Hisaishi Jō in Budōkan

(koncert)
  • Japonsko 久石譲in武道館 (viac)
všetky plagáty
Hudobný / Dokumentárny
Japonsko, 2008, 115 min

Džó Hisaiši

U příležitosti japonské premiéry filmu Ponyo z útesu nad mořem a současně jako oslavu výročí 25 let spolupráce skladatele Joe Hisaishiho a filmaře Hayao Miyazakiho byl ve dnech 4. a 5. srpna 2008 odehrán koncert v tokijské Nippon Budoukan se 14 000 místy k sezení, s dalším doplněným vystoupením 6. srpna 2008. Velkolepý koncert odehrál 200členný New Japan Philharmonic World Dream Orchestra spolu s 6 vokalistkami a vokalisty, 800členným pěveckým sborem poskládaným ze souborů Ippan Koubo, Ritsuyuukai a Little singers of Tokyo a dále 160člennou skupinou pochodujících mažoretek a muzikantů, vše pod vedením samotného Joe Hisaishiho, který se během dirigování plynule přemísťoval mezi dirigentským stupínkem a piánem. Dohromady vystoupilo na 1160 účinkujících, na obrovské plátno za orchestrem byly během koncertu promítány úryvky z Miyazakiho filmů. (nodiggity)

Jirka_Šč

Krásné! Joe Hisaishi je Pan Mistr! Neuvěřitelný koncert už jen "masivností" - 200členný orchestr, tři spojené pěvecké zbory + čtyři "marching bands" a šest sólistů, vše dohromady cca 1160 účinkujících. Jako kdyby toho bylo málo, má celý koncert velmi kvalitní režii - chvílemi je to masivní, chvílemi intimnější, například když usedá Hisaishi za klavír a nechá se chvíli doprovázet jen jednou zpěvačkou - dokáže to být různorodé (nejintimněji jsem to cítil při skladbě Bygone Days z Porco Rosso, kdy je záběr na Hisaishiho za piánem a z celého orchestru zůstane na svých místech jen pár umělců s dechovými nástroji). K tomu všemu je Hisaishi Osobnost a Pan Dirigent. Když komunikuje s dětským sborem, je "dětsky příjemný", když diriguje Kiki, je hravý a téměř při tom poskakuje, sám představuje všechny hosty, lidsky komunikuje, děkuje všem, kdo odvedli výborný výkon. Celkově to pro všechny účinkující musel být zážitek (na závěr Miyazaki nesoucí kytici přes celý sál, nebo Miyazaki dávající jako první standing ovations). Chtěl bych zažít. ■ Podrobnosti o účinkujících a přehled hraných skladeb: http://www.nausicaa.net/wiki/Joe_Hisaishi_in_Budokan ()

ledzepfan

To je v prdeli toto :D ... Velká, strhující, nevídaná a neslýchaná oslava všeho lidsky čistého, srdečného a krásného. Joe mě proškolil jak naprostého ňoumu, když jsem si to pustil tak trochu jako kulisu, že si k tvorbě poslechnu pár známých melodií a nakonec jsem se u toho (přilepený k obrazovce) třikrát hystericky rozbrečel dojetím jak malá holka :D Naprosto nekompromisní, vyvážené, vybalancované, vypiplané, vygradované - jak z hlediska hudby (samozřejmě), tak po stránce technické, kdy je všechno naprosto bez chybičky, od citlivě dávkovaných projekcí na plátně až po nasnímání celého koncertu.......... Nekompromisní tah na bránu. Když osmisetčlený sbor s cca stovkou dětí v čele zpívá Totora a za nimi se na třicetimetrovém plátně vyloupne obří Totorův úsměv, boří se všechny přehrady a kdo má v těle ještě alespoň zbytek srdce nemůže dělat nic jiného než se rozpadnout na atomy a po složení tomu napálit plný kotel. ()

Tyckin

Absolutně úžasná záležitost, monumentální provedení, překrásná hudba, atmosféra, obrazové efekty, zkrátka pro milovníka skladatele Joe Hisaishiho popř. fandu Miyazakiho filmů naprostá povinnost. Byl jsem z toho dojatý prakticky stejně jako Hayao Miyazaki na konci představení, nejkrásnější koncert co jsem kdy v životě viděl! ()

Marys

Pre fanúšikov japonskej animácie povinná jazda. Hneď má človek chuť pozrieť z nostalgie nejaký ten Miyazakiho fil. A keby len jeden. Môj obľúbený skladateľ soundtrackov v plnej paráde. Ešte by som niečo podobné poprosil k hraným filmom, na ktorých pracoval. ()

Anthro

Velkolepý, dokonalý, nezapomenutelný koncert skladatelského génia. Nádherná atmosféra, krásný vizuální doprovod. Joe je neuvěřitelně pozitivní člověk a tohle si náramně užil. ()

HDeer

Nesmierne inšpirujúce, veľkolepé a neskutočne dokonalé zostavenie najväčších klenotov skutočného hudobného génia. Myslím, že plným právom sa mu dostalo konečného aplausu, vzbudiť city v človeku, ako vie Joe Hisaishi je vskutku unikátna vlastnosť. Kiež by som mohol niečo také zažiť aj LIVE! ()