Film se odehrává během německé okupace Francie za druhé světové války. Napříč Paříží nesou malíř Grandgil (Jean Gabin) a Marcel Martin (Bourvil) kufry plné čerstvě naporcovaného prasete určeného pro černý trh. Kličkování před francouzskými četníky, pouličními psi a německými hlídkami je zkouškou odvahy a charakteru obou mužů. V menší roli překupníka Jambiera se ve filmu představil Louis de Funès. (PavelR)

kaktusacek13

Nedávno jsem tenhle film shlédla s titulky, které ale bohužel moc nepasovaly, takže byly buď napřed nebo zpětně. Je to skvělý film, který tedy opravdu není komedie, jak zde již bylo namítnuto. Podruhé jsem slyšela Funese v originále a jsem ráda, že u nás většinu jeho filmů nadaboval F. Filipovský, protože jeho hlas mě oslovuje víc. Jelikož miluji filmy s Funesem, je pro mě zajímavé vidět ho hrát v jeho začátcích. ()

Pitryx

No já jsem čekal spíše něco jako situační komedii. A u tohoto filmu jsem se zase nějak moc nebavil. Je to škoda. Na herce jsem se těšil, ti byli dobří, ale scénář byl takový nijaký. Jean Gabin to hrál výborně, ale jeho postava mi lezla na nervy už od scény ve sklepě. V podstatě jde o dialogový film, takže se celou dobu nic zvláštního neděje. Polovinu filmu chlapi po sobě řvou a to není pro mne. Dávám dvacítku herecké elitě, deset za závěr příběhu, ale ne za ten dodatkový konec. To je vše a podruhé to vidět v žádném případě nechci. ()

Gig

Člověk, který se chystá na tento snímek a čte v hlavní roli Bourvila a Funese a čeká komedii, může být zklamán. Právě když si vybavíte tyto dvě jména a válečnou komedii, tak se vám vybaví Velký flám. Tady ale čekejte spíš film ve stylu Musíte si pomáhat. Ne dějem, ale svou povahou. ()

sibskyn

No bohužel se o komedii nejedná, spíše o lehké drama o dvouch mužích co nesou kufry plné masa v noci na černý trh. A k tomu Jean Gabin hraje naprosto otravnou a nelogickou postavu, a vzhledem k tomu, že je na kameře skoro furt, tak se z toho stává naprosté utrpení to sledovat. ()

Parisienne09

Výstižná komedie života. Takže přesněji tragikomedie, neboť co jiného život v činech člověka je? Většina zůstává vystrašeným stádem ovcí vždycky. “Podívej se na ně! Dvě hlavy plné pilin, 100 let hlouposti!” Přenesení zabijačkového prasete v kufrech tříkilometrovou noční procházkou Paříží na Montmartre za německé okupace je prostě geniální námět. Protože se stále něco děje, charaktery se dají krásně vykreslit. Výborný výkon Bourvila, za který obdržel Volpiho pohár na filmovém festivalu v Benátkách. ()