Pierre Niox je vášnivým sběratelem a obchodníkem se starožitnostmi, které však nehromadí a navíc o ně v okamžiku, kdy je získá, ztrácí zájem. A to jen proto, aby vyhledal nový objekt svého zájmu, za kterým se bezhlavě vrhne, ať již jde o starožitnosti nebo o ženy. Vášeň Pierra Nioxe začne zcela pohlcovat a donutí ho k vysokému životnímu tempu, urychlování, odmítání všeho, co nemůže mít hned. Na aukci se objeví velmi vzácná starožitná váza, která před mnoha lety Pierrovi na aukci unikla. Okamžitě se rozhodne, že jí chce za každou cenu. Cena je však velmi vysoká a ještě větší cenu zaplatí Pierre Niox. (borsalino)

1frida2

Ten film jsem neznala, koukla jsem na něj nedávno a překvapil mě. Líbilo se mi plynutí děje, tak krásně gradující a do toho skvělý výkon A.Delona. No, film mě dostal ()

vesper001

Pierra Nioxe bych doma mít nechtěla. Ne, že by byl vyloženě špatný, je jen silně impulzivní, občas hodně nervní, věčně rozlítaný a… tak trochu maniakální. Do poloviny to vypadá, že je to všechno jen legrace. Pravda, občas člověku trochu zatrne, ale nic hrozného se neděje. A pak… pak se děje. A po skončení se s nepříjemnou naléhavostí dere na mysl otázka: má to, za čím se v životě ženu, smysl? ()

andrii

Nerad čeká. Jeho výsadou je netrpělivost, stále spěchat. Chytit a /o/pustit. Všechno nebo nic. Nezpozdit se, netroškařit. Panovačný, nenapravitelný, nevrlý, se zápalem zahleděný do jediné vášnivosti - bažit po "holubech na střeše." Neráčí být jen pozorovatelem. Ten okamžik, kdy kupuje, je lovcem, jeho tep zrychleně pulzuje a když se stává majitelem, je v myšlenkách fascinován novým objektem. Nepostradatelná rychlost bytí. Zběsile se snaží získat úlovek starožitný, který bude korunou jeho sbírky. Chvílemi zajiskří, celistvě vzplane, aniž by tušil, že dáma, která ví kdy přijít, mu bude brzy říkat pane. Varovným signálem, stíny poskvrněná nepolapitelnost klidu, atypicky zavedená role NeGodota Alaina Delona. Jako uragán, jako vlna tsunami, v očích mu skotačí rtuťovité plameny. ()

MI-380

Jsou arogantní, choleričtí, blázniví, mají spoustu nectností, je ale příjemné se na Pařížany dívat, a určitě se to týká ústřední trojice tohoto akcelerujícícho dramatu, který je zároveň plný humoru a svěžích dialogů a kde Delon připomíná našeho večerníčkového brouka Spěšníka: 75% (jsem 177. hodnotící, dosavadní průměr je 79%). ()

ArthasKarfa

Tak tohle se mi moc líbilo, film dynamický, uspěchaný, ano přesně ta jak je patrno z názvu. Alan běží, utíká, obchoduje a válcuje všechno a všechny kolem sebe. Celé je to tak rychlé a přitom harmonické. Skvělý film. ()

ddf76

Delon zahral bajecne obchodnika Nioxe, ktery porad za necim chvata a specha. Edouard Molinaro prekvapil s natocenim dramatu, protoze tocil hlavne komedie s Funesem nebo Richardem. ()

mildaaa

Děj mi příjde celkem o ničem. Nicméně na film jen tak nezapomenu, asi proto ty 3 hvězdy. Delon zde hraje neskutečně zrychlenýho ko..ta. Zřejmě proto, že su pravej opak, tolik kritiky. Herec je to vskvělý, o tom žádná, ale mám mnoho jeho oblíbenějších filmů. Snad jen jméno Delon dává filmu zdejší vysoké procento.... a nebo je v tom něco hlubšího a já to zas nevidím. ()

altaica

PRO MUŽE:Úspěšný muž, co chce, to dostane, co dostane, to ho nudí. Život v neustálém pohybu, vášeň a touha vše získat. No, nevím, stará barabizna kdesi v Provence, zaplatit za ní 2x a ještě k ní přibalit do stavu manželského dceru bývalého nesvéprávného majitele, to je fuckt už dost ujeté. Chlápek co rychle myslí a ještě rychleji jedná. Jen při pokusu objednat rekonstrukci bytu je tak nápaditý a splašený, že to odvaří 5 architektů dříve než se začne. Manželka mu musí zakázat prásknout o zem s topinkovačem, protože nepeče dost rychle..Takže jediná věc, která v novém bytě je, je telex.. Vášeň, to je zbraň osamoceného muže. Jenže on není schopen věnovat čas lásce k nikomu a k ničemu. Precizní až fenomenální výkon Alaina Delona. Doporučuji.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Ač skutečné drama, tak africká anabáze velkého obchodníka, madame, je naprostá a dokonalá komedie vymyšlená geniálním scénáristou. Jak je notoricky známo, tak chlapa v rozletu může zastavit jen 5 věci – za prvé ženská, za druhé kulka, za třetí vězení, za čtvrté finančák a za páté nemoc. A něco z toho uvidíte ve filmu. Co bys dělal,kdybys musel čekat 9 měsíců na dítě? To, co ostatní, čekal bych. To bych se divila. Máš pravdu, snažil bych se přírodu popohnat, měl bych s děckem hromadu plánů....To chceš, abych na svého syna čekal 9 měsíců? Jako ostatní. Jako ostatní, jenže oni umřou a nevykonají ani čtvrtinu toho, co já. Nemám čas čekat 9 měsíců, mám práci...Prostě drahoušek. Drahoušek na zabití. Doporučuji.          HLÁŠKA:Myslím, že jsem překonala rekord té před tím. Dvě minuty 45 vteřin. Co mám dělat? Jakmile se objeví příležitost, nějaký předmět, nemůžu odolat. To vidím. Nevidíš nic, peníze, věci, to je mi fuk. Baví mě ta hra. Fascinuje mě, když si něco kupuju. To je pravda, mě sis koupil od mé matky a to dost draze.//Byli jste na safari? Áano Fotografovat, nebo na lovu? Na lovu. Buvolů nebo slonů? Pitomců, slečno, pitomců, to co vidíte jsou dva pitomci, dokonce nás oba dva dostali.//Jste blázen. Naprostý a proto šťastný. ()

RomanT

Momentálně si v nostalgické náladě dávám opáčko některých starších filmů, které jsem ještě nehodnotil. Na Uspěchaném muži je zajímavé, jak se mi při své průměrnosti vryl nesmazatelně do paměti. Některé scény a věty mi i po velmi dlouhé době v hlavě naskakovaly jako předbíhající se titulky. Zvláštní. Tři kila? Co to znamená?. ()

benden

To byla rychlost! Film utíkal stejně rychle jako hlavní postava a pak najednou bác -konec! I když popravdě tak trochu čekaný, neb nějaké náznaky už tam byly. Ale přece jenom překvapivý závěr pro mě docela příjemného a zajímavého filmu. ()

ezop1012

Začnem asi takto. Všetko chceme mať rýchlo, hneď, nie je čas spomaliť, zastaviť sa a toto ma potom svoje konzekvecie. Tomuto filmu nie je, čo vytknúť, Delon v top forme a mame tam aj budúceho čierneho prezidenta s Profesionál (1981), výborná hudba a asi jedno z najlepších zobrazení, keď príde smrť..., len škoda, že už francúzsky, a teda, aj európsky film nadobro skončil. ()