Na núdzové číslo 911, americkú verziu našej 112, za rok príde okolo 188 miliónov hovorov. Tentoraz je to ale osobné. Jordan Turnerová  (Halle Berry) je skúsená operátorka. Jedného dňa však následkom zlého úsudku skončí telefonát katastrofou. Jordan je otrasená a nevie, či vôbec ešte môže pokračovať vo svojej práci. Potom ale šialenec unesie v kufri svojho auta tínedžerku Casey Welsenovú. Keď Jordan príjme hovor uneseného dievčaťa, jej život sa razom zmení. Uvedomí si, že únos má na svedomí vrah, ktorého už raz mala na telefóne a chce urobiť všetko preto, aby dievča zachránila. Jordan sa rozhodne na vlastnú päsť pomôcť dievčaťu a postaviť sa tvárou tvár vrahovi. (TV Markíza)

MartinezZ

Vykulená bobule s afrem ~ (Spoileruji jedna báseň, čti to až si dáš svou lázeň, tralalalala) ~ Skutečně, tohle bude to jediné a hlavní, co si budu z filmu pamatovat - vykulená bobule s afrem, dále jen VBA. VBA pomáhá lidem v mezních situacích jako operátorka linky 911. Jako pomoc lidem v nouzi a nesnázích, aby to sama přežila, se nesmí s volajícím "zainteresovat", nesmí mu vůbec nic slibovat, protože ne vždy to vyjde všechno ve sluníčkový happyend. VBA ale před nějakou dobou byla nepřímým účastníkem (a nevědomky umožnitelem) únosu malé dívky, která nedlouho poté sprovozena ze světa zlým maniakálním tentononcem byla. VBA má šok, že nedokázala pomoci a že tak trochu i přispěla. Její hrdinný policejní rek jí konejší. Zanedlouho je unesena Abigail Breslin, divně na blond, a celá situace se opakuje. Teď jen s rozdílem, že VBA situaci sere už od začátku, a tak namísto citového odpoutání se k další oběti přilne a hned ze začátku slibuje hory doly. A rozjíždí se pátrání. ~ Popravdě tohle by ještě ve výsledku mohlo působit snesitelně - ok, mrknu se, přežiju a jdu dál, tedy takové průměrné ***, bohužel to, co se děje dále, je výsledkem scénáristické psychické poruchy a nebo scénář psalo samo to afro (ne Bobule, jen to samotné afro). ~ Halle po vzoru CSI zjistí něco, o čem ještě neví, že zjistila, a bez upozornění alespoň svého hrdinného reka vyjede do oblasti, která by finálnímu čajovému sedánku dle pátrání mohla odpovídat. Bez uvědomění svého hrdinného reka vleze do pasti a pak zastoupí roli zachránkyně. ~ Potud je to tedy jen tupé. ~ Pak ale přijde závěrečný finish, který film sráží na pomezí debility a to nejen chováním aktérek, ale i dementními kecy pána: "To nemůžeš, jsi jen operátorka.". Pak už jen následuje divákův facepalm a vyhodnocení správnosti rozhodnutí nenavštěvovat tohle v kinosále. ()

kareen

Tísňová linka mi tak trochu připomíná o osm let dříve natočený film Wese Cravena Noční let. Ne, že by oba thrilery spojoval podobný námět, ale stejně jako u zmiňovaného staršího snímku tu Anderson hodinu buduje báječně stísněnou atmosféru napětí, založenou především na výborných výkonech herců, aby to vzápětí všechno shodil klišovitým hororovým závěrem, nejspíš jako úlitbu mainstreamově orientovanému publiku. U hororového veterána Cravena se to dá ještě pochopit, u Andersona už méně. Kruci...přestaňte nás diváky konečně podceňovat. ()

Wysch

Jako kdyby nebylo toho finále, neváhal bych dát čtyři ternoidní hvězdy, protože zážitek z filmu jsem měl příjemně čtyřhvězdičkovej, a to jak skrze výkony Halle a Abigail, tak skrze samotný budování napětí a tempo filmu. Jenže ten závěr je tak WTF, že silně přemejšlím o tom, že si ze mě scénárista udělal dobrej den. ()

Paxxx.cz

2/3 filmu byly fakt dost dobré mělo to šťávu a dost mě to vtáhlo do děje, ale konec plný klišé mě mírně zklamal. Především roli totálního psychouše zvládl pro mě zcela neznámý herec výborně, takže ve výsledku slušný film na večer...75%. ()

javak810i

Kriminální drama s rychlým spádem, kterému nechybí pořádná dávka napětí. Ano, příběh je celkem průměrný a celé to klišé na téma neschopná policie vs. ohromná síla a odhlodlání jedince mě občas otravovalo. Ovšem i tak mi to nezabrání ohodnotit tento film 4 hvězdičkami...it's already done. ()

Praxis

Jedna ultimátní napínačka jako prase, která vás i přesto na konci lehce překvapí. Jordan je oddaná svému řemeslu a rozhodne se vypátrat jednoho hajzla, se kterým už kdysi měla tu čest. Během takové road movie se z vyděšené holčiny, po které Jorda pátrá, a kterou má na lince,sice stane borkyně, co ovládá nůžky lépe než kadeřnice, takže tohle lehce zamrzí, ale během té naspídované hodiny a půl se opravdu nestačíte nudit a vám to, i přes ty semtam klišé, nepřijde divné. To vám napínavé tempo fakt nedovolí. Halle Berry dokázala zahrát postavu, která vás prostě baví a slizák Michael Eklund si svojí zvrácenou roli naprosto užíval. Takhle si představuju úchyla s obscesivní poruchou na svou mrtvou sestru. 82% ()

golfoxovox1

Film, který názorně demonstruje náročnost, zodpovědnost a rizika spojená s obdobným povoláním... Lidi na tísňovce docela obdivuji :-) Má to švih a spád, akorát ten konec mi přijde trošku vykonstruovanější. SPOILER: Dost divné, že by operátorka podle zvuku poznala místo, hned vydala se tam (to ještě ano) a nikomu nic neřekla (to nechápu), její jednání se trochu příčí se zodpovědností, se kterou k celému případu od počátku přistupovala...:-) ()

Baronne

Po fakt hodně dlouhý době sem pociťoval napětí.. A dost velký. Zaujal mě ani ne tak výkon Berry, ale spíš Eklunda, kterej teda byl fakt neuvěřitelnej..Občas je to dost přitažený za uši, ale je to parádní thriller, musim všem doporučit.. ()

Lum3n

Chutná jednohubka. Je to sice logicky děravé a závěr je jedno velké hororové klišé, ale jinak jde o perfektně odsípající thriller, který spolehlivě zabaví po celou dobu stopáže. ()

erased

Nechápu, jak je možné, že je The Call první film z takto zajímavého prostředí, který se ke mě dostal. Přitom je to téma na drama jak dělané, podobně je tomu třeba s řidiči ambulance, viz Scorseseho Bringing Out the Dead. Trochu proto zamrzí, že Tísňová linka s dramatem nemá nic společného, avšak thriller je to prvotřídní, takže mu to nelze mít za zlé. Především první polovina únosu patří mezi nejnapínavější zážitky a ani zbytek jí rozhodně nijak nepodráží nohy. Únosce sice spolu s mizející sebekontrolou a přibývajícími obětmi ztrácí na opravdové děsivosti, ale až do konce ve filmu hraje bezkonkurenční prim. Jen ten závěr už je trochu zbytečně přitažený za vlasy. Zde už potěšila jen ta nad hrdinkami vlající vlajka USA, která byla místo obvyklého patetického gesta spíš mrazivou připomínkou, že když na to dojde, každý (zde každý Američan) je vlastně tak trochu psychopat. ()

raimi odpad!

Thriller, ve kterém je většina "profesionálů", jako jsou třeba pracovníci tísňových linek nebo policajti, vyobrazena jako psychicky nestabilní uzlíčky nervů, který se sesypou při prvním náznaku problémů a propadají naprosté hysterii. Chtěl jsem dát dvě hvězdy, ale za ten pomstychtivej konec to šlo do odpadu. ()

René.girl

Ač se ve filmu najde několik absurdních situací, při kterých si říkáte "ježiš ta ženská je fakt blbá" nebo "zavolej poldy a pak jdi do tý podzemní kobky", tak musím přiznat, že jsem se celkem bála a jen mi to potvrdilo, že prostě nejsem hororový a už vůbec ne "lekací" typ. 75% ()

..Lucas..

Atmosférický thriller s mnoha překvapujícími momenty, Halle ne tak výrazná, ale v této roli to až tak nevadilo a Abigail svoji úlohu zvládla také dobře. Také potěšil závěr. ()

rt12

Bylo to na lepší tři , kdyby nevylezla neohrožená operátorka Halle ze Včelína z baterkou v ruce ven do ztemnělé noci. ()

Rakosnicek77

Ach jo proč jenom ty poslední dvě minuty? Tyhle dvě minuty, film zbytečně degradovali o jednu hvězdu dolů. Halle Berry tady opravdu excelovala, tenhle thriller byl natolik podařený, že jsem byl po celou dobu napnutý jako kšandy. Vlasofilní magor měl opravdu úroveň a svému řemeslu fakt nedělal ostudu. Celkově to byla parádní jízda, ale jak už jsem napsal ty poslední dvě minuty film zbytečně podhodnotili. ()

MATADOR

Kvalitní žánrovka s nevýraznou Halle Berry, psychopatem, který by si zasloužil více prostoru a tempem, které nenudí a baví. aneb, jak si seriálový režisér odskočil udělat film, který dle popisu zní značně jednoduše a nutí mít pocit, že tohle se nedá utáhnout po celou stopáž. Podařilo se a já se nadmíru bavil, řemeslo, atmosféra a napinavost zvládnutá na jedničku! ()

stration

Reklama na 112 v ohrožení života. Solidní tempo a čistá žánrovka. Ale tak debilní chování ústředních postav se vidí málokdy. Berryovce to sekne a chvílema jsem jí fakt držel palce. Celkově rozhodně spokojenost. ()

CrownThomas

The Call je po většinu filmu víc než kvalitním thrillerem, chybí tomu však lepší rozuzlení. Scéna pod postelí z počátku filmu má více než dost společného s 96 hodin a současně moment, kdy mě děj do sebe naprosto vtáhl. Škoda jenom těch zarážejících situací a náhod. Vypadnutí mobilu po otevření poklopu do šachty je pro mě úsměvnou záležitostí..." - JIrkaWade .....Nemůžu jinak, než maximálně souhlasit .... ()