Bob Saint-Clare je nejschopnějším agentem na světě. Železné nervy, svaly z ocele, urostlá postava, obávaný protivník a neodolatelný svůdník, který střelbu a karate ovládá stejně dokonale jako hru na klavír a poezii. Není divu, že je tím jediným, kdo dokáže pomoci plukovníku Collinsovi, jehož agenty likviduje v Acapulcu neznámý hrozivý protivník. Bob se o tom přesvědčí už během mezipřistání v Paříži, kde mu neznámý pošle jeho informátora se sekerou v hlavě a Bob na oplátku hravě odhalí a zlikviduje po přistání v Mexiku řadu jeho mužů ukrytých v různých převlecích na různých místech. Setká se se svou spojkou, krásnou Arianne a společně s ní odrazí útok žabích mužů, kteří je napadnou v jejich přepychovém bungalovu. Jenže pak se objeví uklízečka se svým vysavačem, který všechno zmaří. Vytrhne totiž z tvůrčího zaujetí spisovatele Francoise Merlina, který je autorem už jedenačtyřiceti románů o příhodách nepřemožitelného agenta a právě dokončuje další. Na rozdíl od svého hrdiny se však nemotorný Francoise neustále potýká nejen s všedními starostmi, ale také s nedostatkem peněz, a to navzdory skutečnosti, že jeho romány hltají po světě miliony čtenářů. Své trable si spisovatel vybíjí pouze tím, že všechny, kteří mu komplikují a znepříjemňují život, přenáší do svých románů jako záporné postavy, se kterými si jeho agent Bob hravě poradí. Svého lakomého nakladatele Charrona, který na něm vydělává velké peníze, ale odmítá mu vyplácet zálohy, projektuje do role svého úhlavního nepřítele, Karpofa a Arianne má svůj předobraz v půvabné sousedce, studentce sociologie Christine. Ta si jednoho dne půjčí jednu jeho knihu, aby s její pomocí mohla napsat sociologickou studii o důvodech obliby podobné literatury, což si Francois špatně vyloží a začne se o ni ucházet stylem svého hrdiny Boba. Tím však u dívky neuspěje. Francois už má dost krvavých dobrodružství, sní o kvalitní knize, kterou chtěl kdysi napsat a rozhodne se svého agenta zlikvidovat. Bobovi se náhle nic nedaří, dostane rýmu, přehlédne Karpofovu léčku a nakonec je pohřben v masovém hrobě. Jenže to zdaleka není konec románového hrdiny ani jeho stvořitele. (oficiálny text distribútora)

Jacccob

Jedna z nejlepších komedií všech dob, k tomu nejlepší francouzský herec, který by měl dostat tucet oscarů a neodolatelná Ariana, po které touží všichni bez ohledu na orientaci. Naprosto dokonalý filmový počin a jeden z nejlepších francouzských filmů, co kdy vznikly. " To je on? " " Samozřejmě " :) ()

vetsinezobri

Přehodnocuji ze čtyř na pět. Neskutečná smršť nápadů, psiny a ujetosti. Má verze trvala celé dvě hodiny, protože jsem několikrát vracel scény jako Bob Saint-Clare u bazénu, Bob Saint-Clare s cigaretou, Merlinův běh za Kristýnou a Bob Saint-Clare jako bukvič. Obrovská pecka, Belmondovi se ta parodie na své vlastní role mimořádně zdařila. ()

Paviozo

Bissetka nádherná, JPB alias Bob Saint-Clark naprosto dokonalý. Scéna kdy plukovník umírá v sešrotovaném voze o velikosti 0,5 metru krychlových a Bob pouze konstatuje "byl to už starýý muž a nevydržel to" je lahůdka. ()

kyLuke

Po prvním shlédnutí to byl geniální nářez ve kterém jsem brečel a trhal se smíchy.A po tomto shlédnutí jsem si řekl že je to suveréně nejlepší Belmondův film.A myslel jsem si že nemůže být nějáký film tak skvělý.Za nějákou dobu jsem se na film znovu podíval a vracím se k první části komentáře.Nejlepší Belmondův film a geniální nářez k tomu jako třešnička na dortu.JSTE VELKÝ SVŮDCE.NEVÍM O TOM. ()

Zeldur

Belmondo je prostě borec. V tomto filmu ukáže dvě tváře, neodolatelného agenta a poněkud roztržitého spisovatele. Výborná parodie na béčkové hrdniství. ()

MaryLynn

Tenhle film se nejen povedl natočit, ale je i skvěle nadabován. Ale všimli jste si, že z Tatiany udělali v dabingu Arianu. Proč asi? :) ()

john.h

Taková bláznovina, která se po dvaceti minutách začne prolínat s ještě větší paralelní bláznovinou. Ale na jedno zkouknutí zabavilo, jen moc nerozumím tomu vysokému hodnocení. Taková pecka to nebyla. ()

Godhaj

,,Yes! No! Okay!“ Jean Paul Belmondo je takový frajer, že si může dovolit parodovat sám sebe. Výborně působí srovnání zakřiknutého pisálka z deštivé Paříže s lamačem dívčích srdcí a nejlepším agentem na světě, který zásadně pracuje prosluněných přímořských oblastech. Belmondo si evidentně obě své role velmi užíval, takže doslova hýří energií na všechny strany. Příběh je hodně zajímavý a působí svěže, ale bohužel ve druhé půlce mi přišlo, že se trochu potácel odnikud nikam. Velmi sympatická byla také herečka Jacqueline Bisset, která byla hlavně v roli Kristýny úchvatná. Ani soundtrack, který zajišťovala převážně mexická kapela, není vůbec k zahození. Prostě Muž z Acapulca je ideální na zpříjemnění deštivého dne. ()

syphoon

Ne! Prostě tohle není nic pro mě! Belmondo se sice bláznivě snaží, ale jinak je to tak trhlá komedie, že i pro někoho trhlého jako jsem já je to zkrátka moc! 58% ()

dkas

Něco tak praštěného přece nemůže nikdy fungovat. Ale ono to kupodivu funguje :-) Naprosto ulítlá záležitost :-) ()

Jamajdzan

Tak puaštěné, že kdyby to bylo jen o něco málo puaštěnější, tak už by to nebylo tak supeu. Takto to je vybouně puehnané, kuasně zahuané ..puostě pauádní paodie. (Paudón na klávesnici mi nefunguje "R") ()

Duke90

Ano, určitě výborná komedie s Belmondem, který má koule na to si přede všemi ze sebe udělat legraci. Kapánek jsem se ale nudil a občas mi chyběl ten starý dobrý (neparodovaný) držkatý a neodolatelný Jean-Paul Belmondo jak ho všichni známe. Jinak samozřejmě velká klasika od které jsem ale čekal možná až příliš a proto jsem s hodnocením oproti ostatním trochu níž. ()

RedOctober

V českém dabingu je posloupnost marinovenetština, řečtina, srbština, maďarština, polština, francouzština.   Ve francouzském originále albanština, rumunština, srbština, ruština, čeština, francouzština.  Albánie je u nás změněna na Marina Veneta. Ale i tak je to excelentní film s výborným Jeanem Paulem Belmondem. ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo