Grandhotel Budapešť

• Česko Grandhotel Budapešť (viac)

Pán Gustave (Ralph Fiennes) je legendou medzi hotelovými zamestnancami. V čase medzi dvoma svetovými vojnami, v Bohom zabudnutej krajine, kde takmer nič nefunguje, je luxusný Grandhotel Budapešť oázou istoty a spoľahlivosti len vďaka nemu. Vrchný šéf hotelového personálu plní želania svojich hostí ešte skôr, než ich vyslovia, a väčšinu z nich nezištne miluje, často aj láskou fyzickou. Keď mu vďačná klientka odkáže mimoriadne vzácny obraz a vzápätí naveky zavrie oči, náhle pán Gustave závratne zbohatne. Celkom logicky sa stane tŕňom v oku nahnevaných pozostalých, terčom nájomného vraha a hračkou v rukách miestnej polície. Vo všetkých týchto nevďačných situáciách mu pomáhajú obstáť vlastné skúsenosti, osobný šarm a najmä pakistanský pikolík Zero (Tony Revolori), verný pomocník, z ktorého chce vychovať svojho nástupcu. (TV JOJ)

Hagu

Barevně ale až groteskně natočeno, nicméně barvy , kostýmy a vedlejší role známých herců dávají tomuto filmu přece ještě o něco víc než jsem původně čekala. ()

hony23

Toto měla být ta komedie ohodnocená 80% ? Opravdu jsem nestáhnul něco jiného s podobným názvem? Nebo se ze mně stává obstarožní a zahořklý páprda postrádajíci smysl pro humor? ()

listo

Dokonalá synchronizace výtvarné stránky, hudby, atmosféry, humoru... Je to sice koktejl, v němž chybí alkohol, i přesto si na něm pochutnáte. Film nezapře vlivy evropské kinematografie a místy evokuje i českou produkci (Obsluhoval jsem anglického krále, Tajemství hradu v Karpatech a vzdáleně i další). Patří mezi ty snímky, které je nutné vidět vícekrát, protože všechny detaily divák napoprvé nezachytí. Z artového hlediska za čtyři hvězdy, kvůli absenci silnější dějové linky celkově o chlup méně. ()

esmoke

Na hřbitov přichází mladá dívka, aby zavzpomínala u hrobu slavného spisovatele. Načež uvidíme flashback na živého spisovatele. Načež uvnitř tohoto flashbacku proběhne flashback. Načež uvnitř tohoto flashbacku proběhne flashback. A z tohoto flashbacku si občas odskakujeme do dalších flashbacků. Ač by se to z předchozího "popisu" mohné zdát, není v tom zmatek a vše je jasně dané a srozumitelné. Je to fajn, jen už Wes Anderson předvádí čím dál tím víc stejného jen v jiných kulisách. (2D dabing) Rozpočet: $30 miliónů, Tržby: $174,600 miliónů. ()

Kozlowski8

Hotel Budapešť v kraji Zubrowka, období mezi dvěma světovými válkami. Vedoucím personálu je legendární pan Gustave, velice oblíbený mezi hosty (hlavně staršímí ženami), kterým splní, co jim na očích vidí. Právě jedna z jeho ctitelek mu odkázala vzácný obraz a Gustave se teď, po její smrti,musí bránit útokům nejen dotčených pozůstalých, ale i nájemného vraha a policie... Wes Anderson si neskutečně pohrál s detaily, co se týče kamery a scénáře a sestavil skládanku, jejíž kostečky do sebe dokonale zapadají. Kostečkami skládanky jsou kromě samotného příběhu a jeho zápletek hlavně jeho postavy a to nejen ty hlavní, avšak i ty vedejší a dokonce i ty zcela malé, ztvárněné výraznými hereckýmíi osobnostmi. Těch je zde na jeden film velmi mnoho. Vše je zabaleno do nezaměnitelného růžovo - fialovo - zeleného výtvarného pojetí, dodávajícího dílu míérně kabaretního ducha. Vše je doplněno krásnou hudbou. Tento nekonvenčně vyprávěný a ztvárněný snímek u mne celkem výrazně zabodoval. 80%. ()

RedAntCZ

Je tam AKCE,KOMEDIE a také super příběh. Film se mi líbil, nevím co bych sem k tomu víc psal. Doporučuji se na to kouknout když se chcete pobavit a máte volný čas... 80% ()

el_chorro

Pro mě jednoznačně 5* ale upozorňuji, že jsem odjakživa velký fanoušek světa Wese Andersona. Trochu se bojím, že pro osoby neznalé této tvorby bude Grandhotel Budapešť vnímán všelijak. Nicméně za mě plný počet! ()

Radek273

Nuda, nuda, nuda. Pár úsměvných momentů, pěkné pestré kulisy, ale jinak nezajímavý děj (často bych řekl až zbytečně vleklý děj) a celkově promrhaných 100 minut. ()

podoustev

Film, který dost zklamal moje očekávání a bohužel znovu podryl mé sympatie k americkému stylu humoru a filmařiny obecně. Pro mě jen béčková komedie s cílem zalíbit se co nejširšímu okruhu diváků. Navzdory slibně rozjetému začátku se většina filmu podobala jen laciné situační frašce, které se „mamka s taťkou řehtají, když v sobotu večer zapnou Novu“. Musím teď vyvinout zvýšené úsilí, abych vlivem tohoto skvostu nepodlehla nutkavé devalvaci Ralpha Fiennese a uchovala si ho jako brilantního herce na úrovni ze Schindlerova seznamu. Jednu hvězdičku dávám za originální výtvarnou a kostýmní složku, které mě jakž takž udržela sledovat do konce. ()

czema

Až vyjde měsíc a teď grandhotel. Zajímavé scény.. vůbec mi nevadí že odskočí do jiné pak se zase vrátí. I humor je odlišný. Hlavně to kreslené pozadí ve hrané scéně to se mi líbí. Nejvíc mě bavil asi dabér adriena brodyho vydra. Už sem ho slyšel v pulp fiction a jeho hlas je legrační. ()

frolo

Nemôžem povedať, že to bolo oničom. Bolo to o ničom. Mnohí tomu dávali nadpriemerné hodnotenie, ale mňa tento film nezaujal. Množstvo scén bez logických nadväzností a bez vysvetlenia. Postavy bez hlbšieho vykreslenia a charakteru. V podstate som film dopozeral len zo zvedavosti, ako sa to celé skončí. A veru po dvoch dňoch od videnia ani neviem. Vo filme sa potvrdilo, že veľa peňazí nemusí automaticky znamenať veľa muziky - v tomto prípade veľa dobrých hercov neznamená automaticky dobrý film. Stačilo raz vidieť. ()

Vosje

Film jsem shlédla na základě nadšeného doporučení jednoho pána, se kterým jsem se dala náhodně do debaty o filmech. Přilákalo mne hlavně obsazení filmu. Přiznám se, že jsem měla problém film spořádaně dokoukat. Zklamání bylo příliš silné. Tak to bohužel často bývá, když je očekávání moc veliké. Celé mi to připadalo, jako kdyby tvůrci vykrádali trochu Menzelovo Obsluhoval jsem anglického krále a trochu Lipského Tajemství hradu v Karpatech, ovšem při obou jmenovaných filmech jsem se bavila daleko lépe. Hvězdy dávám tedy zejména za bezchybné herecké výkony. ()

blekekeke

Koukám a koukám, a furt jsem nechápal, jestli to jsou kulisy, nebo ten hotel opravdu někde stojí :o) Jestli i ti herci jsou opravdoví nebo nakreslení. Je to celé až neuvěřitelně sladké, barevné a i ty morbidní chvíle působí až nebezpečně něžně ... PS: Útěk z věznice :o))) ()

zissou

Wese zbožňuji, na jeho předchozí věci nedám dopustit. Tohle je jeho zatím největší úspěch - u kritiky i komerčně.. a mně přijde, jako by dělal parodii sám na sebe. Taková ta tenká hranice, kdy se z krásné podivnosti tlačením na pilu stává podlézavý kýč. Jsem extra zvědavý na další počin.. ()

stanyko odpad!

Komedia? Drama? Dobrodruzstvo? Zanrova kategorizacia tohto "skvostu" je asi jedine co ma pobavilo. Ide o neskutocne zbyotocny a nudny film prespikovany opakujucimi sa farebnymi scenickami s nechutnou snahou o neustalu vizualnu symetriu. A pritom mini sceny mi prisli ako nepodarky nejakeho sutdentskeho filmu. Forma nad obsah a to ma zacalo iritovat uz asi po 20 minutach. KATASTROFA, som zufaly, neviem sa vyhnut takym debilnym filmom... ()

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona

17.07.2021

Wes Anderson točí další animák

Wes Anderson točí další animák

26.12.2016

Jen málokterý režisér má tak výrazný rukopis jako Wes Anderson. Jeho filmy s veselými barvičkami a vycentrovanou kamerou jsou nezaměnitelné, a pokud patříte mezi Wesovy fanoušky, můžete se začít… (viac)

Co chystá Wes Anderson?

Co chystá Wes Anderson?

07.12.2015

Americký režisér, jehož kariéra je plná nesmírně osobitých filmů (Život pod vodou, Až vyjde měsíc), už dává dohromady svůj další počin. Wes Anderson je teď mnohem známější než kdy dřív, protože… (viac)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz