Grandhotel Budapešť

• Česko Grandhotel Budapešť (viac)

Pán Gustave (Ralph Fiennes) je legendou medzi hotelovými zamestnancami. V čase medzi dvoma svetovými vojnami, v Bohom zabudnutej krajine, kde takmer nič nefunguje, je luxusný Grandhotel Budapešť oázou istoty a spoľahlivosti len vďaka nemu. Vrchný šéf hotelového personálu plní želania svojich hostí ešte skôr, než ich vyslovia, a väčšinu z nich nezištne miluje, často aj láskou fyzickou. Keď mu vďačná klientka odkáže mimoriadne vzácny obraz a vzápätí naveky zavrie oči, náhle pán Gustave závratne zbohatne. Celkom logicky sa stane tŕňom v oku nahnevaných pozostalých, terčom nájomného vraha a hračkou v rukách miestnej polície. Vo všetkých týchto nevďačných situáciách mu pomáhajú obstáť vlastné skúsenosti, osobný šarm a najmä pakistanský pikolík Zero (Tony Revolori), verný pomocník, z ktorého chce vychovať svojho nástupcu. (TV JOJ)

AngelG

Velice originální a nečekaný příběh, navíc ta práce s kamerou a soundtrackem tomu hrozně přidává na atmosféře, která se úplně slovy nedá vystihnout. Skvělé obsazení, kde jsou i ty nejmenší role obsazené slavnými herci a herečkami, kteří všichni do jednoho odvádějí skvělou práci. Děj je poměrně poutavý, zajímavě servírovaný a není snad žádné hluché místo. Navíc super dialogy a komediální momenty, kdy jsem se nejednou smála nahlas, SPOILER pro mě rozhodně nejlepší scéna konečné setkání se se sluhou pomocí lanovek a hábitů a následné postrčení Willema Dafoea z útesu. :D ()

Hpatrik

Sedlo mi to o trošku méně než fantastický Moonrise Kingdom, ale musím říct, že se mi jeho vskutku výstřední rukopis oficiálně zalíbil. Baví mě jeho originální humor, nevídaná originalita, ale nejvíc mě fascinuje jeho cit pro obraz, jeho perfekcionismus a určitá symetrie dýchá z jeho záběrů a bezmezně okouzluje ...(v kombinaci se skvělou kamerou a perfektní výpravou). Don't flirt with her! :) ()

dakarin

Neuvěřil jsem autorům tento příběh jako vzpomínku na zašlé časy a ani jsem nemohl ocenit snahu o rozvernou osvobozující nadsázku :-( Tentokrát je to ale čistě na mě, dle celkového hodnocení filmu si plavu téměř sám a ještě proti proudu :-( ()

KafuR

Bezesporu originální vyprávění o budově někde na konci světa, obývané pro ni typickými ale jinak nevšedními postavičkami. Lehce, svižně a s nadhledem rozvíjený řetězec plný bizarních momentů a událostí, jež všechny spojuje postava hoteliéra a jeho ochotného poslíčka. Za veškerou svou zajímavostí však pokulhává zábavnost, protože filmu chybí dějové prvky a silnější zápletka, které by divákovi umožňovaly být přímo součástí děje a ne jen jeho přímým pozorovatelem. Ovšem to je také otázka vkusu a rychlosti, se kterou se divák přizpůsobí rejžovu stylu. ()

HenryIvan

Takú farebnú komédiu som ešte nevidel. Kvalitné herecké výkony a prostredie ako v bábkovom divadle má značne pobavili aj zaujali. Oprávnená nominácia na Oscara. 80 %. ()

Ozzy2

Vám ten styl opravdu nepřipomínal Obsluhoval jsem anglického krále??Buď tedy Hrabal vykradl Zweiga, nebo Anderson Menzela. ()

AloeB

Možná vyděsí či zaujme, záleží na preferencích, hned ze začátku na moderní snímek neobvyklou strukturou obrazu, naštěstí úděs či údiv (vyberte si) rychle přebije neskutečně rychle plynoucí zábava podaná skvělými herci v čele s ještě skvělejším Ralphem Fiennesem, který si (je kýč toto říkat) pro sebe krade doslova každou scénu a k našemu štěstí jich má jakožto hlavní postava požehnaně. Kdo by si taky neužil duchaplného a svérázného majitele hotelu který by pro své zákazníky udělal první poslední a ke každému se chová tak slušně jak jen to nejvíce jde a za vraha který se jej jen nemalý moment zpátky pokusil zabít ustojí minutku ticha a pak začne utíkat před policií. I ostatní postavy jsou ale výborně napsané, včetně těch záporných, dokonce jsem ocenil i postavu Edwarda Nortona, kterého nejen že jsem v masce ani nepoznal ale i (snad skrze to) jsem si jeho vojáka užil stejně jako ostatní postavy. Když k tomu všechno přidáme perfektní hudbu a samozřejmě originální obraz máme tu velice příjemný a zábavný film na dlouhé zimní večery kdy je i na lyže málo sněhu. ()

P. J. D.

Jeden z mála filmů, na který se můžu podívat vždycky a vždy mne něčím bude bavit a i mne zaujme. Ať už je to perspektiva z níž na něj můžu nahlížet, možnost si všímat dříve nepovšimnutých detailů, herecké podání, prozaičnost mísící se s poteičností a v neposlední řadě skvěle podkreslující hudba. Nejspíš tu opakuji něco, co už tu bylo řečeno víckrát, nicméně to podkresluje, jak moc se mi snímek líbil. Plynul pěkně a příběh měl určitou dynamiku. Za mne skvělý zážitek. ()

anitae

Zajímavý film, akorát nějak nevím o čem byl:) Poslíček Zero s namalovanými vousy, cukrářka s mateřským znaménkem na tváři, bezejmenný spisovatel a hlavní postava gerontofil Gustav. Vražda, útěk z vězení, klášter, lanovka,vizuálně potěšilo. ()

Kingjiri

Wes Anderson si jede jako vždycky svoje, takže o barvičky nebo zvláštní postavičky v podání známejch herců velká nouze neni. V minulosti mě ale Anderson párkrát příběhem nebo stylem humoru moc nenadchnul. Tentokrát se mu to ale vcelku povedlo. Padne pár hlášek, objeví se černej humor a určitá ujetost je spíš zajímavá až zábavná než divná až trapná. Že bych biják posílal do místní TOP 300 fakt říct nemůžu a ani s červenym hodnocenim se příliš neztotožňuju, ale dokážu ho bez problémů akceptovat. Za mě sympatická žánrová jednohubka, který dávám třetí silnější hvězdu zejména za originalitu a casting. ()

Joppo88

Veľmi príjemná komédia. Aj som uvažoval o vyššom hodnotení, ale uznal som, že je to jednorázovka, ktorá nesklame, poteší, ale ani nevzbudí túžbu vidieť to znova (okrem scény s naháňačkou na lyžiach - tá bola top!) ()

Dvorisek

Právě jsem film dokoukal a mám z něj velmi příjemné naladění, opravdu srandovní podívaná! Vtipy, které jsou velmi nenásilně podané a často i pouze vizuální, jsou zatraceně povedené. Flow a provedení záběrů a přechodů je skutečně hodna ocenění, barevné vyobrazení románu oproti realitě je trefné, příjemné a hlavně poutavé. Volba úhlopříčky vzhledem k dobovým standardům je hezký detail. Celkové teatrální a absurdní pasáže nenechají diváka se nudit. V poslední řadě musím vychválit i hezky zpracovanou hudební eskalaci v napjatých scénkách a samozřejmě volbu herců. Také mě pobavilo, když ze samotného Schieleho udělali špatného umělce, filmu dávám velmi snadno 5 hvězd. ()

elessar04

Úžasní herci v úžasném filmu, který se, nebojím se říci, řadí mezi to nejlepší v poslední dekádě. Typický Andersonovský humor. Celému filmu kraluje geniální (až mistrovsky přesná) kamera. Nechápu, proč si snímek neodnesl sošku Oscara i za kameru. Geniální snímek ()

Razzor_82

"V mládí je to samá svíčková, ale jak léta jdou, musíš se smířit s lacinějším masem." Anderson má svůj zvláštní styl, který musí člověku sednout aby ocenil jeho osobitou originalitu. Tohle je poeticky hravé dílko s prvky grotesky. Pestrý vizuál na který jsem zíral s otevřenou hubou. Partička výborných herců v čele s Ralphem Fiennesem. Postavy baví a jsou dobře vsazeny do svých rolí. Chytrý humor a vkusný hudební doprovod. Baví mě, když má někdo svůj vlastní styl. 8/10 ()

BDMarty007

Je to dechberoucí podívaná! Poetický fiktivní svět někde ve střední Evropě, někdy v třicátých letech 20. století, v němž se odehrává něco jako komediální detektivní thriller zaplněný neuvěřitelným panoptikem postav. Ze všeho nejvíce to připomíná Tajemný hrad v Karpatech, kdy ovšem Hluchoněmce hraje Willem Dafoe.... Film je zaplněn plejádou špičkových herců, kteří jsou všichni výborní a evidentně si to maximálně užívají. Humor je velmi inteligentní, počínaje jazykem, mnoha vizuálními vtipy, proprietami a konče zápletkami. Celým se tím táhne nostalgie po nějakých dávných časech, které byly vlastně pryč už v době, kdy se příběh odehrává, nicméně hlavní hrdina - charismatický consierge hotelu Grand Budapest - lpí právě na etice a estetice těchto časů. Je to prošpikované takovým nákladem skvělých momentů a vtipů, že jedno shlédnutí rozhodně nebude stačit. Muselo být velmi obtížné to stvořit, sdílet tu vizi s celým velkým týmem a herci a celé to udržet pohromadě. Wes Anderson to zvládl dokonale a stvořil podle mého rozhodně jeden z nejzajímavějších filmů, co jsem kdy viděl. ()

Mik_e

Zpočátku pomalejší rozjezd, ale jakmile na scénu přichází Ralph Fiennes, věci dostávají spád. Moc jsem tomu nevěřil, ale nakonec si mě tohle absurdní vyprávění plné figurek (s Adamsovou rodinou v čele :)) úplně získalo. ()

Brinkley

Stejně tak, jako zbožňuji Tima Burtona pro onu melancholii v jeho filmech (ať zkrytou či zcela zjevnou), začínám mít v případě Wese Andersona slabost pro jeho rázovité figurky a Billa Murrayho v nejrůznější podobě . "Až vyjde měsíc" mě sice dějem i nápaditostí upoutal mnohem více, ovšem Grandhotel Budapešť má pro změnu vybroušené hrany až do prvotřídního groteskového drahokamu. A to jsem měla za to, že tento žánr již patří mezi vyhynulou odrůdu.... ()

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona

17.07.2021

Wes Anderson točí další animák

Wes Anderson točí další animák

26.12.2016

Jen málokterý režisér má tak výrazný rukopis jako Wes Anderson. Jeho filmy s veselými barvičkami a vycentrovanou kamerou jsou nezaměnitelné, a pokud patříte mezi Wesovy fanoušky, můžete se začít… (viac)

Co chystá Wes Anderson?

Co chystá Wes Anderson?

07.12.2015

Americký režisér, jehož kariéra je plná nesmírně osobitých filmů (Život pod vodou, Až vyjde měsíc), už dává dohromady svůj další počin. Wes Anderson je teď mnohem známější než kdy dřív, protože… (viac)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz