Bart Cordell se vrací do Francie převzít impérium svého otce, který zahynul při letecké katastrofě. Je však obviněn z pašování drog a začíná tušit, že otcova nehoda i jeho obvinění jsou součástí rafinovaného spiknutí. (oficiálny text distribútora)

transbeskyd

Na Belmonda jen průměr. Tohle by možná víc páslo Alanovi Delonovi, kdyby přišel na casting:) Je cítit, že tyhle vážné role nejsou úplně jeho šálek kávy a nesedí mu dodnes. A nebude to věkem, protože je to znát i v posledním Muži a jeho psovi. Zbožňovaného Bébela prostě asi víc baví (se) bavit:) ()

Richie1

Nevím, do jakého žánru zařadit tento film, ale jako krimi mi to moc nepřipadalo. Úvod byl dost zmatený (prolínání minulosti a současnosti, občas snové vidiny), pak jsem se trochu zorientoval. Čekal jsem nějaký akčnější nebo napínavější děj, ale byl jsem zklamán. Belmondo byl nepřesvědčivý, neseděla mu role svůdníka, tvrdého muže, ani byznysmena. Ve filmu bylo spoustu nesmyslných či nelogických momentů (způsob spánku, koupel v kalhotech, jednání se ženami, absolutní absence ochranky apod.). Nakonec jsem došel k názoru, že hlavní hrdina je snad psychicky narušený a závěr mě už nijak nepřekvapil. Pro mě asi nejslabší film s Belmondem - 30%. ()

subic

Ocelářský synek a dědic Bart Cordell jde převzít dědictví, vypátrat vrahy svého otce, akorát že za vším je italský mafiánský tchán, což se mu stane osudným. Neuvěřitelné, ČT2 nedávno uvedla film v novém českém dabingu z roku 2010. Kdo čekal dabing Jirky Krampola, tak jako já, bude překvapen, záměrně nepíšu zklamán, Jean-Paul Belmonda dabuje David Novotný. Jinak jde zřejmě o nejslabší film s mým velmi velmi oblíbeným Jean-Paul Belmondem. 55% ()

0verseer

Belmondo v (na svoje pomery) trochu netradične komornej úlohe, ktorá by zo svojej podstaty pasovala skôr pre Delona. Napriek tomu ako spontánny Bart Cordell, ktorému do vienka okrem rozprávkového dedičstva padli aj všetky nástrahy spojené s vysokou politikou a nadnárodnými spolkami, nesklamal. Menšie sklamanie však z réžie Philippe Labro-a, ktorý nedokázal v podstate ničím prekvapiť, a to je pri filme, ktorý stojí a padá na napätí, dosť veľkým faux pas. Všetko dokáže divák z nalinajkovanej šablóny tiahnúcej sa celým filmom žiaľ vytušiť ešte predtým, ako to o pár okamihov uvidí. Takže mi z toho vychádza len taký slušný priemer z kategórie filmov na jedno pozretie. ()

mr.bredok

Poněkud vážnější Belmondova role. Film dlouho nechává diváka chladným, ale nakonec se rozjede ke staré dobré klasice. Příběh mimo jiné dává jedno ponaučení: Nikomu nevěřte a manželce už vůbec ne. Věřím, že se po krimi dramatu Následník Belmondo v roce svých 40. velmi rád oddal natáčení komedie Muž z Acapulca a pořádně si zařádil jak před kamerou tak při oslavě narozenin.... ()

Ajay

Belmonda mám rád, v tomhle filmu je nejslabším článkem hudba, která nepodrhuje scény a vůbec celý děj, přitom ten není nijak špatný!!! ()

carAnthony

Bez Belmonda nepozerateľný film s úplne otrasným Strihom, a neuveriteľne predĺženými scénkami, otrasné spracovanie a tá neuveriteľne stupidná scéna keď tí mafiáni po nich strieľali keď boli v byte......odpad. Za Belmondove Charizma tá jedna*. //10%// ()

Peči

Bacha na dabing! Ten v České televizi s D.Novotným je strašný, koukal jsem na to pět minut- podařilo se mi sehnat konečně tu starší verzi s Krampolem. Trochu pokažený konec filmu mi pomohl v rozhodování, že to budou 4 hvězdy, protože na 5 to rozhodně nebylo. Celkově byl ale Následník nadprůměrný. ()

p.a.douch

No dávám dvě hvězdy. Celkem zklamání, a musím říct, že to nebylo herci. Scénář na houby, děravej jak cedník. Postavy se chovaj celkem nelogicky. J.P. Belmondo ale drží svůj vysokej standard, dobrej byl i Charles Denner a Jean Rochefort. Takže i přes jejich heroický výkon a snahu bohužel pro mě jen 40 %. ()

PTuranyi

Slušne natočený film s nábehom thriller, ktorý však dopláca na odbitú atmosféru. Hoci produkcia je technicky v poriadku, chýba tu napätie a spád, ktoré k thrilleru patria. Belmondo hrá dobre a ani tak nevadí, že to nie je hláškujúci akčný hrdina, ale jeho postava sa správa tak trochu nelogicky a nie je veľmi sympatická. Je to síce sukničkár ako väčšina Belmondových postáv, ale chýba mu šarm. Sprisahanie nadnárodnej spoločnosti hodné Dana Browna je úspešné a príbeh Barta Cordella sa nekončí šťastne, takže na záver zostane len pocit ľútosti nad jeho martýrskym koncom. 65% ()

stado

Nevím, nevím. Jsem trochu rozpolcený. Belmonda mám rád, ale tohle mě docela zklamalo. Netypická role, trochu podivné vztahy se ženami. Milionář s sociálním cítěním, které jsem mu moc nevěřil. Divné, moc divné a konec.... ()

watchtower

Předzvěst skvělého Profesionála. Trochu zmatečné a místy nevěruhodné a hlavně úděsný dabing (2010) Davida Novotného na ČT2. Ne že by to "nedokázal podat", ale na JPP už má patent Krampol a tak by to mělo zůstat. Vždyť i mladšího Belmonda daboval právě on, se svým chraplákem, který zde navíc chyběl, aby Belmondovi potvrdil roli světáka , který už měl něco zažít. Navíc když byl JPP mimo záběr a mluvil, tak jsem si těžko hlas Novotného spojoval s mluvícím Belmondem tak jsem byl chvilkama mimo. Že by byl Krampol (který film nadaboval pro DVD 2007) dle komentu blooma už mimo? ()

gizi

Dlouhé, suché, bez humoru, bez akce, přesto všechno i celkem zajímavé. Bohužel Belmondo zde neuplatňuje své přednosti, jako by zde ani moc nebyl. Takže spíš taková politická krimi, ale ta spíš jen tak trochu na okraj a ne zas tak zajímavá. Prostě hodně kontroverzní snímek. Trochu ho oživuje dobrá hudba, i když jen dost zřídka. 60% je až moc, 27.5.11. ()