Sešlý vysoužilý zloděj (Lino Ventura) a mladý lupič (Jean-Paul Belmondo), který je mu k ruce - dva hlavní charaktery filmu, který je skrytým pokladem francouzké kinematografie. Po 45 letech je tento archivní snímek mnohem čerstvější, než jiné z této doby. (oficiálny text distribútora)

druhaveta

Bezchybně šlapající dějový motor se po příjezdu do Paříže zadře a rozpadne na bezradně bzučící součástky s mizivým napětím a výkonem. ()

BDMarty007

Stará černobílá detektivka. Je to opravdu z úplně jiné doby a bylo pro mě obtížné se do toho nechat vtáhnout, člověk má tendenci na to koukat pomalu jako na dobový dokument. Ale nakonec skvělé herecké výkony překonají ty věky a je to i napínavá podívaná; byť je od počátku jasné, jak to asi dopadne. Dávám slabší 4, ale i s ohledem na historickou a uměleckou hodnotu filmu. Jako krimi-drama by to z dnešního pohledu už bylo trochu slabé. ()

Stanix

Ono to není úplně špatný, hlavně první půle v celku odsejpá v rytmu "escape road movie" se zajímavými nápady, ale druhá polovina se už nějak pomalu táhne a celkově vůbec chybí hlubší souvislosti mezi starými kamarády měnící se postupně v nepřátelé. Filmu chybí celkově i atmosféra, což je opravdu škoda. Ale jako studium Belmondových hereckých debutů se jedná přinejmenším o zajímavou záležitost. ()

Jaromír

Depresivní drama o kriminálníkovi, který utíká před zákonem. Ani jeho nejbližší mu, v nejhorší situaci, nechcou pomoci. Příběh, při kterém si člověk uvědomí, jak je dobré podnikat v legální oblasti :). ()

tatopulos

Dvě herecké hvězdy vedle sebe a tak zpackaný film, dětské hraní na policajty a zloděje nějak nevyšlo, lhostejný závěr, celý film působí lhostejně, bez režisérova zájmu. Postavy se vznášejí jako duchové nad vodou, přitom víte, že musí být dopadeni. Dabing z produkce Mido film se snad ani nedá komentovat, Ventura tam má hlas jako vykastrovaný medvěd. ()

mr.bredok

Na svou dobu určitě povedená gangsterka. Ventura hraje se svou charakteristickou býčí zarputilostí a mladý ušoun Belmondo je nanejvýš sympytický. Fandům francouzkých filmů lze rozhodně doporučit. ()

Nerajohn

První polovina filmu je skvělá. Útěk z Turína do Francie je natočen hezky svižně se zajímavou kamerou a režií. Pařížská rovina je už trochu slabší, ale snímek si rozhodně nenechte ujít. Jako francouzský film ho ale na českém dvd ve francouzštině neuvidíte, jen v italštině ( bez titulků ) anebo v amatérském dabingu. ()

retrix

Na francouzskou klasiku se rád podívám .Film se rozvíjí svižným tempem, ale posledních 5 minut je katastrofa. Asi režisér spěchal na oběd nebo na záchod, protože naráz utnout rozvíjející se příběh mně připadá stupidní. ()

Jean-Paul

V době kdy Belmondo natáčel s Godardem dnes již kultovní snímek U konce s dechem, oslovil mladého herce Claude Sautet, který se chystal natočit svůj první celovečerní film. Scénář k tomuto filmu napsal José Giovanni (podle svého románu), jenž se nechal inspirovat skutečným osudem zločince Abela Danose (Giovanni napsal scénář i k dalším Belmondovým filmům - Ho!, Muž, jménem La Rocca, Smůla). Film měl premiéru pár dnů po filmu U konce s dechem a pronikavý úspěch tohoto filmu, donutil producenty, aby se Belmondovo jméno objevilo na platátech hned vedle Venturova. A tak se stal Velký Risk druhým filmem, který uváděl Belmonda jako hvězdu. Jedná se velmi zajímavé gangsterské drama z Belmondových začátků. Podobných filmů natočil na začátku své kariéry celou řadu, ale v českých luzích a hájích jsou málo známé nebo dokonce úplně neznámé, proto vydání tohoto filmu na DVD je chvályhodné (ten dabing je ale trestuhodný, zvláště, když nejsou k dispozici titulky!!!!!). Poznámka: Ve starší literatuře (v době kdy film nebyl uveden v české distribuci) je film nazýván Riziková třída (osobně dávám tomuto názvu přednost). ()

jure_rak

Velmi zdlouhavý příběh, navíc osobně nemám rád, když se ve scenáři motají děti. Přiběh Ventury a jeho prchající rodiny mne vysloveně iritoval, pořád jsem čekal, co z toho bude. Belmondo vstupuje do hry jako nový "kámoš", klaďas, který nahradí Venturovi jeho původní partu. Nedávno před tímto filmem jsem viděl Belmondův "U konce s dechem", u kterého jsem nechápal, co to jako měla být slávná "La Nouvelle Vague". Když ale dáte vedle sebe "Velký risk" a "U konce s dechem", tak pochopíte - Velký risk jsou padesátá léta, nuda, stereotypní scenář. V porovnání s tímto filmem výraz "nová vlna" dává naprosto smysl. ()