Bob Saint-Clare je nejschopnějším agentem na světě. Železné nervy, svaly z ocele, urostlá postava, obávaný protivník a neodolatelný svůdník, který střelbu a karate ovládá stejně dokonale jako hru na klavír a poezii. Není divu, že je tím jediným, kdo dokáže pomoci plukovníku Collinsovi, jehož agenty likviduje v Acapulcu neznámý hrozivý protivník. Bob se o tom přesvědčí už během mezipřistání v Paříži, kde mu neznámý pošle jeho informátora se sekerou v hlavě a Bob na oplátku hravě odhalí a zlikviduje po přistání v Mexiku řadu jeho mužů ukrytých v různých převlecích na různých místech. Setká se se svou spojkou, krásnou Arianne a společně s ní odrazí útok žabích mužů, kteří je napadnou v jejich přepychovém bungalovu. Jenže pak se objeví uklízečka se svým vysavačem, který všechno zmaří. Vytrhne totiž z tvůrčího zaujetí spisovatele Francoise Merlina, který je autorem už jedenačtyřiceti románů o příhodách nepřemožitelného agenta a právě dokončuje další. Na rozdíl od svého hrdiny se však nemotorný Francoise neustále potýká nejen s všedními starostmi, ale také s nedostatkem peněz, a to navzdory skutečnosti, že jeho romány hltají po světě miliony čtenářů. Své trable si spisovatel vybíjí pouze tím, že všechny, kteří mu komplikují a znepříjemňují život, přenáší do svých románů jako záporné postavy, se kterými si jeho agent Bob hravě poradí. Svého lakomého nakladatele Charrona, který na něm vydělává velké peníze, ale odmítá mu vyplácet zálohy, projektuje do role svého úhlavního nepřítele, Karpofa a Arianne má svůj předobraz v půvabné sousedce, studentce sociologie Christine. Ta si jednoho dne půjčí jednu jeho knihu, aby s její pomocí mohla napsat sociologickou studii o důvodech obliby podobné literatury, což si Francois špatně vyloží a začne se o ni ucházet stylem svého hrdiny Boba. Tím však u dívky neuspěje. Francois už má dost krvavých dobrodružství, sní o kvalitní knize, kterou chtěl kdysi napsat a rozhodne se svého agenta zlikvidovat. Bobovi se náhle nic nedaří, dostane rýmu, přehlédne Karpofovu léčku a nakonec je pohřben v masovém hrobě. Jenže to zdaleka není konec románového hrdiny ani jeho stvořitele. (oficiálny text distribútora)

Vitex26

"Stoupám, plukovníku, stoupám." - "Tak sestupte, počkám." Přistupoval jsem k Muži z Acapulca s notnými obavami, že zub času film značně poznamenal, leč ty byly velmi záhy razantně rozptýleny. Skvělá parodie, životná dnes minimálně stejně jako v době svého vzniku, přestože na samém konci jí už mírně začal docházet dech. Jen mi není jasné, proč spisovatel, který má na kontě 42 románů, datluje podobně, jako já tento kratičký komentář :-). Ovšem za stěžejní považuji stejně fakt, že Arianna nakonec nepřišla o své levé ňadro, neboť by to byla nesmírná škoda a zločin vpravdě nelidský. Závěrem ještě děkuji kapele Tři sestry, že nám některé z hlášek tohoto filmu naservírovala i na jednom ze svých alb. "A teď ji svlík, drze a hrubě." ()

Kroenen

Pro mě nejlepší film s Belmodem a jedna z nejlepších komedií. Režie se chopil Philippe de Broca, který natočil s Belmondem pěknou řádků filmů. Knižní Bob Saint-Clare v podání Jean - Paula Belmonda je parodií na všechny supertajné agenty. Bob je gentleman a zvíře v jednom, který trousí jednu hlášku za druhou a ke každé přidává jednu mrtvolu jako bonus. Bond girl ve filmu ztvárnila krásná Jacqueline Bisset. U tohoto filmu jsem se bavil od začátku až do konce a určitě bych ho každému vřele doporučil. ()

miza

Třetí návrat boha našeho dětství. Je opět úžasný,dokonalý.Prostě to byl vzor pro naše vesnické hry. Takové to byly krásné roky ovlivněné Jeanem Paulem Belmondem. ()

Peči

Ze všech tří Belmondových "Mužů" nejlepší díl. Jacqueline Bisset je zde jednak krásná agentka v knížkách a v druhé roli nenápadné socioložky ve střídmém oblečení. a Belmondo exceluje na obou frontách, jak v knize tak u psacího stroje :-) ()

saillor

"A co váš prst?".. "Zhnisal!" Jednoduše : geniální komedie, geniální Belmondo stejně geniálně dabován Třískou do češtiny. Prostě superlativa, kam se podíváš! ()

seefoo

Skvělý film s Belmondem. Hned druhý nejobíbenější po Policajt nebo rošťák. Skvělé hlášky a herecký výkon toho génia dávají dohromady nejúžasnější film. ()

gezper

Jeden z nejlepších Belmondových filmů, parodie, kde si troufne parodovat sama sebe. Prolínání obou paralelních světů podle toho co se zrovna v autorově životu děje je výborně udělané. Zkrátka spisovatel to může mít občas fajn .. [90%] ()

Horác

Má dívka oceňuje, jaký měl tehdy Belmondo hezký tělo. Já oceňuju, jak byla roztomilá Jacqueline. Oba oceňujeme některý hlášky. Zkrátka, i když mě Belmondo obecně moc nebaví, tohle je fajn. ()

Rogue7

...krucinál, nefunguje písmeno R....kam nás to vedou??? Do vltulníku!...Do vltulníku?...Ano dlahá, do vltulníku...úplně nejvíc :)))) ()

kolly13

Překombinované. Belmondo skvělý, scénář trošku přitažený za vlasy. Znovu shlédnuto po x letech a zklamání, přestože Jean-Paul je oblíbenec. ()

Aidina

...To byl taky vrah?" "Ne, ale přišlo mi podezřelé, jak před námi kreslí tu bílou čáru..." " Muž z Acapulca je absolutně perfektní parodie, která si dělá legraci ze všech těch dokonalých agentů, co dokáží nemožné, ovládají všechny možné zbraně a bojové výcviky, vidí za každý roh a ještě umí brnkat na klavír a recitovat básně :-)). Ale i sám hlavní hrdina Bob Saint-Clare má své dny, kdy mu nevyjde všechno jak by chtěl (krásná scéna, jak naskakuje do svého auta) všechno záleží na spisovateli Merlinu, jak se vyspí a jakou má náladu. Co mě vždycky spolehlivě odbourá, je scéna umírajícího agenta a překlad jeho slov z mariovenetštiny do srbštiny, řečtiny, polštiny.... Pro mě jednoznačně nejlepší film s Belmondem a velice oceňuji, že si umí udělat legraci sám ze sebe. ()

zigy

Pokud si kladete otázku, který z "Mužů" je nejlepší - ten z Ria, Hongkongu, nebo Acapulca, tak tohle je odpověď na Vaši otázku. Jeden z nejlepších filmů s Belmondem, který vystupuje ve filmu ve dvou rolích, a to jako spisovatel Francois Merlin, který píše o superhrdinovi agentu Bobu Saint- Clairovi, který je jeho alter egem. Skvělé prostřihy z pařížského spisovatelova bytu, kde se toho mimochodem také docela dost děje, do příběhu aktuálně psané knihy. Fantastický dabing - zejména Eduard Cupák jako hnusák Kerpof, a samozřejmě Jan Tříska jako Belmondo. Nezapomenutelné pasáže - např. na začátku scéna s překladateli. Oblíbené hlášky: "Ta krysa má zuby napuštěné prudkým jedem..." nebo "Jak se cítíte plukovníku?". Plukovník: "Stísněně". Poznámka: Tento komentář byl psán ve spolupráci s fanouškem tohoto filmu Vladimírem Jelínkem. ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo