Bob Saint-Clare je nejschopnějším agentem na světě. Železné nervy, svaly z ocele, urostlá postava, obávaný protivník a neodolatelný svůdník, který střelbu a karate ovládá stejně dokonale jako hru na klavír a poezii. Není divu, že je tím jediným, kdo dokáže pomoci plukovníku Collinsovi, jehož agenty likviduje v Acapulcu neznámý hrozivý protivník. Bob se o tom přesvědčí už během mezipřistání v Paříži, kde mu neznámý pošle jeho informátora se sekerou v hlavě a Bob na oplátku hravě odhalí a zlikviduje po přistání v Mexiku řadu jeho mužů ukrytých v různých převlecích na různých místech. Setká se se svou spojkou, krásnou Arianne a společně s ní odrazí útok žabích mužů, kteří je napadnou v jejich přepychovém bungalovu. Jenže pak se objeví uklízečka se svým vysavačem, který všechno zmaří. Vytrhne totiž z tvůrčího zaujetí spisovatele Francoise Merlina, který je autorem už jedenačtyřiceti románů o příhodách nepřemožitelného agenta a právě dokončuje další. Na rozdíl od svého hrdiny se však nemotorný Francoise neustále potýká nejen s všedními starostmi, ale také s nedostatkem peněz, a to navzdory skutečnosti, že jeho romány hltají po světě miliony čtenářů. Své trable si spisovatel vybíjí pouze tím, že všechny, kteří mu komplikují a znepříjemňují život, přenáší do svých románů jako záporné postavy, se kterými si jeho agent Bob hravě poradí. Svého lakomého nakladatele Charrona, který na něm vydělává velké peníze, ale odmítá mu vyplácet zálohy, projektuje do role svého úhlavního nepřítele, Karpofa a Arianne má svůj předobraz v půvabné sousedce, studentce sociologie Christine. Ta si jednoho dne půjčí jednu jeho knihu, aby s její pomocí mohla napsat sociologickou studii o důvodech obliby podobné literatury, což si Francois špatně vyloží a začne se o ni ucházet stylem svého hrdiny Boba. Tím však u dívky neuspěje. Francois už má dost krvavých dobrodružství, sní o kvalitní knize, kterou chtěl kdysi napsat a rozhodne se svého agenta zlikvidovat. Bobovi se náhle nic nedaří, dostane rýmu, přehlédne Karpofovu léčku a nakonec je pohřben v masovém hrobě. Jenže to zdaleka není konec románového hrdiny ani jeho stvořitele. (oficiálny text distribútora)

karel63

Trojrole Belmonda 100procentně zahrané. Film jsem viděl asi 50x a přesto se na něj podívám rád znova. Hlášky z filmu používáme dodnes. ()

Joker 16

Belmondo. Pro mě srdcová záležitost. Skvostné komedie s ním? Na ty budu koukat od dětství do smrti. Muž z Acapulca je pro mě určitě v jeho TOP 5. Perfektně zahrál Saint-Clare a i pana Francoise Merlena. Myslím, že dvojrole byli jeho šálek kávy. ()

Alchemilla

Pět hvězd je trochu nadhodnocené, ale co se dá dělat s láskou na celý život. Vtipná, svěží parodie, kterou si užívám tím víc, čím víc filmů o neodolatelných, nezničitelných agentech obklopených krásnými ženami jsem viděla. ()

Venus7

Tak toto je asi můj nejoblíbenější film s Belmondem. Skvělá zábava a dřív jsem se u něj dost nasmála, teď už je přece jen trošku okoukaný, ale i tak se na něj pokaždé moc ráda podívám. Kdysi, na střední škole, jsem dokonce na námět tohoto filmu (scéna u bazénu s jedovým zubem) napsala domácí úkol - slohovou práci. :-)) ()

montel

Bob Saint-Clair je nejlepším agentem na světě. Bohužel je pouze výplod fantazie spisovatele Francois Merlina (Jean-Paul Belmondo), který se zoufale snaží napsat svůj další román. V postavách ve své knize vidí lidi ze svého nejbližšího okolí. Proto zde nemůže chybět jeho okouzlující sousedka Christine (Jacqueline Bisset)... Moje první setkání s Mužem s Acapulca bylo velmi trpké. Čekal jsem skvělou zábavu a vtipné hlášky. Místo toho se ke mě dostala přiblbá parodie na nezničitelné agenty, která snad v dnešního době, už nemůže nikoho pobavit, krom zarytých fanoušků. Bez krásné Jacqueline Bisset, na které jsem mohl oči nechat, bych šel s hodnocením ještě dolů. 35% ()

Pythonator

Jacqueline Bisset zde dokazuje, že je jednou z nejkrásnějších hereček v dějinách filmu. Nebo si to myslí alespoň můj úd:-) Tohle je zaručeně můj nejoblíbenější film s Belmondem. Je to dobrodružná podívaná, která paroduje sama sebe. Nejzajímavější ovšem je, že zde uvidíme jednu z nejkrvavějších scén jaká se kdy ve filmu objevila. Krev zde teče doslova v potocích a já se u toho řezal smíchy jako pominutý. ()

artcha

Film měl skončit v okamžiku, kdy Bobovi zhnisal prst.... to potom už prostě nebylo ani trochu »magnific« Přesto je to superhypermegaultranejbelmondovatější bondovka. ()

Spike86

Jako parodie OK, párkrát jsem se usmál, ale že bych se nějak třeskutě bavil po celou stopáž, to se říct nedá. Jacqueline byla fakt kost. 60% ()

harmonikar

Asi najlepšia rola Jeana-Paula Belmonda.Mohol v nej naplno prejaviť svoj talent a vyblázniť sa do sýtosti.Vynikajúca zábava,jeden skveký gag za druhým.Film má výborný spád.Režisérovi sa podarilo vytvoriť filmovú koláž zloženú z parádne vtipných scén.Bravó,bravó a ešte raz bravó!!! ()

jarynzlesa

Kdo by mohl lépe parodovat své filmy než ten kdo vytváří. Belmondo je hvězda, který se vysloveně baví kreacemi parodující sebe sama. Jedno oko nezůstalo suché. U této parodie není nutné vidět předchozí akční filmy s Belmondem, neboť příběh krásky a zvířete je samonosný. ()

Lokitre

I přes to, že si všichni tento film vychvalovali, já jsem z něj byla spíše zklamaná. Belmondo tu samozřejmě má pár svých skvělích momentů bez „R“ ale že bych se válela smíchy, to se říct nedá. Ale Belmondovy komedie jsou vždycky skvělé. S koncem si zřejmě tvůrci nevěděli moc rady a přišlo mi, že vůbec do tohodle filmu nepatří. Kdyby první polovina vystupovala jako samostatný film, snímek by na tom vydělal. Díky Belmondovi a dobrým vtipům nazačátku 4 hv. ()

Ashal

Jedna z nejlepších parodií, co jsem kdy viděl, lehkost, s jakou se z Belmonda stává z tajného super-agenta na zapšklého spisovatele, co si svou nenávist vybíjí originálním způsobem ve svém psaní, je úžasná. Včele doporučuji, na tenhle film se člověk může kouknout kdykoliv. ()

BlackVelvet

Mne vyhovuje jak styl humoru, tak zpracovani. Zasmeju se pokazde, a kdybych mohla tak dam vice hvezdicek. Belmondo vazne umi bajecne hrat a zapletka opravdu nabizi neuveritelne srandovni situace. Uzasny film ! ()

chicotomas

Tak tohle je hukot. Skvělá parodie na akční filmy a superhrdiny. Věřím tomu, že někteří scénáristé či autoři knih přesně takto tvoří svoje díla. Naštve mě instalatér - šup s ním do filmu a rozstřílet na cimprcampr! Belmondo skvělý a vtipný. ()

Otan

No tedy,že by tato komedie,či dobrodružno sahalo na 86% ? pravda,jsou tu i horší snímky s podobnou náloží,takže jsem vlastně rád,že je to pro Belmonda... ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo