Polárna expedícia objaví na najsevernejšom pobreží Grónska telo muža, dokonale zakonzervované v ľade. Nepochybne ide o člena posádky francúzskej lode, ktorá tu stroskotala v roku 1905. Vo Francúzsku sa zmrznutého  muža podarí opäť oživiť a vysvitne, že je dedkom manželky bohatého priemyselníka Huberta de Tartas (Louis de Funes). Komu teraz patrí rodinná továreň? (STV)

George.Camel

Louis de Funés je brilantní, ostatně jako ve většině svých filmů. Gagy, grimasy a nezapomenutelné škleby, to vše najdete v této komedii. Vzhledem ke své stopáži není ve filmu příliš zbytečných záběrů a než se nadějete, je konec. Škoda, že tehdy nenatočili pokračování. Zajímalo by mne, co by bylo dál po rozmrazení Huberta de Tartas po padesáti letech. . ()

Subjektiv

Oproti svižně konverzačnímu Oskarovi je další spolupráce Molinara a Funèse o poznání slabší. Pan Komik byl do značné míry odstaven mimo centrum dění a tak nedokáže vyplnit hmatatelné dějové prázdno. Převlečení postav do kostýmů z počátku 20. století, zbryčkovatění dopravy a přestavba interiérů sama o sobě těžko pohne bránicí či jinak zaujme. Pod Funèsovým kotlem se nicméně po celý film topí a tlak stoupá - finální výbuch s broukem letícím na Měsíc připomíná jeho obvyklou formu. Vylepšení dvouhvězdy však uděluji až za finální setkání zamrzlého dědečka s dlouholetým přítelem. Ten přející pohled, chápající, že on má ještě život pořád před sebou a protipohled dojatý, že se na něj nezapomnělo - bez zbytečných slov - má v sobě kus dojímavosti. Tedy silné **. ()

_aandyy_

Hibernatus - tenhle film s Louisem jednoduše zbožňuju, docela bych se chtěla podívat na to jeho "randevous za půl století". Krásné, až roztomile komické ("Edmé, Edmé, Edmé,..."), jedinečné hlášky, jedinečný příběh (i když nerealistický, to je snad ještě lepší než filmy klasicky až přespříliš realistické) a herci - hlavně Louis de Funés, nepřekonatelně můj nejoblíbenější komik, a jeho syn Olivier, Claude Gensac a i ten její dědeček, taková partička k popukání... ()

Gig

Tenhle typ filmů se časem vytratí, jako se vytratí generace, které s těmi filmy žili. Pro mladé nejen mluva, zábava, ale i tenhle nadhled a i ztřeštěnost přestane být skousnutelná a vidím to každým novým hodnocením. Na jednu stranu smutné, ale je to k pochopení. Doba i myšlení se mění. A tak je to i s dobou v onom filmu (ale obráceně - dědeček se probudí do "dnešní" doby). Jako by to reflektovalo dnešek k pohledu na Funese a jeho filmy. Stačí jen říct: "A mě už je to všechno jedno.  Všechno řeknu! Všechno!" ()

Colonist

Zajímavý námět, který ale nebyl plně využit. Zejména z toho důvodu, že je film poměrně krátký. Oblbování dědečka mělo trvat o něco déle, aby se mohlo objevit více komických situací. Humorné momenty zde sice jsou (stejně jako u Piti piti pa patří drobné scénky s Paulem Préboistem k tomu nejvtipnějšímu ve filmu), ale není jich zase tolik. Mezi Louisem de Funèsem a Claude Gensac tentokrát není taková chemie jako v jiných filmech. Edouard Molinaro natočil geniálního Oscara, tohle se až tak moc nepovedlo. Slabší čtyři hvězdičky si film ale zaslouží. ()

• Film byl natočen podle stejnojmenné divadelní hry Jean-Luca Bernarda z roku 1957. (Komiks)
  • Scéna rozhovoru mezi Hubertem de Tartas (Louis de Funès) a 1. tajemníkem ministra vnitra (Claude Piéplu) se má odehrávat v sídle francouzského ministerstva vnitra v Beauvau, avšak ve skutečnosti byla natočena v obřadní síni radnice ve Versailles. Taktéž vstupní hala a přijímací sál posloužili jako kulisy k filmu. (Komiks)