Schneider.. jak zaznělo v Hořkém měsíci : " všechna krása světa v jednom tvaru... a v jedněch hlubokých modrých očích.." ()

Haniczka

Když jsem pochopila, že film není ani tak detektivkou nebo thrillerem, jako spíš reminiscencí a aluzí na šedesátková kulturní klišé zbohatnuvší západní Evropy, kde se novorenesanční vily Azurového pobřeží s terakotovými cihlami a porfyrovými kameny, na které dopadají stíny cypřišů od slunce tisíce barev a kapky z chlorovaných bazénů nebo i slaného moře, mísí s moderními lavičkami, auty, pochutinami a vymoženostmi moderní doby, pak jsem byla spokojená. Do toho modré oči Alaina Delona a vlastně všech, co víc si přát na upršené sobotní odpoledne v šedivém listopadovém Česku. ()

theSaint

Tak tohle můžu. Krásní lidé, krásné prostředí, zajímavý scénář, hutná atmosféra, kvalitní herci + když do toho započítáme i zajímavost v podobě setkání Delon-Schneider (po 6letech), kde prostě ve vzduchu musela viset zvláštní atmosféra- vzhledem k jejich minulosti, tak dostaneme velmi, velmi zajímavý film! P.S. Romy Schneider tu je až nadpozemsky překrásná. ()

Fifer

Protože v kinech prý právě běží něco jako remake (Oslněni sluncem), podíval jsem se na tenhle šedesátkovej originál. Není to špatné, ale je přece jenom znát, že thrilleru s lehce erotickou tématikou stáří nesvědčí. Protože to, co mohlo být v roce 69 odvážné (náznak odvážnějších sexuálních hrátek, milostný čtyřúhelník, nahé tělo Romy Schneider), je dnes směšně staromódní v porovnání s explicitním thrillery typu Základní instinkt nebo dramaty jako Stud. Konec mě však příjemně překvapil svým nečekaným zvratem. Oslněni sluncem jsem ještě neviděl, ale zatím u mě vyhrává Bazén F. Ozóna, který je o poznání drsnější. ()

brumbrum odpad!

Dalsia kravina hodna akurat na ODPAD. Dobry to ma len nazov: naozaj tam behaju okolo bazena, styria ludia. Dvaja trtkosi a dve babenky v plavkach. Ide o to, kto s kym spal, kto s kym spi a komu sa podari s kym vyspat. Pohlady, saxafon, slnko, nic sa nedeje, len stupa teplota, zosuvaju sa saty, chut mnozit sa, lebo je cas a pohoda a dobra buchty. Potom zrazu akoze tragicka zapletka, aby to malo svung. Kravina jak mraky, cisty odpad, Romy Schneider hore-bez to nezachranila. ()

Heavyman

Chápu, že film přijde některým divákům nudný. Ovšem plně naplňuje účel psychologického drama ,kde si nejste jistý,kdy přijde okamžik co pokazí přátelskou atmosféru. O postavách se neustále dovídáme nové informace, že kámen prcal cihlu například. Navíc herci jsou sympatičtí a herečky překrásné. ()

KOOHA

Něco mi na tom nesedělo. Asi už je to moc starej film, abych ho dokázal objektivně posoudit. Ale věřím, že v době svého vzniku to muselo dobrý. ()

tranquill

"Ty nemáš dneska dobrou náladu.. Ne, vstal jsem zadkem nahoru! .. Dělej to jako já, snaž se změnit spíš sebe než svět..." Průměrné kriminální drama s hvězdným obsazením. ()

Primavera

Nenáročný scénar, pomalé tempo, málo hercov .... a napriek tomu, alebo práve preto (?) dokázali vyniknúť herecké výkony, skvelá atmosféra, napätie z každého pohybu na pľaci.... Delon si tento filmový kúsok s Romy Schneider užil, napriek tomu, alebo práve preto (?), že v tom čase už boli bývalí milenci. ()

Brinkley

Neznalá obsahu ani žánru filmu, byla jsem přes hodinu přesvědčená, že sleduji zajímavé vztahové drama, ve kterém si ústřední dvojice říká "miluju tě" v nevhodou dobu a v zásadním okamžiku toho není schopna. Ovšem pak následoval zlom, sehraný a zrežírovaný tak dokonale, že Bazén postoupil na další level. Navíc nevyhaslá chemie mezi tak nádhernými lidmi, jakými byli Delon a Schneiderová, mě permanentně uváděla do stavu mírného rozechvění, nemluvě o jejich hereckém talentu. ()

BigBang

Paní Schneider měla famózní tělo, ale špatný účes a nezajímavý obličej. Proti ní je pí Birkin i po desetiletích snad ještě atraktivnější než byla tehdy. Mužské postavy též stárnou do krásy. Na filmu je nejlepší jeho tempo: pomalé, ale ne utahané. Scénář má pěkně vybudované dialogy: sledujeme opakovaně motiv, jak postavě něco nepříjemného dojde a dá to najevo jen pohledem. ()

kenileja

Film byla jedna velká hra očí. Všichni jakoby hráli na 30% tělem a zbytek bylo na očích, z kterých se divák musel naučit číst. Celkem vlahý děj, ve kterém nás skoro nic nemohlo překvapit, se snoubil s výjimečnými charaktery a sympatiemi herců a navíc s prostředím, které filmu dodalo nádech jakési svěžesti a vyrovnanosti. ()