Bob Saint-Clare je nejschopnějším agentem na světě. Železné nervy, svaly z ocele, urostlá postava, obávaný protivník a neodolatelný svůdník, který střelbu a karate ovládá stejně dokonale jako hru na klavír a poezii. Není divu, že je tím jediným, kdo dokáže pomoci plukovníku Collinsovi, jehož agenty likviduje v Acapulcu neznámý hrozivý protivník. Bob se o tom přesvědčí už během mezipřistání v Paříži, kde mu neznámý pošle jeho informátora se sekerou v hlavě a Bob na oplátku hravě odhalí a zlikviduje po přistání v Mexiku řadu jeho mužů ukrytých v různých převlecích na různých místech. Setká se se svou spojkou, krásnou Arianne a společně s ní odrazí útok žabích mužů, kteří je napadnou v jejich přepychovém bungalovu. Jenže pak se objeví uklízečka se svým vysavačem, který všechno zmaří. Vytrhne totiž z tvůrčího zaujetí spisovatele Francoise Merlina, který je autorem už jedenačtyřiceti románů o příhodách nepřemožitelného agenta a právě dokončuje další. Na rozdíl od svého hrdiny se však nemotorný Francoise neustále potýká nejen s všedními starostmi, ale také s nedostatkem peněz, a to navzdory skutečnosti, že jeho romány hltají po světě miliony čtenářů. Své trable si spisovatel vybíjí pouze tím, že všechny, kteří mu komplikují a znepříjemňují život, přenáší do svých románů jako záporné postavy, se kterými si jeho agent Bob hravě poradí. Svého lakomého nakladatele Charrona, který na něm vydělává velké peníze, ale odmítá mu vyplácet zálohy, projektuje do role svého úhlavního nepřítele, Karpofa a Arianne má svůj předobraz v půvabné sousedce, studentce sociologie Christine. Ta si jednoho dne půjčí jednu jeho knihu, aby s její pomocí mohla napsat sociologickou studii o důvodech obliby podobné literatury, což si Francois špatně vyloží a začne se o ni ucházet stylem svého hrdiny Boba. Tím však u dívky neuspěje. Francois už má dost krvavých dobrodružství, sní o kvalitní knize, kterou chtěl kdysi napsat a rozhodne se svého agenta zlikvidovat. Bobovi se náhle nic nedaří, dostane rýmu, přehlédne Karpofovu léčku a nakonec je pohřben v masovém hrobě. Jenže to zdaleka není konec románového hrdiny ani jeho stvořitele. (oficiálny text distribútora)

vesper001

Alfa-samec Bob Saint-Clare a alfa-loser François Merlin společně usilují o přízeň krásné Christine. Zvítězit však může jen jeden… Kanonáda hlášek, brunátné násilí, hromady mrtvol, mučeníčko, potoky krve, vzdělaní tlumočníci, šílené přestřelky, bochníky chleba, zběsilé honičky, proradní řemeslníci, nečekané únosy, hladoví žraloci, divoká vášeň, trocha poezie a krysa, co má napuštěné zuby prudkým jedem: no nekupte to! „YES! NO! OK!“ 10/10 ()

tom88

Obsahovo veľmi priemerný film, priemerne natočený. Komédia vtipná asi ako osraté slipy. Nesmial som sa takmer vôbec, nebolo totiž čomu. Belmondov prejav bol veľmi otravný počas celého filmu. Dlho som nevidel belmondovku, tak som si chcel pripomenúť jedným z jeho najlepších filmov, ale žiadna sláva sa nekonala. Lepších momentov bolo minimum , ale treba uznať že to bolo spravené z nadhľadom a tvorcovia to asi brali s rezervou. Ale aj tak nechápem tie vysoké prepísknuté hodnotenia. Dávam pre to ešte o hviezdičku nižšie. 45% ()

StanislachKo

Woody Allenovským štýlom Belmondo parodujúci sám seba + brakové supertajné filmy... Nápad - geniálne jednoduchý, tempo - šialené, smiech - až k slzám! Bravó! ()

Mylouch

Výraz touhy a vůle po kompenzaci našich frustrací se otevírá před dychtivýma očima ústavní socioložky, sousedky a čtenářky děl zkoumaného objekta. Prolínání exotického snového a fádně každodenního světa, v nichž obou se proplétají stejné osoby, v literární transformaci se stupňovanými charaktery. Přenos v opačném směru se k lítosti hrdiny nedaří ... pokud se s tím nezačne pracovat ! Důmyslné kostýmy a výprava, v mnoha ohledech hravé dílko, které po letech udržuje tempo jen s občasnými výpadky. 3-4* ()

Radiq

Nejlepší filmový spisovatel a nejoriginálnější filmový protivník všech dob - nikde jinde totiž nakladatel jako úlisnej zákeřnej záporák neexistuje. Zároveň komedie, kde padá hláška za hláškou a vtipnejma situacema se to jenom hemží. "Chtěl bych běžet klusem vedle tebe, oba nazí a líbat sůl z tvé pleti." Nejdřív se seznámíme s neodolatelným neporazitelným agentem, z kterého odvaha crčí proudem a je to frajer, jehož charisma je skoro až hmotné. Zachraňuje životy, zabíjí nepřátele, svádí ženy, hraje na klavír a skládá básně. A pak přijde zvrat! Ten největší zvrat, co by jeden nečekal. Je to jenom literární postava a jeho autor Belmondo je jeho pravej opak. A když ho něco nasere v reálným životě, pomstí se pak v knize (elektrikář, instalatéři). Super nápad, skvěle zahrany, nikdy to nenudí a prostě je to bomba! Belmondova nejlepší role, se kterou si fakt vyhrál (ale nesmím zapomenout taky na skvělej Třískův dabing). Už jenom takovy detaily, jak Bob Saint-Clair kouří cigaretu, jsou nezapomenutelné. Nebo scéna z doupěte Karpofa, kde zabíjí jenoho nepřátele za druhým a pak se brodí v potocích krve, mozek naservírovanej na talíř a jiné vtipné smrti. No prostě sen. Yes No OK! ()

andrii

Já a mé druhé já. Já, dietlovský neDietl, co lil do dílů inkoustu na litry, ne kapku. Spisovatel, obyčejný smrtelník v půdním, oprýskaném bytečku, řeším každodenní patálie, tvůrčí poruchy, múzy horečku. A má druhá, akční půlka, které to klape v načančaných apartmánech, v přímořském zálivu, co sklapne manýru záhybů nejednoho hrozivého, invazivního zátylku. Já, dobrodruh, profesionál všemi mastmi mazaný, světák bez bázně a hany. Rázovitý společník, ležérní Casanova, postoj atleta. Každá se za ním otočí, když vystaví na odiv namakaný sval, zašermuje úsměvem, obočím. Nastavuje se paprskům, které opájejí jeho líbivý blahobyt, vyhřívá se přízní na stránkách laciného paperbacku. Za každých okolností šik oháknutý, nepřekonatelný frajer s kvérem, kropí zloduchy, shazuje je z palem, ať prohání se na vodním skútru, nebo brázdí cizokrajné planiny vypulírovaným fárem. Král králů z vybraných šestákových románů – nepřemožitelný, nesmrtelný, sexy, uctívaný hrdina. Po ruce krásná Ariana - atraktivní bruneta, hebká kůže, mramorové paže, ladné křivky v mini, dlouhých šatech, v bikinách. Já, v jeho pouhém stínu, všelijak se na tomhle světě prodírám, jedna kapsa prázdná, druhá vysypaná. Bublinky slávy v obyčejném poháru vody ne a nenalézám. Má sousedka, obrýlená vědátorka, knihomolka, ctitelka, překročila práh mých dveří, v mých myšlenkách rázem zabouří, smysly se zmátoří. V její přítomnosti ovládá mě ztracené sebevědomí, stávám se dynamitem s nekontrolovatelnou rozbuškou. Musím uchránit její čest, vyrvat ji z nástrah toho prachbídného lotra, neřízeného padoucha, který omamuje ji slovíčky táhle medovými, zarývá se do její tváře prsty nenechavými. Žiju příběh mužného idolu „na papíru“ v reálu. Sbohem, Bobe. Svůj rukopis vyhazuji z balkonu, směle odhazuji v dál. Na cestě ke hvězdám byl jsi pozlátek okázalých král. Největším frajerem pod acapulským nebem. ()

sir-dave

Belmondovek jsem viděl pár, jako malý, jinak v podstatě skoro nic a pro znovuoživení jak naschvál musela padnout volba zrovna na La Magnifique, kde si sám ze sebe utahuje.. V prvních několika minutách si říkám, na co jsem se to kdysi sledoval. Rambo, Schwarzenegger slabý odvar. Postupem času se odkrývá reálný děj a hned je Jaen-Paul snesitelnější. Muž z Acapulca nemá nic společného s Mužem z Ria či Hongkongu. Parodie se spoustou stříkající krve, likvidováním nepřátel po desítkách a jedním zamilovaným spisovatelem. Není divu.. Jak jsem mohl Jacqueline Bisset dosud neznat, ah. Kam se hrabe Claudia Cardinale, Sophie Marceau nebo Bardotka.. ()

Decker

Bravurni komedie s excelentnim Belmondem a puvabnou Jacqueline Bisset. Frantici to zkratka umeli tocit a tenhle film je toho pouze jasnym dukazem. ()

matezzz

Na tohle jsem koukal už jako malý a vždy se mi to hodně líbilo, což platí do teď. Je to prostě pecka, u které se zasmějete. ()

FilMiki

Jeden z filmů mých prvních deseti nej. Jak dlouho lze milovat jeden film? Zatím 28 let.... Bob Saint-Clare a de Broca dokázali naprostý unikát, který se nebude opakovat. ()

mr.kliky

úžasné prolínání brutálně vtipného hrdinského příběhu o nejlepším tajném agentovi na světě a "vážnější" linky o zkrachovalým spisovateli, kterej nesnáší všechno a všechny, a jeho múzy. krom toho jacqueline bisset je tu vrchol nádhery, nicméně ne jako ariana, ale jako christina.. ()

filmmovier

Tak tady se mi Belmondo konečně trefil do noty, zatím nejlepší film, jaký jsem s ním zatím viděl a asi těžko natočil něco lepšího. Tahle dokonalá parodie na Bondy, Belmondy a všechny možné agenty, dobrodruhy a svůdníky má ohromnou spoustu skvělých hlášek a vynikajících situací, skvěle napsaný scénář, vypointované gagy a kromě Belmonda i nádhernou Jacqueline Bisset. Notně se povedl i český dabing, Tříska je parádní. Troufám si říct, že je to skutečně nejlepší Belmondova role - Bob Saint-Claire bezesporu, Merlin dost možná taky. Skutečně výjimečná komedie, která snad nikoho nemůže zklamat, jelikož je opravdu perfektní. Takový scénář se opravdu nevidí často (hlavně části, kdy se oba světy prolínají stojí za to) a já mám novou francouzskou klasiku, ke které se budu velice, velice často vracet. 100%. ()

Sfinkter

Belmondo byl velkým hercem a libovým masem pro oko, proto si mohl dovolit točit i naprosté nesmysly. Dabing Jana Třísky je jeden z těch, které uznávám jako umění. ()

Mrkvič

Který jiný herec by dokázal zahrát postavu zanedbaného pisálka a ve stejném filmu i nejúžasnějšího agenta na světě. Jedině Belmondo a jen díky němu má film tolik kvalit i po skoro čtyřiceti letech. Humor je už dost vyčpělý a současného diváka může těžko zaujmout. K nostalgii starších diváků se ale může přidat ještě jeden poznatek. Nadčasově působí scény s přehnanou krvavostí. V porovnání se současným používáním krve a brutalitou je scéna v pyramidě hodně zábavná. ()

Tyny

Shlédnutí jsem hodně dlouho odkládala a až dnes jsem se k tomu dostala. Dalo by se říct, že jsem očekávala úplně něco jiného. Tohle asi nějak není můj šálek kávy i přesto, že Belmonda v tomto období zbožňuji. V této době natáčel nejlepší filmové lahůdky, ale tohle mi nějak nesedlo. Roztahaný, mdlý film, který se snažil o akční, zábavné scénky, které mně nezaujali. ()

LadyPupu

Perfektní parodie, skvělá komedie. Člověk to viděl už x-krát a stejně se znovu směje. "Kam nás to vedou? - Do vutulniku. - Kam? - Do vutulniku! A nelozčilujte se má duahá, já vás z toho maléu dostanu." Belmondo je bůh, Bisset krásná a mně se tady moc líbí i Caprioli. Jako zloduch a slizkej nakladatel je výbornej. ()

drederik

Ani nemusíte umět francouzsky, aby jste pochopili co znamená Le Magnifique. A přesně tohle slovo vystihuje film nejlíp. LE MAGNIFIQUE! ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo