Hlavně v klidu!

• Francúzsko Doucement les basses (viac)

Raději sutanu než chtivou ženu... Jediné, co Simona zajímá, je duchovní rozjímání a služba Bohu. Na ženy chce úplně zapomenout, zejména na svou manželku, která zemřela. Ale najednou se v kostele objeví muž, který tvrdí, že jeho žena žije a on je jejím manželem. Simon je rozpolcen, vstoupil do kněžského řádu a teď se cítí být vydírán. Chce se snad jeho „mrtvá“ žena k němu vrátit? Alain Delon komedii Hlavně v klidu! sám produkoval a samozřejmě se obsadil do hlavní role. (Česká televize)

ostravak30

Jacques Deray spolupracoval hlavně s Belmondem a Delonem, ale Alain Delon jako producent se sám obsadil do hlavní role. Což je za mě trochu škoda, protože tahle rola byla šitá na míru právě Belmondovi. Zatímco Delon není zrovna komediální herec Jean-Paul Belmondo zvládal v klidfu role akční, vážné i šaškovské. A troufám si tvrdit, že on by film ještě pozvedl. A. D. moc nesedl ten typ bláznivého faráře, který poskakuje a zároveň dokáže bavit. A myslím, že ačkoli slavný herec chtěl předvést, že i on zvládá humorné role, příliš mu to nesedlo. Přesto tento snímek má jisté vtipné kvality, protože církev staví zase do trochu jiné role a utahuje si z ní, což já osobně ocením a povedené fóry tu jsou. Nakonec církev hlásá lásku, ale kněží se ženit nemohou, což je zvláštní. Takže...jak říká klasik - o peníze jde až v první řadě. ()

dopitak

Pozor, KOMEDIE! A Delon si to sám produkuje. Kdo sleduje mou stopu AD, už jistě zbystřil. Krimi s AD jako producentem jsou poněkud nabubřelé, ale tenhle film všechny příkoří proti kladným hrdinům hravě překoná. Co na to říká církev, nevíme, ale může to být to jediné, co se dá na filmu označit jako drama. Delonovi komediální hrana nesedí, je to teatrální až hrůza. Nathalie se postupně klube do stále svůdnější ženy (myšleno v tomto filmu). ()

Snorlax

Delon se mnohokrát neúspěšně snažil hrát si na Belmonda. Vždy to skončilo krachem, zde je to přímo ukázkové fiasko. Tam, kde by charismatický a především živelný Bebel bavil, nudí chladný Delon. Není to až tak úplně špatně napsané, ale je to rozhodně hodně špatně obsazené. Výborný je Meurisse, jeho biskup nepostrádá šarm a grácii, navíc obstarává veškerý humor. Jedna velmi slabounká hvězda pouze za Meurisse. ()

sportovec

Bujará komedie-fraška dokazující mnohostrannost Delonova talentu, krásu jeho někdejší ženy a zajímavá úskalí katolické církve. Delon by se zřejmě neztratil ani v zlatém věku americké grotesky. Humor je to přes veškerou bujnost francouzský (biskup, který si vaří guláš, to je opravdu nevšední gag. Film i zážitek je to v každém případě opravdu nevšední. ()

patrikus

Zcela průměrná francouzská komedie z prostředí přímořské venkovské farnosti založená na prapodivné a nevěrohodné báchorce. Delon je v roli komediálního kněze zcela toporný, beznadějný a křečovitý. Místy až ztřeštěné scény střídá patetická až zádušní duchovní hudba. Bohužel v tom nevidím nic příjemného, ani scénář. A to ještě velmi nevhodně zvolený dabing České televize a nedivím, se že tento film není ani moc vysílán. Koukatelnost toho snímku drží snad jen režie J. Deraye, který dává filmu alespoň tu "filmovost" ()