Najvyššia ponuka

• Česko Nejvyšší nabídka (viac)
Dráma / Romantický / Mysteriózny / Krimi
Taliansko, 2013, 124 min

Virgil Oldman (Geoffrey Rush) je světově uznávaný znalec v oblasti výtvarného umění a starožitností. Ve svém osobním životě je však uzavřeným samotářem pronásledovaným mnohými obsesemi. Nikdy se nedokázal sblížit s jiným člověkem, není schopný s někým spolupracovat a v životě se nezamiloval do žádné ženy. Jeho okolí jej tedy považuje za výstředního génia. Bližší vztah má jen s Robertem (Jim Sturgess), mladým a zručným restaurátorem historických mechanických strojků a hodin. Ale ani tento vztah nelze nazvat osobním. Jedinou věcí, které Virgil věnuje svou vášeň, je tajná sbírka ženských portrétů všech uměleckých stylů a období, kterou mu pomáhá doplňovat Billy Whistler (Donald Sutherland), druhý člověk, kterého je ochoten pustit do svého soukromí. A tak jeho život běží zcela bez emocí a nečekaných změn. Až v den jeho šedesátých třetích narozenin přijde nečekaný telefonát od neznámé ženy (Sylvia Hoeks), která se představí jako Claire Ibbetsonová. Ta jej naléhavě žádá o pomoc při odhadu a prodeji zděděné rodinné umělecké sbírky. Virgil její nabídku nakonec přijme a dostaví se v domluvený čas do starého domu, který je zaplněný starými obrazy, sochami a nábytkem. Jeho nová klientka však na schůzku nepřijde. Pomocí dalších telefonátů jej Claire postupně přemluví k dalším pokusům o setkání, k nimž nakonec opět nedojde. Tak začíná zvláštní hra, která jej začne přitahovat. Snaží se zjistit identitu této tajemné ženy a pomocí triku zjistí, že Claire je mladá, velice krásná a trpí panickou hrůzou z okolního světa. A proto žije ve skrytých místnostech starého domu. Robert Virgilovi začne radit, jak krok za krokem získat srdce ženy, která se skryla před světem. Virgil se ocitá ve víru vášně a uprostřed hry, která navždy změní jeho šedivý život. (oficiálny text distribútora)

Sunti

Pro mě jeden z nejúžasnějších snímku předminulého roku, který jsem viděl minulý rok. Rozhodně doporučuji zhlédnout a poté poprosím o krátkou zprávu kde mi napíšete co si myslíte, protože toho je přesně ten snímek, který stojí za zamyšlení a krátký komentář popřípadě debatu. ()

DavidAAAA

Naprostá většina filmu je příjemně a mile vyprávěný romantický příběh o vztahu staršího muže a mladé, psychicky nemocné ženy. Ovšem konec je naprostá šlupka mezi oči, kterou jsem schytal absolutně nepřipravený a budu to ještě nějakou chvíli rozdejchávat.. Skvělé herecké výkony, příjemné prostředí, kvalitní český dabing.. A samozřejmě skvělá hudba Ennia Morricone.. A neskutečný dějový zvrat na konci. Vřele doporučuju všem. 95% ()

machopoltar

ak by sa ma niekto opytal ktory herec je sucasne naj,,jednoznacna odpoved G.RUSH,,,,najvacsie hviezdy sa vyhovaraju ze v danom veku sa ulohy tazko zhanaju, ale opak je pravda,,, ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,film som zacal pozerat nahodne,,ocaril-podmanil si ma hned,,,s jednym nadychom som s nekonecnou zvedavostou sledoval hlavnu postavu a zvlast otazka ktora ho zaujala a zacala byt coraz zahadnejsia ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ked kurator virgil hlavny predstavitel v podani g.rusha sedel vo svojom najoblubenejsom bielom kresle a obdivoval svoju sukromnu zbierku, pochopil som ,,,ze sa mam na co tesit,,,ze nazov filmu najvyssia ponuka bude mat svoje opoctatnenie,,,,ANO dostal najvyssiu ponuku,,,,,,fantasticky film, ktory bude mat taku istu charizmu a silu aj o 10 rokov,,vlastne stale,,,,,celu tuto filmovu poeziu neskonalej krasy sprevadza v tichosti prenadherna hudba, ktora z vas vytiahne usmiatu nostalgiu,,,,,,,,,,,,prenadherneeee,,,, ()

masakry

Naprosto strhující atmosféra v podání režiséra Giuseppe Tornatore dostává tento na film a nejvyšší příčky mého hodnocení. Vynikající herecký výkon Geoffrey Rushe a Sylvie Hoeks, kteří se až neskutečným způsobem vžili do rolí. Neohrané téma a nečekaný konec. To vše mi nedává jinou možnost, než nedat 5* ()

clubland

Moj najvacsi problem bol v tom, ze v 20. minute od zaciatku filmu som vedel koniec. Skoda. Filmov s nametom "Hra" nie je vela, ale aj to malo staci, aby sa podobne snimky stali totalne priehladnymi. 4* udelujem za kameru a scenu. ()

pyromantik

Ten film je sám o sebe umelecké dielo. Dá sa v ňom vidieť viac ako sa na prvý pohľad môže zdať. Je v ňom úplne všetko čo má byť. Tajomnosť, napätie, precítenie, metafory, hlboká psychológia, herectvo, dejová nepredvídateľnosť a v neposlednom rade skvelá hudba. Tomuto nedá plný počet iba psí čumák. ()

Rajca

Nuž neoplatí sa veru veriť nikomu. A už vôbec nie žene s Monkovskou úchylkou a navyše ak po rokoch izolácie zahorí čistou láskou k obstarožnému panicovi s utajovaným pokladom. Geoffry Rushovi role podivínov jednoducho sedia a bez jeho prítomnosti by film postrádal gradáciu, napätie a tajomno. Záver určite prekvapí aj nejedného odborníka na konšpiračné teórie. Ja som sa bavila, aj keď pre Virgila to na koniec asi taká veľká zábava rozhodne nebola ;-). ()

Marcao

Výborný scénař, skvělé herecké výkony, úžasná hudba a k tomu fantasticky vygradovaný konec filmu. Nemůžu jinak, než za plný počet. ()

11FrAnK12

Nikomu nedůvěřující člověk uvěří ženě. Katastrofa! Jako každa žena, která ví, že za každých okolností dosáhne svého. Komorní film, který jsi už rozhodně nepustím. Jelikož je rozhodně v nabídce více filmů, které tenhle předčí. @ ()

V0rK

Ako ja len milujem britský prízvuk! Tento film je pre mňa niečo veľmi neobyčajné. Je to vlastne veľmi drahé umelecké dielo. To, s akou vážnosťou to Goeffrey hraje je niečo nezabudnuteľné. Krásny film so všetkým čo by človek čakal. Aj to, čo nečakal. Niekedy sa do tohto filmu zapozerám natoľko, že sa zobudím na konci filmu a ani si nestihnem uvedomiť, že ten film už končí. Musím si pozrieť viac filmov od Tornatore-ho, ale mám strach, že nebudú tak dobré ako bol tento. :( Zhrnutie: Zážitok, zážitok, excelentný kúsok, dávam 5 neohrozených! ()

Clareeta

Po Shawshangu, Sloním muži a Pánovi prstenů je tohle další bomba, kterou horko těžko zapomenu. Nádherný příběh, úžasné zpracování a pro mě opět ten film, který vás nasaje a vyplivne až u titulků. I když ke konci filmu jsem se začala neskutečně děsit, aby to nemělo stupidní konec, který by celý film degradoval na stupeň ubohosti a fádnosti. Ale povedlo se a režisér film i příběh ukončil tak, že člověku hlavou začnou lítat myšlenky a má chuť diskutovat a diskutovat a diskutovat. ()

Andolino

Překrásný film prostředím, božskou hudbou a neskonale krásným uměním. Herecký výkon Geoffrey Rush už je pak jen třešničkou na dortu. Krása, po hodně dlouhé době. ()

klistynka

Velké překvapení v podobě rozklíčování pravdy, které se mi ani nechtělo věřit aneb lidská důvěra a přetvářka nezná mezí, až poté přichází vystřízlivění... Nezapomenutelné. ()

PF 2014

PF 2014