Pan Guillaume je nesmlouvavý muž, geniální podnikatel a tvrdohlavý manžel. Paní Bernadette je energická žena, neméně tvrdohlavá manželka a náruživá zahradnice. Jejich manželství je věčný souboj technického talentu a podnikatelských schopností a lásky k přírodě. Stačí jedna výhodná zakázka od Japonců a život paní Bernadette se obrátí naruby. První to "odnese" její zimní zahrada - co se dá dělat, přece svého muže miluje, ale když se obráběcí stroje dostanou i do její ložnice a ona má spánek vyměřený na minutu přesně, vyrazí do protiútoku. A pomsta zklamané manželky stojí rozhodně za to. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Cesty timem

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů s Funésem. Jako vynálezce a továrníka ho úplně chápu :-) Já zas před spaním počítám momentálně horníky :-) ()

baron156

Jeden z těch filmů, co můžete vidět stokrát. Legendy Louis de Funés a Annie Girardot předvedli výborný výkon. „Tak s tím pozemkem jse si to nerozmyslel? Ne. No jak myslíte.” ()

Kivis

Kdysi jsem hodnotil čtyřmi hvězdami. Možná proto, že existují i lepší komedie s de Funèsem. Ano, existují, jenže i tato patří do naprosté špičky. Je gagy naprosto napěchovaná, neuběhne pár minut, abyste se něčemu nezasmáli. Louis byl známý svou skoro až chronickou obsesí po dokonalém záběru a častým přetáčením. V Jeden hot a druhý čehý je to vidět ještě víc než v řadě jeho dalších filmů. Opravdu, každý pohyb, každé gesto, je vypiplané k dokonalosti. Annie Girardot tady také dostává víc prostoru, než bývá u většiny Funèsových one man show zvykem a skvěle ten prostor využívá. Vypisovat tady jednotlivé gagy, které mě rozesmály, snad ani nemá význam, vždyť by to byl seznam dlouhý jak Funèsova filmografie. ()

soukyd33

Geniální komedie, kde je i nemožné možným. 😂 Hlavní herci excelují ve všech scénách, a vytváří to úžasnou atmosféru. Poznámka: Zkuste se vžít do jednoho z nich. 😀😀😀 Schválně jak dlouho by jste to vydrželi. 😂 Doporučuji. 👍 Hvězdiček 5 ()

Sa.sa

Další nádherná komedie, která nemá chybu a tak 5 hvězd si zaslouží na 100% To je teda stroj na výrobu svetrů rovnou z ovcí, z jejich vlny.... :)))) ()

Feacher

Příjemná komedie, místy až moc bláznivá, ale proč ne. Je ale trochu starší a tento typ filmu mi prostě občas sklouzává do nudna. Oddychovka ale dobrá. 75% ()

babuška

Spojit tyhle dva, to byl genální nápad, nej scény, se šekama a s japončíkama, český dabing(než ho zkurvila nova) tomu nasadil korunu a pořádnou. ()

ra0474401

Povedená taškařice, jak by řekl znalec. Teď vážně. Annie Girardot a Funés k sobě nejdou, ale v tomhle filmu jim to kupodivu šlo. Tak výrazné osobnosti a přesto jen průměrný výsledek. Čím to bude? ()

Ondrish

Claude Zidi to zmákol bravúrne, aby sa človek ani chvíľku nenudil, ale zabával. Funes s A. Girardotovou ladili spolu perfektne, ale čo ma najviac zaujalo boli tie veterné elektrárne a solárne članky, ktoré Funes predvádzal Japoncom. Je odvtedy 30 rokov a znova o tom počuť z každého rohu, ako veterná a slnečná energia spasia planétu pred globálnym oteplovaním. Vtedy v 80-tych rokoch sa všetci obávali ozónovej diery (mám taký pocit). No uvidíme čo bude za 30 rokov... ale funesovky tu budú stále. ()

LukasCL

K Funésovi mi víc sedí jako manželka Claude Gensac, ale v této komedii si nedovedu představit nikoho jiného než Annie Girardotovou. Funés je v tomto případě šmejd, jak se patří (zničení zahrady, továrna z baráku)......a pěkný vyděrač (Pánové, hodláte pojmout tyto slečny za manželky a zároveň mi odevzdat svůj hlas? A to samé pro vás dámy......nejlepší je ta 1, která chvilku přemýšlí a Funésovi rázem ztuhne úsměv :D). ()

ronin zabak

shlídnuto snad 50x, první část filmu silná na gagy, scénky, zkrátka všechno. Perfektní scénky: návštěva asiatů, přeměna domu na továrnu, kulečník, výplatní den, rozvod. ()